Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Help - port USB...
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Help - port USB...
PostWysłano: Piątek, 04 Lipca 2003, 15:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Elwirka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #98
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




confused.gif Mam problem z zainstalowaniem kamery cyfrowej... czy ktoś może mi powiedzieć czy przy płycie głównej FIC KA-6110 SLOT1/ATX/BX/PIII/1,5GHZ/66MB/S .... (o ile dobrze mam to zapisane) jest port USB? co zrobić aby mój głupi komp widział kamerę? Totalnie się na tym nie znam i liczę że ktoś z Was choć w części mi pomoże....


Ostatnio zmieniony przez Elwirka dnia Piątek, 04 Lipca 2003, 16:04, w całości zmieniany 1 raz
  
PostWysłano: Piątek, 04 Lipca 2003, 16:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




jesli jest, to przeciez widac chyba? smile.gif

wyglada tak, jak te dwie szparki na dole....

co to za kamera? chodzi ci o aparat, a nie o webcam? masz sterowniki na jakims dysku? podlaczasz do komputera bezposrednio czy masz jakis czytnik karty pamieci z kamery?
  
PostWysłano: Piątek, 04 Lipca 2003, 16:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Elwirka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #98
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




No to biggrin.gif mam te porty..... nawet dwa.....
Chodzi mi o kamerę cyfrową sony... na karcie pamięci tej kamerki mam fotki, które muszę wrzucić na kompa.... kamerkę podłączam kablem z wejściem do tegoż portu USB.......
Na płycie CD mam sterowniki plus programik do "przełożenia" tych fotek na jpg...
Dziś męczyłam się 2 godz. z tym, jednak komp nadal nie widział dodatkowego urządzenia.... już sama nie wiem co mam zrobić.....
Próbowałam ręcznie to ustawić, ale chyba mi nie wyszło....... eusa_wall.gif
  
PostWysłano: Piątek, 04 Lipca 2003, 16:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




no to poza podlaczeniem kamery musisz ja wlaczyc wink.gif oraz czesto przelaczyc w tryb przesylania danych do pc (cos przekrecic/wcisnac w kamerze) wtedy twoj komp powinien sie zorientowac, ze cos jest do niego podlaczone na usb (i ew. poprosic o sterowniki. wtedy je zainstalujesz ze swojej plyty)
potem zapuszczasz programik do zrzucania (jesli kamera nie pojawi sie jako osobny naped) i wio koniku :D
powodzenia
  
PostWysłano: Piątek, 04 Lipca 2003, 17:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Elwirka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #98
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




doubt.gif kamerka włączona, przygotowana do przesyłania danych itd. i zamiast wio stoję w punkcie wyjścia! Wszystko jest spoko..... wszystko ustawione jak należy..... a komp nadal nie widzi nowego urządzenia.....
kurde nie jestem jakąś tępą babą ale naprawdę coś jest nie tak....
  
PostWysłano: Piątek, 04 Lipca 2003, 22:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




jesli masz sterowniki, to zrob wszystko jeszcze raz na spokojnie... odinstaluj je i zainstaluj ponownie. przeczytaj instrukcje instalacji (niekotre urzadzenia mozna podlaczyc dopiero po zainstalowaniu sterownikow, a inne sa plug&play - mozna je najpierw podlaczyc, a komputer je wykryje i poprosi o sterownik).
jakiego masz windowsa? w win xp chyba sa domyslne sterowniki dla roznych kamer (mozesz wybrac z menu twoj model). sprobuj zrestartowac komputer z podlaczona wlaczona kamera i zobaczyc, czy wykryje nowe - nieznane urzadzenie.

daj mi model kamery, to poszukam instruckji. cos sie wymysli.
jednym z rozwiazan dla kamer, ktore nie chca dzialac z kompem jest kupienie czytnika kart pamieci (zalezy jaka masz karte - flash czy cos) - sa tez takie combo (na rozne karty) i po prostu zrzucac fotki wyjmujac karte z kamery i wkladajac do czytnika, ktore przewaznie nie wymaga dysku instalacyjnego.

ok. podaj model kamery, a rozejrzymy sie wink.gif
  
PostWysłano: Piątek, 04 Lipca 2003, 22:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




elwirko! dla jasnosci, bo angielskie terminy sa inne...
chodzi ci o digital camera czy digital camcorder(zakladam, ze to pierwsze, skoro mowisz o karcie pamieci)?
czy twoja kamera ma bezposrednie polaczenie kablem usb do komputera czy uzywasz media stick, ktory wkladasz w czytnik podlaczony do kamery? (przewaznie jest to drugie, chyba ze to kodak easy share)

no i podaj dokladnie model jesli mozesz, bo mam tu otwarta strone z instrukcjami obslugi i sterownikami, to pokombinujemy...
  
