Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> Zakładnik
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Zakładnik
PostWysłano: Czwartek, 28 Października 2004, 08:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Tu byłem;)
  
Re: <Berger> Zakładnik
PostWysłano: Czwartek, 28 Października 2004, 21:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Od Bergera bo cos wyslac nie moze smile.gif
Berger :

Tak się zastanawiałem, czy zakładać ten wątek, boć to film sensacyjny, żadne tam kino artystyczne. Ale jednocześnie jest to film dobry, zdecydowanie wyróżniający się w powodzi komercyjnych hitów. Zamiast nieustannego mordobicia i wyścigów samochodowych, mamy tam elegancko wplecioną psychoanalizę głównych bohaterów.
Mamy więc czarnoskórego kierowcę taksówki, który od 11 lat wmawia sobie, że lada dzień założy biznes, który bardziej będzie odpowiadał jego ambicjom. Mamy ładną panią prokurator, która wsiada do tej taksówki. Widać, że pomiędzy kierowcą a pasażerką coś iskrzy. Pierwszy krok wykonuje pani prokurator - wręcza kierowcy swoją wizytówkę. W miarę jednak jak poznajemy głównego bohatera, coraz bardziej podejrzewamy, że nigdy nie zdecyduje się on zadzwonić do dziewczyny, która mu się podoba.Tymczasem pojawia się trzeci bohater dramatu - płatny morderca, który każe kierowcy wozić się w miejsca, w których wykonuje zlecenia. Kierowca głośno protestuje; jest porządnym człowiekiem. Ale jest słaby, więc potulnie wykonuje rozkazy. Nie wiemy zresztą, czy nas stać by było na czynny opór, gdybyśmy znaleźli się pod muszką.
Ostatnią osobą, na której zabójca ma wykonać zlecenie okazuje się jednak...
Więcej zdradzał nie będę, powiem tylko, że mnie uderzyło zdanie, które w pewnym momencie morderca wypowiedział do swego kierowcy. Dosłownie już nie przytoczę, ale chodziło o to, że życie jest za krótkie na odkładanie ważnych rzeczy na potem.
Zaraz przypomniało mi się Stowarzyszenie Umarłych Poetów...
  
Re: <ulan> Zakładnik
PostWysłano: Czwartek, 28 Października 2004, 21:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dzięki ulan! smile.gif
I prośba do Władzy o usunięcie tych nieszczęsnych literek ,,c". cool.gif
  
Zakładnik
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Polecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010