Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura -> Manga!!! Idź do strony 1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Manga!!!
PostWysłano: Niedziela, 26 Grudnia 2004, 19:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kokos22wdh
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2056
Posty: 98


[ Osobista Galeria ]




Czy na tym forum są jakieś osoby które interesują się Mangą smile.gif .

Poniewarz poszukuje osoby która by chciała przenieść na papier mojego ficka smile.gif

Poszukuje też ludzi żeby pogadać o mandze oraz anime. Więc jesli coś to zapraszam do dyskusji smile.gif
  
Re: Manga!!!
PostWysłano: Niedziela, 26 Grudnia 2004, 20:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




HERE I AM biggrin.gif
  
Re: Manga!!!
PostWysłano: Niedziela, 26 Grudnia 2004, 21:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kokos22wdh
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2056
Posty: 98


[ Osobista Galeria ]




Niemyślałem że ktoś tak szybko odpowie smile.gif

Jaka jest twoja ulubiona seria. Bo moja to Hellsing biggrin.gif

a jeszcze jedno czy byś mogła może przenieś na papier mego ficka.
  
Re: <Kokos22wdh> Manga!!!
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Grudnia 2004, 00:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Najbardziej przeżywałam ,,NGE" i ,,Slayers". wink.gif Obawiam się, że z fick'iem Ci nie pomogę. Nigdy nie próbowałam rysować komiksu. Ograniczałam się do szkicowania postaci.
  
Re: Manga!!!
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Grudnia 2004, 14:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Margot
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1280
Posty: 327


[ Osobista Galeria ]




Ja osobiście bardzo lubię mangę i anime(jako młodsza dziewuszka szalałam wprost za tym;) Teraz najbardziej cenię sobie takie pozycje jak:"Neon Genesis Evangelion", "Ghost in the shell"(trochę taki japoński Matrix;), "X"(szaleńczo długi tytuł;), "Slayers", "Wolf Rain" itd. Jako mała dziewczynka zafascynowałam się początkowo serią "Sailor Moon", pamiętam że wtedy zbierałam wszystko co było z tym związane, książki, kubeczki, no i rzecz jasna miałam wszystki kasety z Usagi;)Potem mój smak mangowy nieco się wyostrzył i przeżuciłam się na coś poważniejszego. Moim pierwszym poważniejszym szokiem było ujrzenie właśnie "NGE", pomyślałam sobie wtedy, że to nie jest kolejna nieudolna próba pokazania ludziom opowieści o grupce nastolatek walczących ze złymi siłami wrzechświata, to było dla mnie coś nowego i naprawdę niepowtarzalnego. Zawsze miałam dreszcze na całym ciele dy to oglądałam, pomyślałam sobie również, że ciekawie było by gdyby "NGE" przeniosłoby się na szklany ekran, wydaje mi się że taka ekranizacja byłaby dosyć ciekawa, zwłaszcza dla fanów;)Pozdrawiam wszystkich miłośników japońskiej kreski;)
  
Re: Manga!!!
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Grudnia 2004, 15:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Margot :
"Ghost in the shell"(trochę taki japoński Matrix;),


To chyba raczej Matrix jest amerykańskim Ghostem : D. Bracia Wachowsky (jeszcze wtedy bracia :} ) dość często w wyiwadach mówili, o tym że uwielbiają anime, a GITS jest u nich dość wysoko w rankingu. Cały Matrix jest "komiksowy". Ale jedna jedyna scena jest dość mocno inspirowana GITSem. Kiedy Neo w końcówce ucieka na targowisku, a agent strzela do niego rozwalając arbuzy.

I wbrew opinii mych znajomych GITS2 także był świetny. Szczególnie urzekło mnie wykonanie owego filmu.


Cytat:
Jako mała dziewczynka zafascynowałam się początkowo serią "Sailor Moon",


Moje pierwsze świadomie oglądane anime. Polshit nawet nie wiedział co robi puszczając u siebie Sailorki :D.

Cytat:
że ciekawie było by gdyby "NGE" przeniosłoby się na szklany ekran, wydaje mi się że taka ekranizacja byłaby dosyć ciekawa,


Z tego com widział jakieś szkice, to hAmerykanie coś już rzeźbią. Tyle że z tego co zauważyłem, już zostały zmienione imiona głównych bohaterów :} Heh... Jak mawiali rycezrze Jedi: "I`ve got bad feelings `bout this"

Aha! NGE średnio mi się podoba. Podobnie zresztą jak reszta gainaxowych produkcji (no może poza "Otaku no video" - przednio się ubawiłem. Brawa za pomysł! :D).

Jednym z mych ulubionych reżyserów jest Miyazaki. Poza Szkarłatnym Pilotem, który mnie średnio urzekł, filmy tego pana mnie zachwycają dość mocno...

