Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking -> Jak podkręcić R9550?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Jak podkręcić R9550?
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Października 2004, 12:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nomad Soul
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1761
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Witam.
Od trzech dni jestem (szczęśliwym/nieszczęśliwym*) posiadaczem karty Gigabyte Radeon 9550 128/128.
Zdecydowałem się na nią ze względu na dość dobre opinie na Benchmark.pl możliwoś łatwego podkręcenia karty by była szybsza o jakies 25-30%.

I tu zaczynają się schody:
1.Dołączony do karty program V Tuner zachowuje się dziwnie. Jedyne aktywne w nim przyciski to Help i Exit, klikając na resztę mogę sobie najwyżej poprzesuwac okienko.
2.Riva Tuner niby działa, ale mam wrażenie, że automatycznie resetuje się do ustawień defaultowych(nie kazałem mu tego robić).
3.Sterowniki ATI catalyst nie chcą się instalować. Z komunikatu zrozumiałem tyle, że karta musi być zainstalowana jako zwykła Zgodna z VGA. Ale może źle zrozumiałem.

Domyślam się, że karta ma jakąś blokadę przed podkręceniem, co tłumaczy dziwne działanie programów. niestety nigdzie w dokumentacji żadnego z nich(V Tuner nawet nie ma takowej)nie napisano jak ją usunąć.

Proszę o poradę jak to podkręcić, jak zdjąć ewentualne zabezpieczenia.
Ewentualnie jakie sterowniki zainsalowac zamiast firmówek,aby karta działała szybciej i ładniej(widziałem jakiegoś posta o DNA).Czy catalyst,DNA to odpowiednik detonatorów NVidii i czy tak jak one obsługuje wszystkie karty ATI?

Jestem nowy w świecie ATI i nie bardzo jeszcze potrafię się w nim poruszać.

Z góry dziękuje za pomoc.

*niepotrzebne skreślić(ew. zaproponowac coś lepszego w rozsądnej cenie :) )
  
Re: <Nomad Soul> Jak podkręcić R9550?
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Grudnia 2004, 13:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
klaster
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #259
Posty: 37


[ Osobista Galeria ]




http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=221
jak by sie chcialo poszukac to bys znalazł i to nie jedno
  
Jak podkręcić R9550?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010