Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> Ktora pompke wybrac?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Ktora pompke wybrac?
PostWysłano: Wtorek, 30 Listopada 2004, 00:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tomekmak
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #576
Posty: 13


[ Osobista Galeria ]




Mam zamiar poskladac w koncu swoje WC i do zanabycia zostala mi tylko popmpka. Tutaj rodzi sie dylemat jak polaczyc cene/wydajnosc/cisze. Sa w zasadzie 3 opcje:

1. http://allegro.pl/show_item.php?item=35454130 - hailea HX 6530 cena nad wyraz przyjemna, wydajnosc nie gorsza niz cena tylko jak z glosnoscia?

2. http://www.kupsprzedaj.pl/ks-item,154246.asp hailea HX 6850 cena symaptyczna, wydajnosc miazdzaca, moc duzawa glosnosc?

3. http://www.4max.com.pl/default.asp?g=106&gg=61&produkt=862 - hydor L-40, cena niezbyt przyjemna ale do przelkniecia, wydajnosc miodna, ale jak z halasem?


Nadmienie ze uklad oczywiscie bedzie zamkniety, musi obsluzyc docelowo 4-5 blokow i byc moze 2 chlodniczki.
Mile widziane ORGANOLEPTYCZNE (czyt. ludzi_ktorzy_mieli_z_tym_stycznosc_a_nie_wyglaszaja_filozofie_z_kosmos u) opinie.
  
Re: <tomekmak> Ktora pompke wybrac?
PostWysłano: Środa, 01 Grudnia 2004, 23:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
srokus
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #449
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




hailea HX 6850 <-- 7000 l/h shock.gif dorob jeszcze skrzydelka do kompa zeby szybciej latal :) taka pompka moglbys spokojnie 2 kompy chlodzic, watpie zeby byla cicha, jezeli chcesz miec az taka wydajnosc to moze lepiej pompe CO ? sa ciche i bardzo wydajne
z tego co czytalem to ludzie maja 3-4 bloki na hydorze L-30 i sa zadowoleni
  
Re: Ktora pompke wybrac?
PostWysłano: Wtorek, 07 Grudnia 2004, 10:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mate
MCS.pc.pl
 
Użytkownik #8
Posty: 204


[ Osobista Galeria ]




Zastanawialem sie nad tym. Jak to jest, że na zachodzi królują wezyki 8/10 max 9/12 A u nas nie tylko druzgocące przekroje - 16/22 ale i pompy potwory 3000l/h. Jak wiadomo na wydajność bloku wpływa znacznie predkosc wody nad wlotem. Aby uzyskać duzą predkosc to: albo sotosujemy male przekroje (i słabsze pompki) albo duze przekroej (i pompy potwory). Dla przykładu chcąc uzyskać ta samą predkość wody z rurki 8/10 a 16/22 w pierwszym przypadku trzeba zastosować pompkę 300-600 l/h a w drugim przynajmniej 2000l/h. Co to za sobą niesie. Wieksze pompy są głosniejsze, mają większe wibracje, ciężej je upchnąć w i tak cisanych budach, nie wspomnę o pojemnikach na pompki niezatapialne. Dlatego chcę powiedzieć, ze zastosowanie nawet słabszej pompki i odpowiednich wezyków i króćców da podobne rezultaty. Miałem ostatnio przypadek, że klient złożył zestaw na wezach 9/12 a zastosował pompę Eheim1250. Rezultat był taki, ze pompa ta wytworzyła takie podcisnienie, ze przed pompką wężyk 16/22 sie po porstu zassał i skleił. Dlatego do wszytkiego należy czuć umiar - zarówno w pompach jak i średnicach. Weżyki 12/16 sa juz max rozmiaem jaki powinno sie stosować, ze wzgeldu na wygodę montażu.

O czym to ja mialem powiedzieć.... zapomniałem [jezyk]
  
Re: Ktora pompke wybrac?
PostWysłano: Wtorek, 07 Grudnia 2004, 12:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
srokus
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #449
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




Ja mam weze 9/12 przy 2 blokach i pompke powerhead 4000 - teoretyczna wydajnosc 1500 l/h. W praktyce po roku uzywania obawiam sie ze wydajnosc spadla :) ale radzi sobie bardzo dobrze i planuje dolozenie blokow na hdd oraz przerobienie jej na in-line. Prawdopodobnie w przyszlym roku zakonczy sie jej dzielny zywot :( przepracowala juz prawie 9000h :)
  
Ktora pompke wybrac?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Polecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010