Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> Przekierowanie portów dla serwera FTP
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Przekierowanie portów dla serwera FTP
PostWysłano: Środa, 24 Listopada 2004, 21:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Damiano
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2134
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Razem z kolegami dzielimy DSL-a z dialogu na 4 komputery za pomocą routera d-link DI 604. Na swoim komputerze chciałem postawić serwer FTP-a, który byłby widoczny z zewnątrz. Na routerze zrobiłem przekierownanie portów 20 i 21 na mój komputer. Niestety nikt nie mógł się ze mną połączyć. Pomyślałem, że te porty mogą być blokowane, chociaż wydaje się to dziwne. Postawiłem serwer FTP-a na wyższym porcie 2112 i zrobiłem przekierowanie tego portu na mój komputer. Działa. Niby wszystko jest OK, ale jest jeden mały szkopuł. Łączyć się ze mną mogą tylko osoby posiadające globalne IP. Ktoś, kto jest za jakimś routerem w sieci lokalnej niestety nie może tego zrobić. Logowanie przebiega pomyślnie (chociaż bardzo powoli) aż do momentu, w którym ma zostać ściągnięta lista katalogów: Opening data connection for dierctory list. To trwa jakieś 2-3 minuty po czym następuje rozłączenie: Connection retrieve. Failed. Wszystko było sprawdzane u 4 użytkowników z publicznymi IP (bez problemu się logują i ściągają co chcą) i u 4 użytkowników bez publicznego IP. U każdego proces logowania kończył się na ściąganiu listy katalogów. Czy jest jakiś sposób, żeby każdy mógł się łączyć z moim FTP-em po przekierowaniu portów, bez względu na to, czy ma publiczne IP czy też nie? Co jeszcze mogę zrobić na routerze, żeby to zadziałało, czy też może wystarczy zmienić jakieś ustawienia w serwerze FTP (używam Bullet Proofa) chociaż to wydaje mi się małoprawdopodobne. Z góry dziękuję za odpowiedź.
  
Re: <Damiano> Przekierowanie portów dla serwera FTP
PostWysłano: Czwartek, 25 Listopada 2004, 13:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




klient musi ustawić tryb passive aby możliwe było bezproblemowe połączenie
  
Re: <Bzdury> Przekierowanie portów dla serwera FTP
PostWysłano: Środa, 09 Lutego 2005, 21:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sisi
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2656
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Mam podobny problem przekierowane porty 20-21 pod ftp, ustawienie passiv przez klienta nie pomaga. Po zalogowaniu pobiera katalog> ściąga a po jakimś czasie upływa czas.
Przekierowania próbowałem ustawić na routerze
Micronet SP888 i ASMAX BR804V II - sytuacja była taka sama.
Co jescze powinienem ustawić.
smile.gif
  
Re: <sisi> Przekierowanie portów dla serwera FTP
PostWysłano: Środa, 09 Lutego 2005, 23:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




nie zapomnij o przekierowaniu pakietów udp. Samo tcp nie wystarczy.
  
Przekierowanie portów dla serwera FTP
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010