Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Windows -> Problem z netem!!!!!!!!!!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Problem z netem!!!!!!!!!!
PostWysłano: Wtorek, 07 Grudnia 2004, 18:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mozdzierz
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2214
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Witam, sorki na wstepie za wykrzykniki confused.gif

Mam problem, oto on.

Bylem szczesliwym uzytkowniekim sieci LAN. Dzialalem na zintegorwanej z kompem sieciowce ( taka byla potrzeba, czytaj stara sie spierniczyla ). Nadszedl momet gdy musialem zmienic dostawce internetowego i wybralem stale lacze - www.bezlicznika.pl. I tu pojawil sie nielada klopot. Na LANie i pod winem XP siec dzialala bez wiekszych problemow, tzn. igdy z mojejj winy, moh Hard i Soft byl czysty. Do czasu...

Po podpieciu kabla, sprawdzeniu sygnalu i skonfigurowaniu kompa okazalo sie iz stronki sie nie laduja. Instalator sprawdzal ping'i ale okazalo sie to porazka - 100% odrzuconych. Jak pisalem mam wina XP. Liczba pakietow wysylanych byla o wiele wieksza niz odebranych. Jeszcze jeden szczegol - usunal mi mostek sieciowy tak wiec zostala sama sieciowka. Nastepnie sprawdzono ustawienia w centrali, tam okazalo sie byc wszystko ok, widzieli mnie i takie tam.

I teraz najwiekszy moej zdziwienie ( nie jestem wielkim znawca w tych klimatach ). Gosc wrzucil mi do CD pytke z systemem SLAX - linuxowym czegona poczatku nie wiedzialem. I pod nim ( a wiec Linuxem jak mniemam ) wszystko chodzi bez zarzutu. Pingowanie, stronki sie laduja itd.

W czym jest problem? Inne fakty sa takie iz nie mam zadnego firewall'a - sam nic nie instalowalem a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Po klopotach zainstalowalem SP1 - bez zmian. Nie formatowalem rok kompa, moze to byc przyczyna? "Uszkodzony" XP?

Plizzzz Help sad.gif
  
Re: <mozdzierz> Problem z netem!!!!!!!!!!
PostWysłano: Wtorek, 07 Grudnia 2004, 18:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




cos cie trzyma :(
normalna firma by pomogla szkoda ze instalator nie zrobil tego

najszybszym i najprostszym rozwiazaniem jest przeinstalowanie windy
skoro stoi rok to i tak juz jej sie nalezy

backup ghostem
bakup dokumentow na innej partycji (dysku)
forma i voila
zyskasz podwojnie
net wroci i komp przyspieszy po reinstalce


ceny masz fajne ino cennik zawiły
  
Re: <mozdzierz> Problem z netem!!!!!!!!!!
PostWysłano: Czwartek, 09 Grudnia 2004, 19:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wawelski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #867
Posty: 93


[ Osobista Galeria ]




Sprawdź IP i DNSy we właściwościach połączenia sieciowego. Ustaw tak, jak wymaga ISP.
  
Re: Problem z netem!!!!!!!!!!
PostWysłano: Czwartek, 09 Grudnia 2004, 20:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mozdzierz
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2214
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Dzięki za dobre chęci i pomoc smile.gif

Jak J@ger radził wszystko co mi było potrzebne przerzuciłem na 2 pozostale partycje dysku. Partycję systemową sformatowalem i zainstalowałem na niej od nowa WinXP. Zainstalowałem połączenie, ustawienia załadowały się automatycznie - wszystko chodzi biggrin.gif .

No poza jedną rzeczą, serwerem, ale jakoś sobie z tym poradzę ;).

Dzięki J@ger i Wawelski. Pozdro wink.gif
  
Re: <mozdzierz> Problem z netem!!!!!!!!!!
PostWysłano: Piątek, 10 Grudnia 2004, 10:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




nie ma problemu
tylko nie wrzucaj SP2
jka koniecznie musisz to SP1
albo łataj sam
  
Re: <J@ger> Problem z netem!!!!!!!!!!
PostWysłano: Sobota, 11 Grudnia 2004, 10:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mozdzierz
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2214
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Zainstalowałem SP1, nad SP2 się zastanawiałem ale miałem dość stresu na tydzień więc dałem sobie spokój ;).

Oprócz tego pobrałem też automatyczne aktualizacje ( chyba z 40 shock.gif :) ), mam nadzieję że nie będzie konfliktu i znów się system nie zapętli :/.

I jeszcze pytanko, jaki firewall byście, byś J@ger polecał. Nie mam publicznego IP, jedynie za NAT'em jestem. Oczywiście mam 2 ręce i na google mogę poszukac ale rady speców zawsze mile widziane :).

Pozdro
  
Re: <mozdzierz> Problem z netem!!!!!!!!!!
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Grudnia 2004, 15:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




hmm
wszystko jak zwykle zalezy od kasy
i tak kazdy jest dziurawy na poczatku :)

ja z przyzwyczajenia uzywam Zone Alarm
w zaleznosci gdzie jestem to albo wersja lite = free
albo Pro = płatna

calkeim niezle recenzje ma tez fw symanteca
bo sie łądnei uzypelaniaja z NAV i to jest w miare ok zasłona
za natem to ci wystarczy kady FW
oczywiscie ten z M$ jest w zasadzie niekonfigurowalny wiec nie polecam
  
Re: Problem z netem!!!!!!!!!!
PostWysłano: Środa, 19 Stycznia 2005, 10:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gość (awaria serwera)
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




Co do SP2. Nie jest on może najlepszym dodatkiem, ale jak się go odpowiednio skonfiguruje to będzie dobrze.

Jeżeli chcesz postawić serwer na swoim kompie polecam Krasnala. Jest już nowa wersja z PHP 5.
  
Re: <grzegomonia> Problem z netem!!!!!!!!!!
PostWysłano: Środa, 19 Stycznia 2005, 17:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




a co mozesz konfigurowac w sp 2 ?
moze czegos nie zauwazylem ?

chlopie zaczynasz chyba lekko spamowac
jestes na kazdym forum ...
eusa_wall.gif
  
Re: Problem z netem!!!!!!!!!!
PostWysłano: Środa, 19 Stycznia 2005, 17:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gość (awaria serwera)
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




Zaczynam zauważać , że nie jestem tu mile widziany.

A coś takiego jak firewal? Czy mówi ci to coś?
  
Re: <J@ger> Problem z netem!!!!!!!!!!
PostWysłano: Środa, 19 Stycznia 2005, 18:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




panowie wyluzujcie trochę. eusa_naughty.gif
  
Re: Problem z netem!!!!!!!!!!
PostWysłano: Czwartek, 20 Stycznia 2005, 16:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




grzegomonia :
Zaczynam zauważać , że nie jestem tu mile widziany.

jasnowidz ?

Cytat:
?A coś takiego jak firewal? Czy mówi ci to coś?


nie pisales o firewallu tylko o calym sp2 stad moje pytanie
a sam murek jest tak badziewny ze nie uzywam i nie konfiguruje tego

ok dla mnie eot
z przykroscia oswiadczam ze jestem offline do odwolania
bzdury licze na twa obecnosc i baczne oko :D
  
Problem z netem!!!!!!!!!!
Forum dyskusyjne -> Software -> Windows

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010