Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Inne OS -> Amiga OS
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Amiga OS
PostWysłano: Piątek, 11 Lipca 2003, 20:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




no jak to możliwe ze nikt nie zainteresował się tą "działką" na forum ... przecież istnieją .. lub istniały crazy.gif inne oprócz Linuxa, Win`a czy Mac OS`a systemy operacyjne np. BeOS czy tez w właśnie Amiga OS .. lub taki Symbian !!!!!

... może Ktoś z Was pamięta jeszcze czasy legendarnego i moim zdaniem pierwszego powszechnie dostępnego systemu wielowątkowego jakim był Amiga OS ?
  
PostWysłano: Sobota, 12 Lipca 2003, 14:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




jeżeli chodzi o Amiga OS to niestety nie miałem okazji z niego korzystać i odkrywać go u siebie, za to bardzo dobrze pamiętam GeOS na Commodore 64 kompletny "system operacyjny" na 10 dyskietkach smile.gif , który zawierał wszystko, co miał np windows 95.
  
Re: Amiga OS
PostWysłano: Wtorek, 22 Lipca 2003, 12:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Indoctrine
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #139
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




e X t 7 3 :
no jak to możliwe ze nikt nie zainteresował się tą "działką" na forum ... przecież istnieją .. lub istniały crazy.gif inne oprócz Linuxa, Win`a czy Mac OS`a systemy operacyjne np. BeOS czy tez w właśnie Amiga OS .. lub taki Symbian !!!!!

... może Ktoś z Was pamięta jeszcze czasy legendarnego i moim zdaniem pierwszego powszechnie dostępnego systemu wielowątkowego jakim był Amiga OS ?


Nie udzielam się za bardzo na tym forum, więc dopiero teraz ten wątek zobaczyłem:)
Czy pamiętam? Przecież ja używam AmigaOS 3.9 !
Jest pomimo wielu wad naprawdę wygodny. Szybki, stabilny, nie próbuje być mądrzejszy od użytkownika, łatwy do opanowania. Zasadniczo ma jedną tylko paskudną cechę: brak ochrony pamięci...
Rzeczywiście chyba jako pierwszy miał prawdziwy multitasking, wydajny nawet całkiem. Ale niestety firmy pokpiły sprawę i ten zarówno świetny OS jak i komputer jest teraz mało popularny i nie wierzę by coś sie miało zmienić...sad.gif
Obecnie w świecie Amigowym jest pewien rozłam na zwolenników AmigaOS 4 i niejakiego MorphOS. Który okaże się lepszy, czas pokaże...
  
PostWysłano: Wtorek, 22 Lipca 2003, 12:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Indoctrine
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #139
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




Bzdury :
jeżeli chodzi o Amiga OS to niestety nie miałem okazji z niego korzystać i odkrywać go u siebie, za to bardzo dobrze pamiętam GeOS na Commodore 64 kompletny "system operacyjny" na 10 dyskietkach smile.gif , który zawierał wszystko, co miał np windows 95.


GEOSa też znam. Mój pierwszy komp to właśnie C-64. Ale Stacje sokupiłem po prawie roku męczenia sie kasetami...
Masz rację, GEOS był kompletny. Miał sporo narzędzi, niezły interfejs...
Ale aż tyle nie zajmował...
  
Re: Amiga OS
PostWysłano: Wtorek, 22 Lipca 2003, 16:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Indoctrine :
e X t 7 3 :
no jak to możliwe ze nikt nie zainteresował się tą "działką" na forum ... przecież istnieją .. lub istniały crazy.gif inne oprócz Linuxa, Win`a czy Mac OS`a systemy operacyjne np. BeOS czy tez w właśnie Amiga OS .. lub taki Symbian !!!!!

... może Ktoś z Was pamięta jeszcze czasy legendarnego i moim zdaniem pierwszego powszechnie dostępnego systemu wielowątkowego jakim był Amiga OS ?


Nie udzielam się za bardzo na tym forum, więc dopiero teraz ten wątek zobaczyłem:)
Czy pamiętam? Przecież ja używam AmigaOS 3.9 !
Jest pomimo wielu wad naprawdę wygodny. Szybki, stabilny, nie próbuje być mądrzejszy od użytkownika, łatwy do opanowania. Zasadniczo ma jedną tylko paskudną cechę: brak ochrony pamięci...
Rzeczywiście chyba jako pierwszy miał prawdziwy multitasking, wydajny nawet całkiem. Ale niestety firmy pokpiły sprawę i ten zarówno świetny OS jak i komputer jest teraz mało popularny i nie wierzę by coś sie miało zmienić...sad.gif
Obecnie w świecie Amigowym jest pewien rozłam na zwolenników AmigaOS 4 i niejakiego MorphOS. Który okaże się lepszy, czas pokaże...




