Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Wiosenne porządki
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Wiosenne porządki
PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 18:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Na wstępie pragne prosić o wyrozumiałość, możliwe, że NTF, ale wydawało mi sie najodpowiedniejsze.

Dużo piszecie o podkręcaniu, o nowych wynalazkach, upgrade'ach systemu, sprzętu itd. Czy moglibyście napisać o trochę bardziej przyziemnej sprawie, tzn w jaki sposób dbacie o czystość swojego sprzętu ? Wiadomo, że jest to ważne, a nic nie przyciąga lepiej kurzu niż komputer i monitor. Przyznam, że największy kłopot sprawia mi klawiatura i to co "pojawia się" między klawiszami. Czy do czyszczenia monitora używacie jakichś specjalnych środków?

Uff;-)
  
PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 19:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




ja do czyszczenia monitora nie uzywam niczego co jest w plynnej postaci, jedynie przecieram sciereczka antystatyczna do kurzu
klawiatura, hm, tutaj gorzej, palcami niektore zabrudzenia czyszcze, myszke tez recznie
jesli chodzi o zawartosc obudowy, to odkurzam czasem, wlasnym powietrzem z pluc ;) (mam caly czas otwarta obudowe)


Ostatnio zmieniony przez EDDY dnia Środa, 09 Kwietnia 2003, 19:44, w całości zmieniany 1 raz
  
PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 19:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kazan
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #11
Posty: 45


[ Osobista Galeria ]




Monitor - roztwór mydła z wodą i ściereczką do sucha
Obudowa jak Eddy otwarta - jakby mniej się brudzi .....
Klawiatura i mycha - odkurzacz i niebieskie Pronto polecam
  
PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 20:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Słyszałam, że podobno jest specjalne urządzenie, za pomoca którego można wyjmować klawisze z klawiatury i w ten sposób dokładniej je czyścić. Widzieliście może coś takiego?
  
PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 20:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




wyjmowac klawisze, to i mozna bez zadnego urzadzenia ;)
ja takiego nie widzialem, ale w sumie, to by sie przydalo przeczyscic juz klawiature w calosci, staruszka ma juz 3 lata, taka fajna multimedialna, ale i tak nie korzystam z tych funkcji :>
czas kupic nowa ;)
  
PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 20:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Przyznam się, ze raz próbowałam wyczyścić klawiaturę "od środka", po złożeniu - nie działała:-D
Jak wyjmujesz klawisze?

I jeszcze jedno - jak odkurzacie klawiature to trzymacie ja do góry nogami czy normalnie?
  
PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 20:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




wcale nie wyjmuje ;>
jak czyszcze, to sobie lezy tak jak zawsze, to tylko ja sie przemieszczam ;)
  
PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 23:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




hmm, monitor staram sie o niego dbac wiec kupuje mu drogie pianki do golenia, jak samy byl dosc drogi i delikatna szmateczka go przecieram, bo nie chce go uszkodzic.

a kompa nigdy jeszcze z kurzu nie czyscilem, bo raczej jest malo, chociaz ostatnio jakiegos kritersa wyciagnalem spod wentylatrora kolo kondziorkow kolo procka :D

klawiature nieraz umyje, a myszki nie musze czyscic bo optyk :)
  
PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 23:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Monitor to czasami czyszczą (sam panel/kineskop), mam do tego specjalny płyn w sprayu za jakieś 10zł na giełdzie kupiony. Kineskopowe kiedyś to wilgotną szmatką, czyściłem, a ten płyn to do LCD kupiłem, bo ma plastikowy ekran i jest wrażliwszy. Rolki w myszce czyszcze jak przestaje działać. Reszty nieczyszczę. Jak ktoś zauważył otwarty komp mniej się brudzi.
  
PostWysłano: Środa, 09 Kwietnia 2003, 23:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Wyjąć klawisz to nieproblem. Problem jest go później wsadzić spowrotem.[szalone] Kiedyś naprawiałem klawiaturę, więc wiem, że są z tym problemy.
  
Re: Wiosenne porządki
PostWysłano: Czwartek, 10 Kwietnia 2003, 11:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nikos
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #30
Posty: 121


[ Osobista Galeria ]




Monitor czyszcze jakimś płynem do szyb :P
Kompa właśnie się zbieram wyczyścić co się da to wodą i do wyschnięcia.
Klawiatury nie czyszczę bo najabrdziej lubię te po 15zl :-)
i jak jest brudna to wydaję następne 15zl
podobnie z myszką, kiedyś miałem jakąś lepsiejszą to ją pucowałem,
od pół roku jadę na A4Tech z rolką za 15zł i czyściłem raz z nudów :-)
  
PostWysłano: Czwartek, 10 Kwietnia 2003, 11:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




tez czyscilem klawiature dokladnie :), co ja w niej znalazlem :), ale ciezko klawisze wychodza, a klawiatury nie bede zmienial, bo ligitech to ligitech :)
  
PostWysłano: Czwartek, 10 Kwietnia 2003, 19:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Re: Nikos Wysłany: Czw Kwi 10, 2003 10:01 am

Kompa właśnie się zbieram wyczyścić co się da to wodą i do wyschnięcia.
Tak to ja czyściłem GF4 i spód obudowy jak zmienałem pąpkę od chłodzenia wodnego.[szalone]
  
PostWysłano: Środa, 16 Kwietnia 2003, 19:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Irass
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #42
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




ja nie polecam sprężonego powietrza !!!
można narobić bigosu
  
PostWysłano: Środa, 16 Kwietnia 2003, 19:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Irass :
ja nie polecam sprężonego powietrza !!!
można narobić bigosu
tzn. co sie moze stac?
  
PostWysłano: Środa, 16 Kwietnia 2003, 22:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




Monitor czyszcze plynem i chusteczka - scierki zostawiaja smugi.
Obserwabla :
Słyszałam, że podobno jest specjalne urządzenie, za pomoca którego można wyjmować klawisze z klawiatury i w ten sposób dokładniej je czyścić. Widzieliście może coś takiego?

Nie mam zadnych problemow z wyjmowaniem i wkladaniem klawiszy. Raz kiedys chcialo mi sie zabrac do przeczyszczenia calej to se zrobilem takie specjalne urzadzenie - powyginalem spinacz ;) i szybciej szlo.
  
PostWysłano: Środa, 16 Kwietnia 2003, 22:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




ja klawisze zawsze wyciągam śrubokrętem crazy.gif siostra dokładnie czyści i wszystko wraca na swoje miejsce :)
  
PostWysłano: Środa, 16 Kwietnia 2003, 23:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




w szkole pamietam na informie przekladalem klawisze jak mi sie nudzilo :), a tym urzadzeniem byl cyrkiel, niestety nie przezyl paru akcji i sie zlamal :D.
  
PostWysłano: Wtorek, 27 Maj 2003, 13:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




Irass :
ja nie polecam sprężonego powietrza !!!
można narobić bigosu

e tam
ostatnio zrobilem akcje sprzatania w firmie
przywiezli mi wielka butle taka 1.5 wysokosci i latalem z kazdym kompem
ale teraz i czysto i cicho bo wentyle jakos inaczej pracują
pozdr
  
Wiosenne porządki
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010