Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> Wszystko o Miriam Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Wszystko o Miriam
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Stycznia 2005, 17:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
go_girl_go
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #198
Posty: 758


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
"Wszystko o Miriam" (There's Something about Miriam) niedziela 02.01.2005 23:15 TVN
Miriam to wspaniała, obdarzona wyjątkową urodą meksykańska modelka. O jej względy rywalizuje sześciu przystojnych kawalerów. W finale Miriam wybierze jednego. Zwycięzca zdobędzie wygraną w wysokości 10 tys. funtów oraz wybierze się z modelką w egzotyczną podróż. Pozna również jej tajemnicę. Piękna kobieta bardzo dba o prywatność. Niebawem się okaże, że ma ku temu istotne powody.




Zaraz mi sie tu dostanie redface.gif , ze pisze o jakims beznadziejnym programie rozrywkowym, ale...
Wczoraj trafilam na pierwszy odcinek owego reality show, pamietam tez, ze kiedys na dyskusjach.pl byla o tym wzmianka.
Jestem ciekawa co o tym sadzicie?
Wzbudzil ten program wiele kontrowersji w Wielkiej Brytanii, a u nas Polakow?
Oburza Was taka konwencja i jak z tolerancja?

Jesli ktos nie jest do konca zorientowany, to przypomne, ze Piekna modelka nie jest w pelni kobieta, gdyz posiada meskie narzady płciowe o czym uczestnicy nie wiedza.
  
Re: <go_girl_go> Wszystko o Miriam
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Stycznia 2005, 18:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Biedni głupcy, którzy poszli z nadzieją zdobycia $10k oraz pięknej modelki. Na miejscu wygranego zaraz po programie wyjechałbym daleko...
Poza wstydem, trwale odbije się na psychice ślad po takim zdarzeniu.
Bleah... kobieta z jajami. crazy.gif
  
Re: <go_girl_go> Wszystko o Miriam
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Stycznia 2005, 18:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




FUJ!!!
W dobie "Big Brothera" telewizja sięgnęła dna. W tym momencie przebiła już dno.
  
Re: Wszystko o Miriam
PostWysłano: Poniedziałek, 03 Stycznia 2005, 19:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
go_girl_go
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #198
Posty: 758


[ Osobista Galeria ]




EDDY :
Poza wstydem, trwale odbije się na psychice ślad po takim zdarzeniu.
Bleah... kobieta z jajami. crazy.gif


No wlasnie tez sie zastanawiam jaki to bedzie mialo wplyw na ich psyche po zakonczeniu tego programu.
I gdzie tu zasady moralno - etyczne, jakby nie bylo zostali oszukani. doubt.gif
  
Re: Wszystko o Miriam
PostWysłano: Piątek, 07 Stycznia 2005, 16:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
chlebak
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2441
Posty: 12


[ Osobista Galeria ]




Bleah to były jej rozebrane zdjęcia na które trafiłem na pewnym forum. eusa_sick.gif
  
Re: Wszystko o Miriam
PostWysłano: Sobota, 08 Stycznia 2005, 15:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
patikcieszyn
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2346
Posty: 38


[ Osobista Galeria ]




faceci sa juz tacy...;/ nie przygladneli jej sie za bardzo biggrin.gif moze by cos zauwazyli??? oj biedni.... a mysleli ze beda szczesliwi..ojej;)
  
Re: Wszystko o Miriam
PostWysłano: Sobota, 08 Stycznia 2005, 15:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
patikcieszyn
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2346
Posty: 38


[ Osobista Galeria ]




a jeszcze cos... : to wszystko zaczyna byc tak chore ze sie ja siebie zaczynam bac zebym ja takiej operacji sobie nie zrobila;/
  
Re: <patikcieszyn> Wszystko o Miriam
PostWysłano: Sobota, 08 Stycznia 2005, 15:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Widziałęm urywki tego ,,dzieła" w TV. Ubrana Miriam wygląda jak kobieta. O odrobinę tylko ostrych rysach.
  
Re: <Berger> Wszystko o Miriam
PostWysłano: Sobota, 08 Stycznia 2005, 16:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Jak para sztucznych cycków i dobry makijaż potrafi zakołować w głowie faceta, heh.
  