PostWysłano: Sobota, 05 Lipca 2003, 10:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Elwirka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #98
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




niestety mam windowsa 98... właśnie wiem że przy XP byłoby łatwiej...

jest to kamera Sony.... DCR-TRV18.... z gniazdem memory Stick, kamerę z kompem łączę jednym kablem USB..... hmmm dziś tej kamerki już nie mam.... bo to nie moja... ale myślę, że na dniach znów ją dostanę (w końcu są tam moje zdjęcia).... ale fakt..... odinstaluję wszystko i zrobię to jeszcze raz na spokojnie....
Dzięki Rude_boy....
Jeszcze jedno pytanko.... dlaczego w Panelu sterowania... w systemie nie ma zaznaczonego że mam port USB? czy to normalne? Bo porty com... są zaznaczone.. a te nie... kurcze nie znam się na tym... jestem laikiem...
  
PostWysłano: Sobota, 05 Lipca 2003, 16:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




nie uzywalem dawno windozze, ale poty usb tez chyba powinny sie znalezc w panelu sterowania/system. masz jakies inne peryferia z interfejsem usb (drukarke, skaner, myszke?). moze pozycz od kogos cokolwiek z usb i sprawdz czy bedzie dzialalo.
probowalas w panelu sterowania kliknac ikonke "add new hardware" (dodaj nowe urzadzenia/hardware/sprzet - nie pamietam co tam jest po polsku), a potem wybrac opcje automatycznego wyszukiwania?
dla smiechu to ci zdradze, ze mam jednego maka PPC 7600, ktory ma pare portow (np. modem, vido in out itp.), ktore sa z tylu, ale bez polaczenia z plyta glowna biggrin.gif
  
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Lipca 2003, 00:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lemar
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #72
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




Witam!

Ja mam taki pomysl: skoro nie widac w menadzeze urzadzen niczego co jest zwiazane z USB to moga byc 2 powody

1. nie masz kontrolera USB (gniazda jeszcze nic nie znacza, chociaz kto montuje gniazda bez podlaczania ich crazy.gif ), jezeli na tyle kompa te 2 wyjscia sa umiejscowione mniej-wiecej tak jak na zdjeciu u Rude_boy'a to kontroler masz napewno, a jesli masz te wyjscia na sledzu to juz nie koniecznie. Jesli napewno masz kontroler USB patrz pkt.2

2. kontroler USB jest wylaczony, wiec musisz wejsc do biosu, poszukac czegos co jest zwiazane z USB i wlaczyc to.

Powyzsze rozwazania moga byc sluszne tylko jesli mowimy o zintegrowanym kontrolerze USB. Jesli jednak w biosie masz wlaczone co potrzeba, masz wogoole kontroler USB na plycie i mimo to nie ma w menedzeze urzadzeni czegos takiego jak "kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej" albo czegos w tym stylu to juz nie mam pomyslu co moze byc nie tak confused.gif

Powodzenia i pozdrowienia
smile.gif
  
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Lipca 2003, 03:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




wlasnie dlatego dobrym pomyslem byloby podlaczenie jakiegokolwiek urzadzenia z interfejsem us, aby sprawdzic... podejrzewam, ze raczej komputer jest dosc nowy, wiec usb powinno byc zintegrowane. jak ,owisz o tym sledziku, to moze tam jest karta z portami usb (jesli komputer odkupiony od kogos, to mozna taki fakt przeoczyc) i nie sa zainstalowane sterowniki do karty? sam mam takie karty z hubem 4xusb w starszych power makach.
  
Re: Help - port USB...
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Lipca 2003, 03:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




wlasnie wlasnie - masz jakiekolwiek inne urzadzenie podlaczone do usb? lub mialas - i dzialalo?
byc moze, jak pisze lemar, juz w biosie usb jest wylaczone i trzeba je "enablnac"
powodzenia
  
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Lipca 2003, 03:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




znalazlem te plyte...
http://www.baber.com/baber/411/ficka6110.htm

wyglada na to, ze jest tam usb. wiec uniewazniam poprzedni post sad.gif
  
PostWysłano: Czwartek, 10 Lipca 2003, 01:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Skoro to Sony to jakże by miało być coś innego jak najgorszy flash, czyli Memory Stick made by Sony.
Czas zainstalować system operacyjny z obecnego tysiąclecia. 5 lat w IT to masa czasu i nic dziwnego, ze na Windows 98 nowe technologie nie działają.
Co do płyty to coś pomieszałeś w tym opisie (procek i pamięć), ale to na BXie więc napewno ma USB.

Porty USB powinny być widoczne w managerze urządzeń w osobnej zakładce USB devices czy jakoś tak, nie pamiętam jak to się w Win98 nazywa. Być może ktoś wyłączył je w Biosie, być moze programowo. Co by nie było trzeba będzie użyć płyty z Windows do doinstalowania sterowników (ten przestarzały OS nie przegrywa na dysk wszystkich sterowników i jakakolwiek zmiana konfiguracji wymaga doinstalowywania).

I w kwesti formalnej. digital camera to po naszemu cyfrowy aparat fotograficzny, a nie cyfrowa kamera. Cyfrowe kamery to są raczej na firewire, a nie USB.

Dodam, że ja mam cyfrówkę HP i Windows XP. Wystarczy podłączyćkabelek i włączyć aparat a Windows zaraz uruchamia wizarda ściągania zdjęć.
  
PostWysłano: Czwartek, 17 Lipca 2003, 22:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




ale okazuje sie, ze to akurat jest kamera biggrin.gif
(rowniez w kwestii formalnej - handycam)
  
Help - port USB...
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010