OOOOO Amigowiec !!!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

noooo dawno już na Amisi nie robiłem a uwielbiałem tego kompa jak by te wszystkie firmy jak piszesz nie spaprały sprawy ... począwszy od Commodore`a to byłaby niezłą maszyna i teraz istniały by może 3 platformy sprzętowe powszechnie dostępne Amiga, Mac i PieC ... a tak dla Nas został jedynie piec bo maki za drogie sad.gif

no ale można emulować Amisię na piecu ... tylko nie wiem czy Amiga OS 3.9 wymaga Kikstartu czy tez nie i którego 3.0 .... 3.1 ..... czy innego ?

Pozdrawiam !
  
Re: Amiga OS
PostWysłano: Wtorek, 22 Lipca 2003, 22:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Indoctrine
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #139
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

OOOOO Amigowiec !!!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


To takie dziwne? ;)
Nie jestesmy jeszcze gatunkiem na totalnym wyginięciu.

Cytat:
noooo dawno już na Amisi nie robiłem a uwielbiałem tego kompa jak by te wszystkie firmy jak piszesz nie spaprały sprawy ... począwszy od Commodore`a to byłaby niezłą maszyna i teraz istniały by może 3 platformy sprzętowe powszechnie dostępne Amiga, Mac i PieC ... a tak dla Nas został jedynie piec bo maki za drogie sad.gif

Teraz są do wyboru Amigi nowej generacji A1 oraz Pegasosy. Te drugie nie są takie złe. Technicznie nie ustępują nowym makom, procki G4 kupa złączy i tak dalej...Tylko ceny mogłyby być niższe...

Cytat:
no ale można emulować Amisię na piecu ... tylko nie wiem czy Amiga OS 3.9 wymaga Kikstartu czy tez nie i którego 3.0 .... 3.1 ..... czy innego ?


Niby można emulować. Jest UAE oraz Amithlon. Ale oba nie są idealne. Ten pierwszy nie jest za szybki, nadaje się głównie do gierek z A500. Amithlon z kolei nie emuluje specjalistycznych układów Amigi, co uniemożliwia uruchamianie większości starszych programów i prawie wszystkich gier.
Workbench 3.9 wymaga Kickstartu 3.1, podobno daje się używać 3.0 i patchować go ale nie wiem jak to wygląda w praktyce(pod emulatorem oczywiście, bo na Amidze to żaden problem:)

Ja po prostu jestem tym kompem zafascynowany za to co udało się ludziom stworzyć, środowisko ludzi kochających komputer, jego system:)
  
PostWysłano: Środa, 23 Lipca 2003, 09:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




zgadzam się sam byłem .. i chyba do końca życia zostanę Amigowcem to można nawet określić jako filozofie życia ... something like outsider .. jak Neo z Matrixa zawsze w systemie ale nie poddajesz mu się biggrin.gif ... uwielbiałem demoscene tego kompa ... nawet sam grafikę robiłem i trochę kodował .. no ale stare dzieje jakieś 10 lat temu cool.gif ... mam wszystkie numery Amiga Magazyn, Amigowca , Amiga Computer Studio cool.gif ... nawet swego czasu miałem cos w nim pisać ale brak czasu zniweczył moja próbę kariery redaktorskiej wink.gif
  
PostWysłano: Środa, 23 Lipca 2003, 20:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Indoctrine
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #139
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




Amigowcem jest się do końca życia. Dla niektórych to błogosławieństwo, dla innych skaza na duszy lol.gif
Masz komplet pism? Nieźle! Ja nie mam wszystkich MA i C&A i chyba kilku Amigowców... Do pisania też mnie nigdy nie ciągnęło, za bardzo lama byłem(nadal jestem wink.gif ).
Zresztą i obecnie nie jestem do końca na bieżąco. Karty graficznej dalej nie mam. Powerka to tylko 603/210 ale planuję kupić sobie Pegazika jak kaskę uzbieram smile.gif
Greetz!
  
Amiga OS
Forum dyskusyjne -> Software -> Inne OS

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010