Re: Wszystko o Miriam
PostWysłano: Czwartek, 13 Stycznia 2005, 18:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gość (awaria serwera)
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




kasa, kasa, kasa...dla kasy wszystko...niestety
  
Re: Wszystko o Miriam
PostWysłano: Czwartek, 13 Stycznia 2005, 21:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Feniks
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2291
Posty: 86


[ Osobista Galeria ]




Według mnie ambitny program Wszystko o Miriam porusza (choć nie wprost i jak sądzę nie całkiem zgodnie z założeniem autorów) jakże modną tematyke tolerancji.

Zanim jeszcze spadną gromy na moją głowę- zaznaczam że za osobę tolerancyjną się nie uważam.
Zawsze jednak bardzo "współczułam" (fatalne słowo) transseksualistom, uwazałam (i uwazam) że to ludzie dotknieci nieszczęsciem przez pomyłke Matki Natury urodzili się nie w takim ciele w jakim urodzic się powinni.
Sądzę że operacja zmiany płci jest dla nich wspaniałym rozwiązaniem i że w nowym ciele powinni odnaleźć swoje miejsce w świecie a społeczeństwo powinno im ten proces ułatwić.

Dumna więc z mojej tolerancyjnej i otwartej postawy właczam więc dnia pewnego telewizor i cóz widzę- z tego co ja uważałam za nieszczęście zrobiono cyrk. A "nieszczęsna ofiara Matki Natury" stanowi główną tego cyrku atrakcję sprzedaje swoje "nieszczęscie" i świetnie się bawi.
Poczułam się...oszukana.
I trzeba mi było dużo czasu i nieco siły woli aby nie zgeneralizować tego jednego przypadku na całą populację transseksualistów. Aby zachowac dla nich sympatię i szacunek.

To ciekawe ponieważ trend ten nie dotyczy tylko tego jednego "przypadku medialnego". Podobne procesy można zaobserwowac w wypadku np. mniejszości seksualnych.
Szalenie mnie interesuje do czego doprowadzi to w skali społecznej.
Poczekamy zobaczymy.
  
Re: Wszystko o Miriam
PostWysłano: Piątek, 14 Stycznia 2005, 10:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
chlebak
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2441
Posty: 12


[ Osobista Galeria ]




nie przesadzałbym z tą tolerancją. jeżeli chodzi o nasz wspaniały kraj to takie zjawiska jak homoseksualizm pojawiają się w życiu codziennym przeciętnego obywatela niezwykle rzadko lub nie pojawiają się w ogóle. może być tak, że nie zdajemy sobie sprawy z odmiennych skłonności seksualnych naszych kolegów czy koleżanek z pracy. a cóż dopiero transseksualiści. najczęsciej trudno rozpoznać czy ktoś nim jest czy nie.
jednak ludzie, których życie seksualne różni się od życia seksualnego przeciętnego polaka mają swój własny świat w swoich własnych klubach a a na ulicach trudno spotkać gejów obnoszących się z tym, że są gejami. o jaką tolerancję więc chodzi? zaoczną? czy można mówić o tolerowniu czegoś z czym tak naprawdę się nie stykamy w życiu codziennym. nie wystarczy chyba "obrzydzenie" wywołane oglądaniem takich zjawisk w tv?
  
Re: <chlebak> Wszystko o Miriam
PostWysłano: Piątek, 14 Stycznia 2005, 15:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Z pewnością można mówić o nietolerowaniu czegoś, z czym się nie stykamy na co dzień. Jest to nawet nietolerowanie bardzo powszechne. A dotyczy ono nie tylko gejów, ale i Żydów, a pewnie nie tylko...
  
Re: Wszystko o Miriam
PostWysłano: Piątek, 14 Stycznia 2005, 15:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
chlebak
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2441
Posty: 12


[ Osobista Galeria ]




ale czy to nie jest troche tak jak mówienie, że film jest kiepski nie oglądając go a polegając na opiniach innych i np. kilku zwiastunach?

a to o czym pisaliśmy troszku wyżej to nie jest zwyczajna nienawiść a nie nie tolerancja?
  
Re: <chlebak> Wszystko o Miriam
PostWysłano: Piątek, 14 Stycznia 2005, 15:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




To z pewnością coś znacznie gorszego, bo uderza w ludzi, a nie w dzieło sztuki.
A od nietolerancji do nienawiści droga niedaleka.
  
