Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> sprawa z mieszkaniem
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
sprawa z mieszkaniem
PostWysłano: Wtorek, 07 Września 2004, 17:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
emira
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1271
Posty: 13


[ Osobista Galeria ]




Witam. smile.gif
Sprawa wygląda nastepująco:kupuję mieszkanie, ja wykladam pieniądze, lecz musi być ono zapisane na inna osobę. Ta osoba z tego powodu nie ma ani żadnych nieprzyjenmności, ani właściwie przyjemnosci, gdyż chodzi tylko i wyłącznie o to, by jej nazwisko jako osoby kupującej figurowało w dokumentach u notariusza . Osoba ta później może przepisać to lokum na mnie ,lecz jak wiadomo,są to dodatkowe koszty notarialne.
Teraz pytanie a właściwie pytania:
czy jest taka możliwośc by osoba ta podisała jakieś oswiadczenie,pełnomocnictwo lub inne dokumenty, które dawałyby mi pełną lub ewentualnie chociaż częściową kontrolę nad tym mieszkaniem ?
Czy można przy wpłacie pieniędzy do kasy zaznaczyć kto, tak naprawdę, je wpłaca?
Czy sa jakieś inne środki , które nie pozwoliłyby tej osobie najnormalniej w świecie zrobić mnie w bambuko?
Oczywiście, cała ta ostrożność wynika z braku zaufania do , muszę powtórzyć, tej osoby.
Będę wdzięczna za jakąś wskazówkę. smile.gif
smile.gif Pozdrawiam serdecznie. smile.gif
smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif
  
Re: <emira> sprawa z mieszkaniem
PostWysłano: Wtorek, 07 Września 2004, 17:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Do zarzadzania mieszkaniem wystarczy pelnomocnictow z notarialnym poswiadczeniem podpisu, ewentualnie pelnomocnictow notarialne (drozsza opcja) A no i przed nieuczciwa osoba nigdy sie nie zabezpieczysz w 100% szczegolnie jesli ona bedzie formalnie wlascicielem mieszkania
  
Re: sprawa z mieszkaniem
PostWysłano: Wtorek, 07 Września 2004, 18:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Do tego co już ULAN powiedział , ja osobiście każałabym tej upoważnionej osobie na "niby" jej mieszkanie podpisać oświadczenie-zobowiązanie, (notariusz będzie wiedział jak to odpowiednio nazwać), że TY pożyczasz tej osobie kwotę odpowiadającą wartości tego mieszkania, którą ona zobowiązuje się spłacić .... itd.
Musisz przyjąć opcje, że jeżeli ta osoba będzie chciała ciebie wykiwać, to przynajmniej odzyskasz pieniądze, ewentualnie w razie braku jej możliwości finansowych spłatą będzie właśnie to mieszkanie.
Notariusz bądź radca prawa znający prawo spółdzielcze z pewnością będzie to wiedział, jaka treść i jaka forma w takim dokumencie powinna być zawarta.
  
sprawa z mieszkaniem
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010