Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> LG mnie wkurza! Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
LG mnie wkurza!
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 22:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Zepsuła mi się nagrywarka. Nie będę tego opisywał bo nie to ma byś treścią posta. Korzystając z gwarancji oddałem całego kompa do walonego serwisu gdzie stał 2 tygodnie bo debile kryjąc się za przepisami nie mogli odkręcić 4 śrubek. Miałem zepsute ferie. Odebrałem kompa bez naprawy. Więcej tam nie pójdę. Niedawno wysłałem maila do pana z LG z pozdrowieniami i prośbą o adres serwisu LG w Lublinie. Nie odpisał. Kij mu w oko.
Czy ktoś wie skąd mogę wziąść adresy p*****ch serwisów LG albo gdzie mam się zwrócić czy coś.
Skoro płaciłem za produkt i nie mogę wyegzekwować naprawy od sprzedawcy to producent jest zobowiązany udzielić mi pomocy i naprawić sprzęt. Pan z LG nie odpisał. Kij mu w oko. Więcej nie kupię nagrywarki LG (a tak wogóle to jest combo i DVD też szwankuje).
Na monitor LG nie narzekam.
Dzięki za odpowiedzi.
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 22:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




pierwsa sprawa to to ze sprzedawca nie serwisuje twojego LG
powinienes dostac oryginalna gwarancje na niego, z dwuyrocznym okresem
a jesli takiej nie dostales
sprzedawca popelnil przestepstwo :D
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 22:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Tak, ale to sprzedawca jest "pierwszym kontaktem" i jego serwis powinien pomyśleć, wykręcić napęd, i wysłać do LG. Skoro u mnie to ogniwo odpada zostaje mi się zwrócić bezpośrednio do firmy i właśnie dlatego muszę mieć ten adres :)
Zresztą mam już niemałe doświadczenie na tym polu i znam kilka swoich (jako konsumenta) praw ale bez adresu nic nie wskuram (u czy ó ?biggrin.gif )
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 22:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
DJ
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #23
Posty: 109


[ Osobista Galeria ]




nie w gestii sprzedawcy lezy jedynie podbicie tobie gwarancji
i conajwyzej wykrecenie go z obudowy
ale on wysylac jako tako nie ma obowiazku
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 22:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Ma serwis, zakłada plomby. Zrywam plomby "tracę gwarancję".
A jeżeli mam korzystać z tego serwisu bo jestem zmuszony przez plomby to on ma obowiązek wykonać swoje zobowiązanie. Mówię tu o konkretnym sprzedawcy/ sklepie/ serwisie a nie o prawach i obowiązkach sprzedawców i kupujących.
Niech mnie pocałują w dupę z takim serwisem.
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 23:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mi
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #29
Posty: 251


[ Osobista Galeria ]




Ardas :
Tak, ale to sprzedawca jest "pierwszym kontaktem" i jego serwis powinien pomyśleć, wykręcić napęd, i wysłać do LG. Skoro u mnie to ogniwo odpada zostaje mi się zwrócić bezpośrednio do firmy i właśnie dlatego muszę mieć ten adres :)
Zresztą mam już niemałe doświadczenie na tym polu i znam kilka swoich (jako konsumenta) praw ale bez adresu nic nie wskuram (u czy ó ?biggrin.gif )

"Ó" biggrin.gif
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 23:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Jeśli to był zestaw a CDRW było w wersji OEM to naprawę powinien obsługiwać sklep, który sprzedał. Swoją drogą sprzedaż napędu OEM bez zestawu jest przestępstwem. Konsument może kupić tylko BOX i wówczas dostaje gwarancje jak pisał DJ.
Do BOXów LG daje liste serwisów o ile sięnie mylę w całej Europie.
Jeśli kupiłeś nagrywarkę wraz z zestawem to naprawa nagrywarki poza sprzedawcą (lub wyznaczonym przez niego serwisem) unieważni gwarancje na cały zestaw.
A swojądfrogąto normalne, że combo sięsypie, to wynika z ich "natury".
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 23:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Gwarancji na cały zestaw nie miałem już tydzień po jego kupieniu (ot, ciekawska natura ;)) więc mi nie zależy.
Chcę tylko naprawić ten shit albo dostać nowy alboco. Cokolwiek ale żeby mi nie gnił bezczynnie w kompie.
No i nie dodałem że to OEM (niech mi ktoś zapoda adres tego serwisu :))))
  
PostWysłano: Środa, 23 Kwietnia 2003, 23:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




"PAW-SERVICE" s.c. Kunickiego 135A 0-81 744-31-54
"Unitra Eltron Serwis" CUE Braci Wieniawskich 5 0-81 743-17-91
  
PostWysłano: Czwartek, 24 Kwietnia 2003, 07:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Dzięki!
No normalnie nie wiem co jeszcze mogę napisać :)
dzięki :))))
  
PostWysłano: Wtorek, 01 Lipca 2003, 18:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
opolin
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #140
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




dobra rada na przyszlosc nie kupowac wiecej niz LG i tego sie trzeba trzymac mam kolegow ktorzy kupili nagrywarki Lg i popadaly im po tygodniu wypalania a i jest taki przypadek ze moj koles ma Lg nagryware 40x a ja mam Asusa 16x i jego nagrywara nagrywala 700mb 6min i 30s a moja 5min i 25 s :):):)
  