A z cyklu łatwych i przyjemnych komedyjek do lubię Lum i Ranmę oraz Tenchiego. Slayer też miejscami jest mieżdżący. Ale nie tak jak Dragon Half :- D


P.S.

W obecnej chwili czekam jeno na pełnometrażówkę Final Fantasy 7.
Ach moje Tifo!
  
Re: <Kokos22wdh> Manga!!!
PostWysłano: Wtorek, 28 Grudnia 2004, 01:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




Ja przepraszam że się tak ni z juszki ni z pietruszki wtrącę. Wiem, że ostatnio rzadko tu bywam, ale czy my tu wciąż jeszcze o literaturze??? lol.gif lol.gif lol.gif
  
Re: Manga!!!
PostWysłano: Wtorek, 28 Grudnia 2004, 19:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kokos22wdh
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2056
Posty: 98


[ Osobista Galeria ]




Do Poziomy: Manga to też swego rodzaju literatura ale zawsze kojarzy się z anime wiec dlatego temat trochę się zmienia i pewnie dalej bedzie smile.gif

Już naspisałem ze lubię Hellsinga ale oprucz tego NGE, Island, Skrzydła sarafina, ronina, GTO i dużo jeszcze by wymieniać.

Moja przygoda z M&A zaczeła się (tylko proszę sie nieśmiać redface.gif ) od Pokemonów.

Następnie były Slayersi, no i oczywiście DB.
Potem zobaczyłem na pułce w sklepie kawajca z okładką z slayersów smile.gif . noi oczywiście mósiałem to mieć smile.gif .
Jak przeczytałem kawaii od deski do deski to już wiedzałem że muszę przeczytać jakąś mangę.

Noi tak to się wszystko zaczęło biggrin.gif

P.S. Ma może ktoś jakieś animy na wymianę albo hociaż polskie napisy do nich. A jeśli gtoś zna jakąś stronke z kturej można je ściągnąc (napisy) to będe wdzięczny smile.gif
  
Re: Manga!!!
PostWysłano: Środa, 29 Grudnia 2004, 01:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




Kokos22wdh :
Do Poziomy: Manga to też swego rodzaju literatura ale zawsze kojarzy się z anime wiec dlatego temat trochę się zmienia i pewnie dalej bedzie smile.gif


Chociaż obca mi to forma literatury, to z grubsza rzecz biorąc wiem o czym piszesz lol.gif
I tak sobie myślę, że skoro tu ma być kącik dla Mangi na hehu, to może by was chociaż jakoś zareklamować - bo kto na "literaturę" za wielbicielami Mangi tarfi?? eusa_eh.gif Tylko zapaleńcy śledzący heha od dechy do dechy wink.gif .
  
Re: Manga!!!
PostWysłano: Czwartek, 30 Grudnia 2004, 14:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kokos22wdh
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2056
Posty: 98


[ Osobista Galeria ]




Pomysł z reklamowaniem mangi mi się podoba biggrin.gif
Więc jak można ją zareklamować poniewarz jestem na hehu nowy redface.gif
i zabardzo niewiem gdzie i jak można to zrobić smile.gif .
  
Re: <Kokos22wdh> Manga!!!
PostWysłano: Czwartek, 30 Grudnia 2004, 14:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




Ręklamę juz macie na głownej stronie forum. Ile mogłam, tyle zrobiłam. Dlaszy rozwój wydarzeń zależy już od waszej inwencji twórczej wink.gif
  
Re: <Pozioma> Manga!!!
PostWysłano: Czwartek, 30 Grudnia 2004, 23:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Jeśli chodzi o anime to najbardziej podoba mi się Initial D. Serial jest o przygodach Takumiego Fujiwary, który przypadkowo zostaj najlepszym roadracerem w Japonii. Anime jest na podstawie mangi ale niestety większości części brakuje w zrozumiałym języku. Z mangi zaś podoba mi się Over Rev, tematyka zbliżona do Initial D. Tyle że główna bohaterka jest początkującą roadracerką. Niestety również niewiele jest w zrozumiałym języku.
A co do Initial D to bohater jeździ dość starą (20 letnią) Toyotą Trueno AE86 w Japonii nazywaną hachiroku a w USA występującą pod nazwą Corolla GTS. Dzięki popularności tego anime ceny tych starych samochodów wzrosły kilkukrotnie a auto trafiło do Need for Speed Underground 2.
  
