Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> Powazny problem z umieszczeniem chlodnicy.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Powazny problem z umieszczeniem chlodnicy.
PostWysłano: Piątek, 08 Października 2004, 13:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wolf
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #689
Posty: 67


[ Osobista Galeria ]




Zmieniłem budę z midi towera od modecom na big tower dragon od chieftec. O Zaletach tej budy nie ma nawet, co gadać, więc po prostu nie będę.
Problem polega na tym ze...
W modecomie wyciąłem na górze otwór na 2x120mm(chłodnica to black ice ProII) i zmontowałem to tak ze przez chłodnicę wyciągane było powietrze z budy(po 1 przebiegało przez nią powietrze, a po 2 miałem efekt komina wiec wszystko ok).
Teraz zanim złożę wszystko czekam jeszcze na rezerwuar 2x5,25, ale jak tylko dojdzie(najdalej poniedziałek to chciałbym już wszystko zmontować w nowej budzie).
Ale jak?
Nie chce ciąć chieftec'a tak jak modecoma, dla tego tez zastanawiam się gdzie mogę umieścić chłodnicę z 2x wiatrak 120mm tak, aby układ był wydajny.
Jeśli zamknę chłodnicę z tymi wentylami w budzie to będzie ona tylko mielić w kolko powietrze, a przydało by się by ciepłe powietrze było gdzieś wyprowadzone.
W samej budzie będą się znajdowały 3x wentyl 80mm przód wpompowujące, 2x80mm tyl wypompowujące, 1x 80 mm na ściance bocznej.
Jest tez miejsce na jeden wentyl 92mm nad zasilaczem, dla tego zastanawiam się czy jeśli zamontuje chłodnicę z wentylami gdzieś w okolicy tego 92mm, który wypompowuje powietrze na zewnątrz, cyrkulacja będzie dobra.
Chciałbym złożyć to raz, a dobrze nie wiercić i nie ciąć niczego.
Pomożecie?
  
Re: Powazny problem z umieszczeniem chlodnicy.
PostWysłano: Wtorek, 07 Grudnia 2004, 10:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mate
MCS.pc.pl
 
Użytkownik #8
Posty: 204


[ Osobista Galeria ]




Problem cieżki do ugryzienia, gdy nie chce sie ciąć budy. Mozna położyć chłodnicę na wierzchu budy na jakiś koleczkach dystansowych, tak żeby rurki doprowadzajacy wystawały w dółpoza obręb budy. Wydaje mi sie to jedyne sensowne rozwiazanie.
  
Powazny problem z umieszczeniem chlodnicy.
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Polecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010