PostWysłano: Wtorek, 01 Lipca 2003, 21:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




Wiem, wiem :)
Teraz trzymam się zdala od npętów optycznych LG (IMHO monitory mają spoko), Samsunga i Benq :)
Lite-On i Asus wchodzą w grę jedynie :)
  
PostWysłano: Wtorek, 01 Lipca 2003, 23:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




najwazniejsze, to trzymac sie z dala od napedow zewnetrznych. szczegolnie z firm, ktore same nie robia nagrywarek czy dyskow, a jedynie obudowy, bo nigdy nie wiadomo, co jest w srodku. to tak na marginesie, ale nie moglem sie oprzec, bo szczegolnie uzytkownicy makow maja klopot z syfem typu freecom, memorex, pacific digital, buslink, micro advantage i creative, a ostatnio momobay (najtansze i najczesciej pojawiajace sie na ebay lub w hipermarketach dyski w obudowach). firmy te wkladaja napedy roznych nieznanych blizej firm w zaleznosci od partii. w zasadzie zaden z napedow uzywanych przez te firmy nie ma supportu systemowego pod mac osx i itune. czasem moga nie byc wykryte poprawnie i zamiast combo dvd-cdrw wykrywa cd! z dyskami znanych firm mozna sobie radzic haczac pluginy w resedit i podmieniac je na model wspierany i rozpoznawany przez system i aplikacje.
  
PostWysłano: Piątek, 04 Lipca 2003, 01:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Seiden
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #142
Posty: 22


[ Osobista Galeria ]




Kurcze narzekacie tak na te nagrywarki LG a ja sam jestem w posiadaniu dziadka Lg 16x i nie narzekam. Sprzęt zrypał do 5CD i pewnie i tak z powodu Windozy!nagryware mam ok. 1roku.
Poprzednio miałem napęd LG 32x i też sprawował się nieźle przez ok. 2lata!
W sumie to nie testowałem nic więcej poza PLEXTOREM 12x (cacko)!
Wiem tylko (z jednego wypadu nocnego do Gralni) że chyba największy SHIT robi CTX, ale LG jest na luzie. W sumie to słyszałem odmienne zdanie co do monitorów starszej produkcji ale niby nowe są ok!
Sam zastanawiałem się nad zakupem napędu COMBO z LG ale chyba jednak zrezygnuję!
No a tak wogule to czy ktoś testował już kombajny do wypalania DVD? Chętnie bym se kupił (ale kasy brakkkk)
  
PostWysłano: Piątek, 04 Lipca 2003, 09:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




w niusie z 01.07.03 podalem sporo recenzji i jest wsrod nich takze TDK 440N Indi DVD Writer (4x)
  
PostWysłano: Piątek, 04 Lipca 2003, 13:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




----------
W sumie to słyszałem odmienne zdanie co do monitorów starszej produkcji ale niby nowe są ok!
----------

Ja mam monitor Flatron 795FT plus i jestem niesamowicie zadowolony.
Moje odczucia to ładniejszy obraz niż w innych monitorach (może to tylko kwestia regulacji) i wysoka wydajność (duża częstotliwość odświerzania obrazu) do tego hub USB :) i spoko guziczki :)


I niejako przy okazji: Mam programik RivaTuner a tam ustawioną częstotliwość odświerzania np. w rozdziałce 800x600 na 120Hz. Odpalam Vice City :) a tam tylko jest 75Hz (to i tak lepiej niż 60Hz :) ).
Moje pytanie: jakiego programu jeszcze mogę użyć co by namieszał w rejestrze i mi się cool odświerzało w grach :)
  
PostWysłano: Piątek, 04 Lipca 2003, 13:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




PowerStrip
  
PostWysłano: Piątek, 04 Lipca 2003, 14:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Ja polecam refreshforce program dedykowany i doskonały do tego do czego został stworzony ... masz tu link:

http://www.pagehosting.co.uk/rf/reforce.zip
  
PostWysłano: Czwartek, 10 Lipca 2003, 00:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Co do napędów LG to według mnie są dobre. Może nie najlepsze, ale dobre napewno.
Co do monitorów to gorzej. Mam Flatrona 915FT+ i jestem z niego mocno niezadowolony. Odświeżanie ma spoko, ale kolory i geometria to tragedia. I to nie problem regulacji bo po dobrym ustawieniu i tak po kilkudziesięciu minutach sięrozregulowuje samoistnie. U mnie czasami mryga różnymi kolorami. U kolegi (ma taki sam) obraz pływa w rogach.

A na odświerzanie jest jeden dobry sposób. Kupić LCD, wówczas 60Hz będzie spoko. A swoją drogą to zawsze można pisać petycje do twórców gier, żebu dodali opcję zmiany odświerzania, a nie zadowalali się domyslnym.
  
PostWysłano: Czwartek, 10 Lipca 2003, 00:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A co do napędów zewnętrznych. Najlepiej kupić sobie zewnętrzną kieszeń 5.25/3.5 firewire i można do niej wsadzić co sięchce. Ja taką mam i ma drivery do PC i Maca. Jako, że Maca nie mam to nie wiem czy działa, ale na PC działa doskonale.
  
LG mnie wkurza!
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010