Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Inne OS -> nowe czasy komp w komórce ;)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
nowe czasy komp w komórce ;)
PostWysłano: Środa, 05 Listopada 2003, 22:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




dobra wiem ze powinienem to umieścić w "innych systemach" ale pewnie mało Kto by przeczytał ... a chce was zapytać jak odnosicie się do tzw. Palmo-fonów lub smart-fonów

ostatnio nabyłem Nokie 7650 i ... powiem wam ze każdego dnia jestem bardziej zszokowany jej systemem operacyjnym .. to Symbian 6.1 ... (a już jest na rynku 7.0s) i ... mam na niej aplikacje nie tylko np do robienia i obróbki zdjęć ale tez do video wink.gif ... kompresja do divix`a 4 ... programy kompresujące i de kompresujące w locie pamięć telefonu ... pełen multitasking etc ... a jak zobaczyłem na tym DOOM`a (tak ze 40 fps !!!!!) i demko ZION to byłem już pewny ze najdalej za rok (Nokia 7700 albo SE P900) będę miał "przy pasie " pełnowartościowy komputer o mocy obliczeniowej porównywalnej do np pentium II 400 MHz (ta nokia ma procka o mocy ok Pentium I 100 - 150 MHz !)



powiem wam tylko ze te obrazki nie oddają tego co widać na telefonie ... jest znacznie ładniej biggrin.gif
  
Re: nowe czasy komp w komórce ;)
PostWysłano: Poniedziałek, 10 Listopada 2003, 12:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




i kumajcie to...
jeszcze 4 lata temu kto miał komórkę był wielki... to były czasy biggrin.gif
a teraz jest odtwarzacz mp3 aparat cyfrowy itd...
za 20 lat to wszczepią człowiekowi do mózgu chipa i będzie latał tongue.gif
  
Re: <e X t 7 3> nowe czasy komp w komórce ;)
PostWysłano: Wtorek, 11 Listopada 2003, 01:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




ijaaa, podoba Ci sie tak nokia az tak bardzo ?, wielkie bydle strasznie, bawilem sie nia i opcje mnie zadziwiaja, ale jednoczesnie jest to telefonu ktory zostal wyprodukowany kupe czasu temu i nadal kupe kasy kosztuje, cala nokia ;(
  
Re: <hardtmuth> nowe czasy komp w komórce ;)
PostWysłano: Wtorek, 11 Listopada 2003, 22:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




duża ale najlepsza z telefonów u nas dostępnych poza oczywiście P800 ... najlepsze teraz to SENDO X ... P900 i już niedługo Nokia 7700 ale będą kosztować majątek wink.gif ... w/w to komputery naręczne ... a 7650 wcale niczym nie ustępuje a wręcz mocno wyprzedza dostepne u nas inne telefony ... nawet nowsze wink.gif
  
Re: nowe czasy komp w komórce ;)
PostWysłano: Środa, 12 Listopada 2003, 00:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




czym ? ;), gdyby moj telefon mial jave i minimalnie wiecej pamieci moglby byc uznany za jeden z najlpeszych, a jak narazie jestes druga osoba ktora znam i ktorej sie ten telefon podoba ;), gdyz je posiadacie. dzieki javie np kumpel bawi sie TV jak nauczyciel puszcza nam cos na lekcji ;d, aparat jest dobry ale wg testow robi gorsze zdjecia od sagemika (chyba ze ktos nie uzywa telefonu do robienia zdjec bo na cyfrowke), najgorsze jest to ze od wcisniecia spustu w aparacie mija ponad 1s az zdjecie zostanie zrobione, w tym czasie sie duzo moze wydazyc ;(. zdaje mi sie ze tez wyswietlacz ma malo kolorow, albo jest tak zrobiony juz. dobra ale kazdy ma swoj gust, ja jestem wielkim wrogiem monopoli i nokii nie rusze kijem przez szmate nawet...to moze dlatego takie mam nastawienie ;) sorki...
  
Re: <hardtmuth> nowe czasy komp w komórce ;)
PostWysłano: Środa, 12 Listopada 2003, 11:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




powiem Ci cos hardtmuth ... Ja noki tez nie lubię wink.gif tak ale ten telefon jest moim zdaniem zaprzeczeniem ich dotychczasowej strategii i badziewiastych systemów dla ich telefonów ... dopiero seria 60 pokazała ze jednak mogą się przełamać ... do tej pory zawsze używałem siemensów i mam nadal np. SL45 super telefon ... jednak "bawiłem" się innymi np. T610, Sagem MY X6 w tym i nawet motorola V300 i szczerze powiem ... ze symbian najbardziej przypadł mi do gustu naprawdę wielozadaniowy system operacyjny i bardzo niezawodny ... nigdy mi się nie zawiesił a cuda robię z tym telefonem wink.gif
  
Re: <e X t 7 3> nowe czasy komp w komórce ;)
PostWysłano: Środa, 12 Listopada 2003, 19:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




nooo wiemmmm powalaja mnie mozliwosci Twojego telefonu, bo naprawde ma duzy potencjal, t610 ma slaby aparat i kiepski wyswietlacz, malo pamieci na zdjecia, motorola v300 nie wiem jaka to nawet jest ;).

jak sie ukazuje tak wielozadaniowosc ?, bo do tego nie doszedlem w czasie krotkiej zabawy tym telefonem.

jeszcze 21 miesiecy i zobaczymy co bedzie krolowalo na rynku telefonow, pewnie do nokii nadal bede zle nastawiony, ale mysle ze inny producenci zrobia super telefoniki i bedzie w czym wybierac za ...moze 1gr ;d

ogolnie telefon jest na plus, firma nie, tak samo jak nokiafani w komentarzach pisza ze sagem to gowno bo to jest sagem ;), to ja gnebie nokiistow, dobra koniec glupiego gadania ;d.

