Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Programowanie :: WWW -> Mambo a Security
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Mambo a Security
PostWysłano: Środa, 07 Lipca 2004, 17:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dubbist
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #84
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Mam problem, mój dostawca usług hostingowych (http://hosting.epox.pl) nie wyraził zgody na instalację na swoim serverze cms'a MAMBO (http://www.mamboserver.com) tłumacząc to tym że "jest to narzędzie zawierajace szereg bledow i moze narazic nas na wlamanie" oraz "dziury ktore wystepuja w oprogramowaniu tego typu umozliwiaja przejecie hasel, baz danych, dostep do plikow innych uzytkownikow itd."

Ciekaw jestem waszego zdania, czy rzeczywiście mambo jest aż tak niebezpieczne, że nie warto go instalować?

Czy waszym zdaniem firma hostująca może uniemożliwić mi instalację czegokolwiek tłumacząc się względami bezpieczeństwa ?
  
Re: Mambo a Security
PostWysłano: Środa, 07 Lipca 2004, 18:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




dubbist : Środa, 07 Lipca 2004 17:51 :
Ciekaw jestem waszego zdania, czy rzeczywiście mambo jest aż tak niebezpieczne, że nie warto go instalować?

Jeśli możliwość wgrania pliku nawet z lokalnego dysku jest wg Ciebie bezpieczne, to możesz użyc ten projekt csv do własnych celów.


Cytat:
Czy waszym zdaniem firma hostująca może uniemożliwić mi instalację czegokolwiek tłumacząc się względami bezpieczeństwa ?

Miałem podobną sytuację z obecnym serwerem heh'a. Chodziło o nadmierne wykorzystywanie czasu procesora przez skrypt ze statystykami i admin mi zablokował to tłumacząc się, że przeze mnie poczta ledwie chodzi. crazy.gif Musisz spojrzeć w regulamin. To wszystko zależy od tego, ile się płaci. Taka jest prawda, że za większa kasę dostajesz większe możliwości. W innym wypadku roczny konto za 70 zł było by niesłychanie atrakcyjne w porównaniu do tego za 600 zł. wink.gif
  
Re: <EDDY> Mambo a Security
PostWysłano: Środa, 07 Lipca 2004, 19:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dubbist
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #84
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Jeśli możliwość wgrania pliku nawet z lokalnego dysku jest wg Ciebie bezpieczne, to możesz użyc ten projekt csv do własnych celów.


nie bardzo rozumiem o co ci chodzi


a co do regulaminu to od firmy dostaje tylko faktury, żadnego regulaminu nie widziałem ...
  
Re: <dubbist> Mambo a Security
PostWysłano: Środa, 07 Lipca 2004, 19:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Wymieniłem jeden z bug'ów, które pozwalają na tego typu rzeczy. W ogóle już chyba Mambo przestało być rozwijane (nie jestem pewny).
Najlepiej będzie, jak poszukasz czegoś innego.
  
Re: <dubbist> Mambo a Security
PostWysłano: Środa, 07 Lipca 2004, 21:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




To duzy blad ze zawierasz umowe i nie wiesz na jakich zasadach, lepiej przeczytaj teraz ten regulamin i to migiem. A swoja droga to sam sie zastanow czy chcialbys miec konto na serwerze na ktorym ktos trzyma dziuraw i pamieciozernee aplikacje
  
Re: <ulan> Mambo a Security
PostWysłano: Środa, 07 Lipca 2004, 21:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dubbist
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #84
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




dobrze już dobrze poszukam czegoś lepszego :)) niewiedziałem że takie słabe te mambo jest ...
  
Re: Mambo a Security
PostWysłano: Wtorek, 12 Października 2004, 11:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
karol_b
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1812
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Witam,

Co prawda ten watek jest juz raczej historyczny ale pozwole sobie na wypowiedz w tym temacie.

EPOX oprocz stosowania zabezpieczen na poziomie serwera dba o zwiekszanie swiadomosci uzytkownikow na temat zagrozen jakie niesie za soba nieprzemyslane wykorzystanie sieci Internet.

Uzytkownicy instalujacy "cudowne" skrypty z reguly zapominaja o czyms takim jak aktualizacja a problem bezpieczenstwa jest dla nich czyms obcym.

Dlatego tez staramy sie monitorowac poczynania uzytkownikow przy rownoczesnym dazeniu do tego aby nasze dzialania byly jak najmniej uciazliwe.

W tym miejscu nalezy sie rowniez sprostowanie.

Nieprawda jest jakoby nasz klient nie otrzymal regulaminu.

Regulamin znajduje sie na naszej stronie internetowej oraz na odwrocie faktur pro-forma i VAT.

Opłacenie usługi jest równoznaczne z akceptacją regulaminu (zostaje spełniony warunek skutecznego doręczenia).

Z powazaniem

Karol Buczkowski
EPOX
  
Re: <karol_b> Mambo a Security
PostWysłano: Wtorek, 12 Października 2004, 20:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




hmm heh jak widac staje coraz bardziej popularny :))

mambo jest dalej rozwijane i bledow tam coraz mniej
sam korzystam i nie narzekam
zreszta edek jakos sie nie wlamal do mnie (jeszce)
so nie jest tak zle
  
Mambo a Security
Forum dyskusyjne -> Software -> Programowanie :: WWW

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010