Re: Manga!!!
PostWysłano: Czwartek, 30 Grudnia 2004, 23:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Ja zaczynałam jeszcze w przedszkolu, kiedy na POLONI 1 emitowano ,,Yattamanów", ,,Tsubasę" ( kochałam się chyba w sumie w 30 chłopakach z tej serii cool.gif ) , ,,Bejsbolistę" i małego zboczka ,,Gigi". W podstawówce oszalałam na punkcie Księżycowej Pyzy. Odkrycie magazynu ,,Kawaii" umożliwiło mi zapoznanie się z innymi tutułami. Było to w 1999 roku i wtedy właśnie wydano w Polsce pierwszą ,,szmatkę" ,,NGE". ,,NGE" towarzyszy mi do dziś ze względu na niedokończoną przez Pana Sadamoto wersję komiksową i oczekiwanie na kolejne części z wypiekami na twarzy. Jednym z BIG SHOK było zetknięcie z mangą ,,AKIRA", na której punkcie szalałam bezkrytycznie przez około 2 lata. Uwielbiam również magię STUDIA GHIBLI, w szczególności ,,TOTORA" biggrin.gif , ,,Grobowiec Świetlików" i ,,Mononoke Hime". Do filmów porażających mnie należą również : ,,Cowboy Bebop", ,,Slayers", ,,Tenchi Muyo in love 2" i pewnie jeszcze kilka, których tytuły w tym momencie mogły wypaść mi z głowy. wink.gif
  
Re: Manga!!!
PostWysłano: Sobota, 01 Stycznia 2005, 17:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ava
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2390
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Moją pierwszą obejrzaną anime było " Sailor Moon" i " Yattaman" ( chyba tak to sie pisze, nie wiem...). chociaż wtedy byly to dla mnie po prostu kreskówki. Świadomie obejrzałam " Mononoke Hime "... i tak się zaczęło. Właściwie, to wszystko przez obecnego na tym forum Kokosa. Moje ulubione mangi to Hellsing, Island, Ronin, Wolf Rain... Chyba coś pominęłam... Pewnie później mi się przypomni. No tak, jeszcze Gundam.. ale oglądałam go jako anime, kiedy leciał na Hyperze, w dodatku niecałego. Ogólnie, cieszę się, że powstało to forum...
  
Re: <Ava> Manga!!!
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Stycznia 2005, 17:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
srokus
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #449
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




Nie wiem co prawda dlaczego w topicu Manga wszyscy dyskutuja o Anime ale nie bede sie czepial szczegolow i tez cos dopisze ;)
Fanom GitS'a polecam Appleseed 2004, graficzne cudenko, fabula nie najgorsza.
Warte obejrzenia (chociaz specyficzna kreska niektorych moze sie nie podobac) :
-Jin Roh
-Metropolis
-Akira
-Lupin III (wszystkie filmy + 3 serie tv)
-Macross Zero (6 epizodow)
-Perfect Blue
-Vampire Hunter D: Bloodlust
-Golden Boy (6 epizodow)
-Furio Kuri (6 epizodow)

Ja osobiscie zaczalem od Dragon Ball'a redface.gif ale bylem wtedy jeszcze mlody - to bylo 10 lat temu wink.gif
  
Re: Manga!!!
PostWysłano: Wtorek, 04 Stycznia 2005, 09:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kokos22wdh
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2056
Posty: 98


[ Osobista Galeria ]




srokus mam pytanie czy to co wymieniłeś masz może na płytkach??
jeśli tak to czy interesuje ci wymiana??
ja ma do zaoferowania:
-hellsing (wszystki 13 odcinków)
-akira
-GITS
-GTO
-Love hina
-mononoke
-samurai 7 (2 odcinki)
-kinówke DB (z brollim)
-Blood
-legend of the nekronomicon

Ava ciebie wciągnąć do M&A nie było trudno biggrin.gif i zapomniałaś jeszcze o slayers, VPM, GITS i jeszcze kilka ale niechce mi się wymieniać. smile.gif
  
Re: Manga!!!
PostWysłano: Wtorek, 04 Stycznia 2005, 13:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pudel_W-wo
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2356
Posty: 93


[ Osobista Galeria ]




a macie cos po polsku??
Bo bym se obejrzal.
  
Re: Manga!!!
PostWysłano: Wtorek, 04 Stycznia 2005, 13:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kokos22wdh
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2056
Posty: 98


[ Osobista Galeria ]




Ja mam część z napisami polskimi smile.gif a część z angielskimi smile.gif ??
A jakie anime cię interesuje?? biggrin.gif
  
Re: Manga!!!
PostWysłano: Sobota, 08 Stycznia 2005, 02:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
srokus
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #449
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




@Kokos mam wszystko co wymienilem, z Twojej listy wszystko rozwniez wszystko mam ;)
i nie zapomnialem o reszcie tylko polecilem kilka dobrych tytulow, jakbym chcial wymienic wszystkie ktore widzialem to dostalbym bana na forum za zbyt dlugiego posta tongue.gif

@Pudel tu masz pl napisy do anime, dostepne sa rowniez wersje z pl dubbingiem ale tego nie polecam
  
Re: Manga!!!
PostWysłano: Niedziela, 09 Stycznia 2005, 17:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pudel_W-wo
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2356
Posty: 93


[ Osobista Galeria ]




Kokos dzięki za te anime. Jak będę miał coś nowego to ciebie powiadomię.
  
Manga!!!
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura

Strona 1 z 4  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010