Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking -> athlon 1500+ wyżej niż 1.428MHz jak?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
athlon 1500+ wyżej niż 1.428MHz jak?
PostWysłano: Sobota, 07 Czerwca 2003, 13:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
wader
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #110
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




może ktoś wie jak ytrzymać stabilnoiść systemu dłużej niż 3 godziny na ahlonie 1500+ pokręconego do 1.480MHz, miałem też 1500 ale przy włączaniu kompa się restartował: abit kg7, 2x256ddr simensa
  
PostWysłano: Sobota, 07 Czerwca 2003, 14:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




wiele czynnikow o tym decyduje, zbyt wysoka temperatura, zbyt slaby zasilacz, za male napiecie (z tym lepiej nie przesadzac) albo po prostu procesor juz wiecej nie wyciagnie :>
  
Re: athlon 1500+ wyżej niż 1.428MHz jak?
PostWysłano: Czwartek, 12 Czerwca 2003, 20:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Peter_82
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #115
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




EDDY ma racje, najbardziej pewne jest to ze procesor juz nie wytrzyma wiekszej czestotliwosci. Ja mialem podobnie na poczatku, proc smigal nawet na 2000Xp (1333-1666MHZ) gdy podnioslem napiecie do 1.8 V ale po paru miesiacach cos sie z nim stalo i nawet na 1600xp byly zwisy. Pewnie juz ze starosci albo juz nie wytrzymuje wysokiej temperatury gdzie dochodzila mi do 65 stopni. teraz na 1500Xp mam tez wysoka temperature przy tym samym chlodzeniu.
  
PostWysłano: Piątek, 20 Czerwca 2003, 21:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lemar
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #72
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




Ciekawe czy u Ciebie Peter to faktycznie proc, bo u mnie na Athlonie Tb. 1200@1400, bez podnoszenia napiecia na rdzeniu, pracowalem przez 1.5 roku bez zadnych problemow, az tu nagle zaczely sie zwiechy, raczej zadkie ale zdziwily mnie, wiec odkrecilem proca i bylo niby spoko bo komp pochodzil jakies 2 tygodnie stabilnie i nagle padl zasilacz (Codegen 300W confused.gif ). Nic za soba naszczescie nie pociagnal, ale mysle ze te dorbne i nagle niestabilnosci byly wlasnie spowodowane tym ze zasilacz nagle oslabl crazy.gif, a nie tym ze proc sie zestarzal...chociaz ja nie mialem problemow z temperatutra - max co widzialem to bylo 50*C.
  
Re: athlon 1500+ wyżej niż 1.428MHz jak?
PostWysłano: Niedziela, 22 Czerwca 2003, 11:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Peter_82
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #115
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Na bank proc, bo mialem przez miesiac tego 1700XP DUT3 i caly czas chodzil na 2600Xp bez zwiech, stabilnie, dlatego sadze ze ten proc 1500Xp juz nie wytrzymuje, a nie zasilka. Chociaz zmienilem niedawno karte na ATI 9100 ona wiecej ciagnie z zasilacza niz Gf4 mx i moze masz racje ze zasilacz mi pada. Mam go ponad 2 lata, caly czas pod wiekszym obciazeniem przez podkrecanie. Sprobuje wymienic zasilacz i sprawdzic czy to przez ten zasilacz.
Pozdro Peter. smile.gif
  
athlon 1500+ wyżej niż 1.428MHz jak?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010