mi sie podoba jak narazie 7700, n-gage (czy jakos tak;d) puki co uwazam za jeszcze lipny bajer ;)
  
Re: <hardtmuth> nowe czasy komp w komórce ;)
PostWysłano: Środa, 12 Listopada 2003, 20:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




wielozadaniowość np ... grasz w dooma a tu przychodzi sms i .. wychodzisz z gry ... a tam nadal mogą cię ubić wink.gif czytasz smsa i z powrotem do gry ... albo pakuje w locie jakąś aplikacje np spacedoublerem albo stackerem (format kompresji zip) i pisze smsa albo dzwonie wink.gif ... a te w/w programy są rezydentne !!!!! i potrafią w locie rozpakować i pakować dane i oprogramowanie np smsy aplikacje jawy jak i aplikacje dla Symbian`a (pliki instalacyjne *.sis) itd. .... najlepiej przekonać się jak działa Symbian instalując np appmenadzera ... byłem w szoku ile procesów na raz funkcjonuje ... chyba więcej niż w (standardowo ustawionym) win xp biggrin.gif
  
Re: <e X t 7 3> nowe czasy komp w komórce ;)
PostWysłano: Czwartek, 13 Listopada 2003, 17:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




hm to wypasnie ;), ale niedlugo to co ma 7650 wcisna w 100g i wymiary po polowe mniejsze, no i to rozkladanie telefonu jest nieciekawe, a do tego jeszcze juz mojemu kumplowi zaczynaja sie robic luzy ze jak macha rozlozonych telefonem to sluchac jak lata gorna czesc...
  
Re: <hardtmuth> nowe czasy komp w komórce ;)
PostWysłano: Czwartek, 13 Listopada 2003, 20:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




no fakt duża i rozkładanie nie najlepsze ... choć to tez ma zalety ... kamera nie jest narażona na uszkodzenia ... a nie wiem czy Ty i inni wiedza ze złamano .. kod zabezpieczeń doi gier na N-Gage wink.gif i ludzie posiadający telefony z systemem Symbian 6.0, 6.1 lub 7.0s mogą sobie pograć np w Tomb Ridera czy Pandemonium ... jak na PS-ONE !!!!! ... tylko jeden warunek trza mieć kartę pamięci sad.gif a tego właśnie 7650 brak ... jak Ktoś ma 3650 albo, Siemensa SX1 (jest Ktoś taki w Polsce ?) bądź tez 6600 to sobie może pograć - mając kartę pamięci ok. 128MB albo lepiej 256 MB ... a najlepiej 512 MB ram ... no robi się już jak na piecu lol.gif
  
Re: <e X t 7 3> nowe czasy komp w komórce ;)
PostWysłano: Czwartek, 13 Listopada 2003, 23:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




i jaaaaa, jesli sie nie myle 3650 to taka w dziwnym ksztalcie, z okragla klawiatura ? tez nastepny wielki telefon nokii i jeszcze z kiepskim aparatem.

moj sagem ma zakrycie obiektywu ;), siemens st55, nawet niezly telefon ale nie ma zakrycia, tak samo... SE t610, tylko ze 610 ma takiej jakosci aparat ze wola az o pomste do nieba, jak mozna zrobic cos co mialo konkurowac z sagem my x6 i chwalic jeszcze supe jakosci aparat, jak zdjecia ktore 610 robi sa...obzydliwe, kolory kiepskie i jeszcze do tego wszelkie kontury wygladaja jakby ktos dal jakosc komprezji jpeg na 30 ;), ale musieli zrobic aparat, ktory wygladalem zewnetrzym bije sagema na glowe, duzo wieksza cena niz sagem no i wnetrzem ze tak powiem gorszym, no tylko czemu sagem nie wrzucil javy do my x6, czemu czemu, wtedy bym nie mial na co juz narzekac !!! ;d, chociaz my xv-65 czy jakos tak posiada juz javke, tylko sagem uwaza ze nie da sie oprogramowania z tego 65 wrzucic do my x6, zobaczmy pozyjemy, moze jakcy smialkowie beda i wrzuca to do my x6 iiii, ale mi zal tracic gwarancje...jeszcze 9 miesiecy i moge probowac ;d
  
Re: <hardtmuth> nowe czasy komp w komórce ;)
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Listopada 2003, 23:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




co do sagema to się nie wypowiadam .. korzystałem z niego parę godzin i ... mi nie przypasował wink.gif ... ale gadałem juz z gośćmi z Estoni którzy testowali 7700 ponoć maszyna taka ze hej ... moc "przerobowa" olbrzymia .. mówią ze Q II a nawet III by uciągła !!!!! wink.gif ... no obaczim gdzieś koło lipca sierpnia przyszłego roku ... wtedy powinna dotrzeć do Polski
  
Re: nowe czasy komp w komórce ;)
PostWysłano: Sobota, 25 Grudnia 2004, 04:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




hmm, odswierzam stary topic, bo widze ze symbian symbian i sam mam symbiana, niestety, ale zegnam sie z sagemikiem :(, kupilem motorole a925, posiadajaca symbiana 7.0 i srodowisko UIQ + java 1.0 :(, telefonik zadziwia mnie, szczegolnie ze ma GPS wbudowany, tylko na razie nie chce sie sfixowac, ale jutro dalej bede wlaczyl. Aha duzy plus to wyswietlacz dotykowy oraz brak klawiatury :). Ktos moge sie takim czyms bawil?, ma moze jakis fajny sofcik od p800/p900/motka a925 chce sie podzielic :> ?
  
nowe czasy komp w komórce ;)
Forum dyskusyjne -> Software -> Inne OS

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010