Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> X-y przez terminal
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
X-y przez terminal
PostWysłano: Niedziela, 13 Kwietnia 2003, 22:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bbkr
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #22
Posty: 103


[ Osobista Galeria ]




Jak w temacie. Czy mozna odpalic X-y w terminalu?? Testowalem to na logowaniu sie na mojego komp przez Putty (wszystko na Win2k) i niestety sie nie udalo. Na moim kompie skillowalo mi sie tylko uruchomione KDE.

Jak wowczas wyglada sprawa ze sterownikami (nVidia na przyklad).

Jezeli ktos cos takiego robil to bede wdzieczny za krotkie info co i jak.
  
PostWysłano: Niedziela, 13 Kwietnia 2003, 22:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




szczerze mowiac, to nie sadze, aby to bylo mozliwe, ale ja sie nie znam, wiec sie moge mylic ;-)
  
PostWysłano: Niedziela, 13 Kwietnia 2003, 22:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




niestety też już tego próbowałem i za każdym razem X-y mi sie wywalały
  
PostWysłano: Niedziela, 13 Kwietnia 2003, 23:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bbkr
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #22
Posty: 103


[ Osobista Galeria ]




"I will use google before asking a dumb question..." x100

Zadzialalo. VNC rozwiazal sprawe. Warunkiem jest uzywanie wlasnej kopii window manager'a. Tzn. nikt inny nie moze jej uzywac w tym samym czasie bo sa jakies konflikty z wspoldzieleniem niektorych plikow. czystych X-ow to nie dotyczy.
  
PostWysłano: Wtorek, 17 Czerwca 2003, 15:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #121
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




nie tylko przez VNC sie da - samo X to protokul sieciowy mozna sie za posrednictwem jego logowac na zdalnym serwerze, warunkiem jest posiadanie lokalnego XWindow, pod Windows mozna zainstalowac np. Cygwin z XWindow - Windowsowa implementacje API uniksa. sa rowniez jakies X'y dla Windows tylko ale zapomnialem jak sie nazywalo... googlaj...
  
X-y przez terminal
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze implanty Szczecinhotel wellness w Ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010