Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> srednice
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
srednice
PostWysłano: Czwartek, 14 Października 2004, 19:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dhavos
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1829
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Witam wszystkich. Postanowilem wymienic swoj zestaz cpc poniewaz proc sie przegrzewa gdy go walne powyzej 4100+ Mam nastepujacy problem. Wybralem sobie zostaw i o zgrozo kazda czesc ma inny przekroj rurek. Na procesor chcialem blok c3 tam moge sobie wybrac. Najbardziej by mi posowalo srednica wew 12!! O pompkach myslalem 2 Jedna to z-20 o tyle dobra ze tez na srednice wew 12 hura. (ale z 2 strony Eheim Compact 1000 kosztuje tyle samo a ma lepsze osiagi!! ale o zgrozo koncowki na srednice wew. 16:( ) Pomyslalem ze kupie przejsciowke ale na watercooling jest jakas 12-15 i nie wiem co to niby jest. Czy ze wew 12 zewn 15 czy tez ze z 1 strony wew jest 12 a z 2 strony wew jest 15) Pieknie ale to nie 16!! Na domiar zlego chlodnica ktora sobie upodobalem CG1 ma srednice rurek 15!! co juz w ogole nie jest w standardzie i nawet nie wiem czy to wew czy zewn??.

CO mam robic? Wlasnie wpadlem na pomysl by dac wszystko wew 16!! ale czy ta chodnica jak ma te 15 to jak scisne mocno to nie bedzie przeciekac. Poradzcie. A przy okazji czy ten zestaw da rade schlodzic mego procka pracujacego powyzej 5000+?? (wtedy pewnie i na napieciu 2v teraz mam 1,7)
  
Re: <Dhavos> srednice
PostWysłano: Czwartek, 14 Października 2004, 19:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dhavos
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1829
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




wlasnie zauwazylem ze w tym bloku na cpu jak krocce sa 16 to nie moga byc grubsze niz 2mm CHyba nie ma takich:( to co ja mam zrobic caly uklad na wew 16 a przed procem zmiejszac to jakas paranoja albo dac wew 12 i gorsza pomke i caly uklad na 12 a przed chodnica zwiekszac?? ale lipa
  
Re: <Dhavos> srednice
PostWysłano: Środa, 27 Października 2004, 00:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




Witam

Musisz tak to zrobic, zeby wszedzie byla jednakowa srednica, lub zblizona... Niestety z bloku CPC bedziesz chyba zrezygnować...
Proponuję średnicę 15mm zew. rurki miedziane lutowane na cynę, a na końcu "choinki" 3/8" na 16mm (tylko bedziesz musial troche rozwiercic te 3/8" na troche wieksze, lub zpiłować pilnikiem, by zmniejszyc opory przepływu...) cool.gif

Jezeli zrobisz juz taką konstrukcję, idealnie beda pasowały węże eheima (np 16mm w tym wypadku), które sa bardzo elastyczne i myślę, że bez problemu wciszniesz je na większe króćce chłodnicy. cool.gif

Pozdrawiam i powodzenia

marchew cool.gif
  
Re: srednice
PostWysłano: Wtorek, 07 Grudnia 2004, 11:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mate
MCS.pc.pl
 
Użytkownik #8
Posty: 204


[ Osobista Galeria ]




Nie przesadzajcie. Mam na codzień stycznosć z rurkami 16/22 i jest to koszmar. 12/16 to max jaki mozna zastoswoać. Pisalem to juz w ktorymś poscie jakie jest moje zdanie na ten temat i nie bede sie powtarzał. Ale opanujcie sie z tymi średnicami. Co do twojego problemu. Zeby nie robić komplikacji ze średnicami. Polecam: Abadon na CPU NK12 (chć X3M do tego procka byłby wskazany), do tego L-20 (spokojnie wystarczy i bedzie cicho) do tego chłodnice CG1 (wydajna, ale jak juz pisalem - nie jest to szczyt estetyki) ewentulanie jakaś chłodnica BI - juz niedługo bedzie nowa dostawa. Na fi 15 przy CG1 mozna spokojnie nałozyć waz 12/16 - trzeba go nieco rozgrzać w gorącej wodzie i przy odrobinie siły wejdzie.
  
Re: srednice
PostWysłano: Piątek, 10 Grudnia 2004, 02:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
NAZIR
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #589
Posty: 115


[ Osobista Galeria ]




Mate, czy to będa te nowe BI z lakierem epoksydowym i gwintowanymi otworami na króćce?
  
Re: srednice
PostWysłano: Piątek, 10 Grudnia 2004, 09:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mate
MCS.pc.pl
 
Użytkownik #8
Posty: 204


[ Osobista Galeria ]




Według pierwszych informacji TAK... ale powiem dokladnie jak dostanę fotki i ofertę.
  
srednice
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010