Re: Wszystko o Miriam
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Stycznia 2005, 22:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Feniks
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2291
Posty: 86


[ Osobista Galeria ]




chlebak :
jeżeli chodzi o nasz wspaniały kraj to takie zjawiska jak homoseksualizm pojawiają się w życiu codziennym przeciętnego obywatela niezwykle rzadko lub nie pojawiają się w ogóle. może być tak, że nie zdajemy sobie sprawy z odmiennych skłonności seksualnych naszych kolegów czy koleżanek z pracy.

Ludzie o orientacji homoseksualnej to ok 1% społeczeństwa. Statystycznie rzecz biorąc zatem każdy z nas zna homoseksualistę. Oczywiście wiekszość z nich nie afiszuje się swoją orientacją ale mimo to wydaje mi się iż można zadać usprawiedliwione pytanie- czy nie dostrzegamy ich bo ich nie widać czy tez daletego że nie chcemy ich zauważyć?

Według mnie uzasadniona jest koncepcja iż większość społeczeństwa jest ślepa i głucha na bodźce które niosą w sobie informacje że porządek świata jest nieco inna niż ich wizja na ten temat.
Działają tu podświadome mechanizmy obronne- jednostka za wszelką cene chce uniknąć konieczności przewartościowań, przyjęcia nowych punktów widzenia, rewizji swojego światopoglądu. Pozwala jej to na zachowanie bezpieczeństwa psychicznego i mentalnego ale cóż- petryfikuje.
  
Re: <Feniks> Wszystko o Miriam
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Stycznia 2005, 22:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ja słyszałem o liczbie rzędu pięciu procent. Nie jestem też pewien, czy ludzie rzeczywiście nie chcą dostrzegać w swoim gronie gejów. Czasami doszukują się ich wręcz na siłę. Że przypomnę wulkan intelektu, czyli posłankę Anitę Błochowiak i jej czerwone skarpetki.
  
Re: <Feniks> Wszystko o Miriam
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Stycznia 2005, 23:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
REVSON_PL
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2469
Posty: 57


[ Osobista Galeria ]




Z tymi procentami to Berger ma rację.
Ludzi chorych na schizofrenię jest ok 1%, homoseksualistów ok 5%. smile.gif
A z tym dostrzeganiem to też nie jest takie proste. Czasem to widać, po prostu, zwłaszcza jeśli już znaliśmy kogoś o takiej orientacji wcześniej. Czasem nawet najbardziej "doświadczeni" w tropieniu inności głowę by sobie dali uciąć, że nie... a tak smile.gif
Tylko, że właściwie po co mamy się tym interesować?!
Babcia mojej koleżanki z liceum potrafiła po oczach poznać czy "panienka jeszcze cnotliwa" i czy "chłopczyk już ptaszkował czy jeszcze nie".
Ale co to kogo obchodzi, że tak powiem.
Jeśli komuś dzieje się krzywda - to co innego.



A o co chodzi z tą petryfikacją?
Ludziska utwardzają, Czy kamienują?
  
Re: Wszystko o Miriam
PostWysłano: Wtorek, 18 Stycznia 2005, 00:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Feniks
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2291
Posty: 86


[ Osobista Galeria ]




O statystyki nie będę się kłócić (wiadomo jakie sa rodzaje kłamstwa: Kłamstwo pospolite, szyte grubymi nićmi i statystyki)- dane które podałam pojawiają się chyba (jeśli mnie pamięć nie myli) w wykazach WHO.
Tropnieniu "odmienności" jestem jak najbardziej przeciwna- i nie o tym chciałam mówić. Interesują mnie raczej tendencje społeczne- jak daleko jesteśmy w stanie posunąc granice naszej akceptacji jak daleko tolerancji i jak "obiekty" tych postaw mogą nam- społeczenstwu proces ten ułatwiać bądź utrudniać.

Petryfikacja zaś- zamknięcie sie we własnych pogladach we własnym świecie jak w skorupie, skamnienienie i zaduch, wąskie poglady i poczucie bezpieczeństwa.
  
Re: <Feniks> Wszystko o Miriam
PostWysłano: Wtorek, 18 Stycznia 2005, 00:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
REVSON_PL
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2469
Posty: 57


[ Osobista Galeria ]




Dzięki za wytłumaczenie smile.gif
  
Wszystko o Miriam
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010