Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Programowanie :: WWW -> przedewszystkim to style CSS :)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
przedewszystkim to style CSS :)
PostWysłano: Czwartek, 03 Lipca 2003, 21:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




mam taki problem że kiedy próbuję importować styl na jakiś to niby wszystko jest kolorowo i OK :) ale kiedy korzystam z jednego arkusza stylów. Po dodaniu drugiego, tekst znajdujący się "pod nim" (a na stronie to menu i właśnie to menu próbuję formatować) wcale się nie słucha arkusza tylko stosuje kolory itd. z pierwszego arkusza. Po usunięciu danych odpowiedzialnych za wyświetlanie czcionki z pierwszego arkusza czcionka i linki i tak się nie wyświetlają jak powinny.
No i właśnie jak mam zrobić to żebym mógł stosować 3 różne arkusze stylów do trzech różnych części strony.
Inna sprawa to menu które mi się rozjeżdża pionowo kiedy próbuję stosować spację w wyrazach. I tak np. kiedy napiszę "Opera jest wypasiona" to każdy wyraz po spacji jest pod porzednim i się obrazek menu rozjeżdża i jest brzydko :), a kiedy napiszę "OperaJestWypasiona"
to menu "rośnie" poziomo a nie pionowo i jest lepiej:)
Nie wiem jak czytelny jest ten post bo ja wiem o co mi chodzi i trudno to wytłumaczyć :)
Oczywiście jak coś to pytać i wogóle smile.gif
  
PostWysłano: Czwartek, 03 Lipca 2003, 22:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Dlaczego nie stosujesz jednego arkusz, w którym są zdefiniowane trzy części strony?
  
PostWysłano: Piątek, 04 Lipca 2003, 01:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




O tym pomyślałem przelotnie. Stworzenie tego musiałoby się odbyć poprzez zastosowanie klas. O ile się nie mylę :)
  
PostWysłano: Piątek, 04 Lipca 2003, 10:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Ardas :
O tym pomyślałem przelotnie. Stworzenie tego musiałoby się odbyć poprzez zastosowanie klas. O ile się nie mylę :)

a coz to za problem?

styl.css
css:
.small{font-size:8pt}


plik.html
html:
<html>
<head>
<style>
<!--
@import url("styl.css");
-->

</style>
</head>
<p class=small>Proba tekstu</p>
</html>



Przyklad


Ostatnio zmieniony przez EDDY dnia Sobota, 21 Sierpnia 2004, 11:36, w całości zmieniany 1 raz
  
PostWysłano: Poniedziałek, 07 Lipca 2003, 14:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ardas
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #24
Posty: 136


[ Osobista Galeria ]




No nie o to mi chodziło ale dzięki za dobre chęci :) Sam doszedłem do tego co i jak i jestem z siebie dumny :).
Mam jeszcze jedno pytanie: jakiego polecenia użyć jeżeli mam do "zastylowania" tekst i nie mam gdzie odwołania do stylu wsadzić :)
Narazie stosuję: <span class=v>tekst do stylingu</span> i nie ma jakichś większych błędów w wyświetlaniu :) Chodzi mi o to jakiego polecenia mogę użyć zamiast <span> (coby krócej było)
  
PostWysłano: Piątek, 18 Lipca 2003, 13:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




oprocz span jest jedynie <div>, ale to dodatkowo lamie linie na koncu i na poczatku.
Powszechnie sie uzywa wlasnie <span>.
  
przedewszystkim to style CSS :)
Forum dyskusyjne -> Software -> Programowanie :: WWW

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010