Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura -> Modele Rodziny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Modele Rodziny
PostWysłano: Niedziela, 19 Września 2004, 12:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nana
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1650
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Cześć wszystkim!! Jestem tu nowa i mam poważny problem :| . Nieststy jestem w maturalnej klasie i musze opracowac temat na polski :) , który brzmi 'Literackie modele rodziny.Porównaj ujecie tradycyjne ze sposobem kreowania tego motywu w twórczości W.Gombrowicza,S.I.Witkiewicza i S.Mrożka.' Znalazłam już tradycyjny model rodziny ale nie potrafie znaleźć tego motywu u tych trzech pisarzy.Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc wie w jakich dziełach Gombrowicza, witkiewicza i Mrozka pojawia sie ten motyw to prosze o odpowiedz . Dziekje z góry. Pozdrawiam
  
Re: <Nana> Modele Rodziny
PostWysłano: Niedziela, 19 Września 2004, 12:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Moja rada jest prosta: poczytaj Gombrowicza, Witkacego, Mrożka, a znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania i gwarantuję, nie bez przyjemności.
  
Re: <Wujek Zed> Modele Rodziny
PostWysłano: Sobota, 04 Grudnia 2004, 18:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kozara
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2192
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




łatwo mówić, tylko skąd na to wziąść czas eusa_eh.gif może na to też znasz jakaś rade mądralo ???
  
Re: <Nana> Modele Rodziny
PostWysłano: Sobota, 04 Grudnia 2004, 18:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kozara
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2192
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Mam podobny temat na maturze, mozesz mi napisać, jaki model rodziny znalazłaś ???? z góry dziękuję biggrin.gif
  
Re: <Kozara> Modele Rodziny
PostWysłano: Sobota, 04 Grudnia 2004, 23:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Owszem, znam, mniej siedź przy kompie a więcej w bibliotece.
  
Re: <Nana> Modele Rodziny
PostWysłano: Piątek, 17 Grudnia 2004, 13:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tania
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2287
Posty: 24


[ Osobista Galeria ]




eusa_wall.gif podobna rada spróbuj poczytać
a tradycyjny model to jaki?
z Zapolskiej? Państwo Dulscy?
z Tove Jansson? Państwo Muminkowie (mój typ)
czy z Hrabala -stryjaszek Pepin jest niezły
  
Re: <Kozara> Modele Rodziny
PostWysłano: Piątek, 17 Grudnia 2004, 13:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tania
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2287
Posty: 24


[ Osobista Galeria ]




wziąć ,albo wsiąść
nie wiem o jakie słowo ci chodzi
czarno widzę maturę shock.gif
  
Re: Modele Rodziny
PostWysłano: Piątek, 17 Grudnia 2004, 23:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Tania :
wziąć ,albo wsiąść
nie wiem o jakie słowo ci chodzi


,,Wziąść" - za Sienkiewiczem! biggrin.gif
  
Re: <Berger> Modele Rodziny
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Grudnia 2004, 14:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tania
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2287
Posty: 24


[ Osobista Galeria ]




jak tak mówisz,to tak jest
  
Re: Modele Rodziny
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Grudnia 2004, 15:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Tania :
Państwo Muminkowie (mój typ)


Oni są raczej mało tradycyjni. Tacy hippisowscy bardziej. smile.gif
,,Wziąść" to forma przestarzała, a ,,wziąć" - współczesna, a zatem poprawna. To tak, jakby ktoś nie wiedział. Wiedza ta może się przydać podczas pisania matury.
  
Re: <Berger> Modele Rodziny
PostWysłano: Poniedziałek, 20 Grudnia 2004, 16:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tania
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2287
Posty: 24


[ Osobista Galeria ]




Tak jak na moje standardy Pańswo Muminkowstwo są tradycyjni bardzo.
Ja się i tak utożsamiam z Buką
  
Re: <Tania> Modele Rodziny
PostWysłano: Wtorek, 21 Grudnia 2004, 01:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Ja się i tak utożsamiam z Buką


lol.gif
A ja z Włóczykijem.
  
Re: Modele Rodziny
PostWysłano: Niedziela, 16 Stycznia 2005, 18:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nana
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1650
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




hej :) jesli chodzi o tradycyjny model to tak jak pisałam juz znalazłam i jest on w ksiazkach "Pan Tadeusz" eusa_sick.gif "Noce i dnie"- troche to długie "Powrót Posła" "Cudzoziemka" "Chłopi" "Moralnośc Pani Dulskiej". a U Mrozka to "Tango" , "Męczeństwo Piotra O'Heya" Gombrowicz "Ferdydurke" "Kosmos" Witkiewicz "Pożegnanie Jesieni" "W Małym Dworku" no i to chyba by było na tyle ... choc i tak duzo :)
  
Modele Rodziny
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010