Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> Blokada p2p w wyznaczonych godzinach JAK?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Blokada p2p w wyznaczonych godzinach JAK?
PostWysłano: Piątek, 21 Stycznia 2005, 16:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gość (awaria serwera)
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




Jak admin sieci lan moze zablokowac p2p w wyznaczonych godzinach? np od 16 do 17 itp ale tak żeby było to automatyczne codziennie.
  
Re: <fafus> Blokada p2p w wyznaczonych godzinach JAK?
PostWysłano: Piątek, 21 Stycznia 2005, 21:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Jak?
Po hamsku!
I właśnie z takich powodów userzy nienawidzą adminów i wybierają profesjonalne systemy operacyjne, które na takie chamstwo adminowi nie pozwalają a najlepiej wogóle nie kożystają z usług/łaski admina.
  
Re: <Tirinti> Blokada p2p w wyznaczonych godzinach JAK?
PostWysłano: Sobota, 22 Stycznia 2005, 07:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




co cie ugryzlo ? lol
chyba nie o to chodzilo w pytaniu ...
moze jakies ziolka na uspokojenie ?
  
Re: Blokada p2p w wyznaczonych godzinach JAK?
PostWysłano: Sobota, 22 Stycznia 2005, 11:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gość (awaria serwera)
Gość
 


[ Osobista Galeria ]




chodzilo mi jak zrobic blokade:) bo jak sa p2p to niemozna pograc na necie itp wiem juz jak to sie robi tylko problem jest taki ze po odblokowaniu p2p caly system byl tak zamulony ze trzeba bylo robic restarta od 40 dni... pierwzzy raz
  
Re: <fafus> Blokada p2p w wyznaczonych godzinach JAK?
PostWysłano: Sobota, 22 Stycznia 2005, 14:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




No to nie graj po sieci i tyle.
P2P to podstawowe zastosowanie internetu i jak się je zablokuje to tak jakby nie było internetu wcale.
Natomiast granie przez internet to taki niszowy dodatek i jego brak nikomu nie przeszkadza. Zresztą kolega kiedyś powiedział "nie będę grałprzez internet bo przez to mi transfer w eMule spada".

A co mnie ugryzło?
Zawsze wkurza mnie bezczelność ad,inów, którzy utrudniają życie zwykłym userą. Dlatego uważam, że admini są zbędni.
  
Re: <fafus> Blokada p2p w wyznaczonych godzinach JAK?
PostWysłano: Sobota, 22 Stycznia 2005, 16:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




to może jeszcze napisz na jakim systemie trzeba te ograniczenia robić.
  
Re: <Tirinti> Blokada p2p w wyznaczonych godzinach JAK?
PostWysłano: Sobota, 22 Stycznia 2005, 16:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




jeżeli ktoś chce grać to jest to jego wola.

Poza tym w większości przypadków p2p jest wykorzystywane do wymiany danych, które są chronione licencją i są PŁATNE!!
Korzystając z p2p jesteś poniekąd za wolnym oprogramowniem (a przecież tak go nie znosisz eusa_wall.gif ), bo wkońcu bierzesz za darmochę coś, nad czym ludzie się "męczą".

Ciekawe czy jakbyś znalazł w sieci swój program, wart powiedzmy 1000zł, rozdawany na prawo i lewo, to ucieszyłbyś się??

Poczytaj swoje wypociny choć 2 razy zanim wyślij naciśniesz.
  
Re: <Bzdury> Blokada p2p w wyznaczonych godzinach JAK?
PostWysłano: Sobota, 22 Stycznia 2005, 19:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ciekawe czy wszyscy grają na legalnym oprogramowaniu.
Poza tym to już ściągającego problem jak go policja złapie, że ma nielegalne rzeczy. Płaci za łącze i ma prawo je używać tak jak chce, a nie żeby mu byle administratorzyna dyktowałco może, a czego nie.

Z programami opensource jest taki problem, że firmy mogą je za free używać legalnie. Firmy są podstawowym klientem producentów oprogramowania i firmy nie używają nielegalnych programów z p2p.
  
Re: <Tirinti> Blokada p2p w wyznaczonych godzinach JAK?
PostWysłano: Sobota, 22 Stycznia 2005, 23:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




ja gram tylko i wyłącznie w Enemy Territory (rzadko w coś innego) a to jest jak najbardziej Open Source i wg mnie najlepsza gra w swoim gatunku.

Jeżeli chodzi o firmy to tak nie mają nielegalnego oprogramowania, jak nie zatrudniają na czarno.
  
Re: <fafus> Blokada p2p w wyznaczonych godzinach JAK?
PostWysłano: Niedziela, 23 Stycznia 2005, 23:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wawelski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #867
Posty: 93


[ Osobista Galeria ]




Dobry routerek z dobrym softem - i robisz co chcesz (ja mam WRT54G z softem Alchemy i ma możliwość blokowania po usługach w zadanym czasie + wiele innych ciekawych opcji.
  
Re: <Tirinti> Blokada p2p w wyznaczonych godzinach JAK?
PostWysłano: Poniedziałek, 24 Stycznia 2005, 13:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
piotrst
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1887
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




A co tu system operacyjna ma do rzeczy?

Widziałem Microsyfy tak poblokowane prze tępego admina, że użytkownik nawet tapety nie mógł zmienić!

A co do wykorzystania łącza i chamstwa:
Chamstwem jest właśnie nieliczenie się z innymi i blokowanie
łącza swoim ruchem!
Jeśli w umowie o dostęp do internetu masz gwarancję jakiegoś pasma na swoje potrzeby -- to wtedy masz prawo się oburzać na blokowanie pewnych usług. Ale w przeciwnym razie -- albo Ci odpowiadają zasady umieszczone w tej umowie i egzekwowane przez admina -- albo zmien dostawcę -- proste!
  
Re: Blokada p2p w wyznaczonych godzinach JAK?
PostWysłano: Wtorek, 25 Stycznia 2005, 01:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




Tirinti chyba sam nie wierzysz w to, ze system, ktory nie daje adminowi mozliwosci do popisu to dobry system...

chociaz nie uwazam, zeby p2p bylo najwazniejsze to blokowanie jego to glupota. Uzytkownicy chca tego uzywac i na normalnym wolnym rynku taki dostep by nie mial najmniejszych sznas.
Takie pomysly niektorych adminow to tylko oznaka ich amatorstwa.

Sa znacznie lepsze rozwiazania jak priorytetyzacja, ograniczanie samego p2p, podzial lacza/laczy na uslugi...
Pozwalaja niedrogo umoliwic przyjemne granie, praktycznie bez strat na p2p.

Inna sprawa gdy w fimie nie ma byc p2p, zeby syf na kompy sie nie dostal.

Pod linuxem proponuje sie zapoznac z http://rnvs.informatik.uni-leipzig.de/ipp2p/index_en.html
  
Blokada p2p w wyznaczonych godzinach JAK?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010