Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> Siec domowa
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Siec domowa
PostWysłano: Czwartek, 17 Lipca 2003, 14:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mate
MCS.pc.pl
 
Użytkownik #8
Posty: 204


[ Osobista Galeria ]




Witam.
Mam taki problemik, a jestem, z sieci <0. Własnie instaluja mi neta radiowego. Ale w domu mam dwa kompu potzrebuję helpa jak najprościej i najtaniej zbudować router. Dodam ze ma P166 i dysk 90Mb :) Jakieś rady i praktyczne rozwiazania.
  
PostWysłano: Czwartek, 17 Lipca 2003, 16:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




jakakolwiek dystrybucja Linuksa (sam do moich serwerów używam SuSe 7.3), ustawienie IP Forwarding, Maskarada i musi działać. Jeżeli ma robić tylko za router to minimalna instalacja z pakietami sieciowymi i konfiguracja kart sieciowych.
Dysk 90MB to troszkę mało a nie wiem jak dokładnie prezentują się teraz minidystrybucje (typu Freesco, Polopirin)
  
PostWysłano: Czwartek, 17 Lipca 2003, 22:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




polopiryna to przecie maleństwo zmiesci sie na pewno
jak nie to to zawsze jakis knoppix pozostaje (bootowalny z cd)
a najtaniej i najlepiej to router sprzetowy chyba ze koniesznie chce tego pentiuma
  
PostWysłano: Czwartek, 17 Lipca 2003, 22:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mate
MCS.pc.pl
 
Użytkownik #8
Posty: 204


[ Osobista Galeria ]




Ok.Fajnie ale mówicie do totalnego lamera. Nie chcę wydawać kasy na routera sprzetowego bo szkoda marnować taki dobry sprzęt. Moze znacie jakieś adresym gdzie można na ten temat poczytać, a może ktoś ma jakieś sprawdzone proste rozwiązania. Generalnie serwer/router bedzie chodzil non stop wiec moze byc jakaś wersja botowalna. Za cenne rady zawsze mogę sie jakoś zrewanżować... A probvlem jest w sumie gardłowy... jak wszystklo w kompie :)
  
PostWysłano: Czwartek, 17 Lipca 2003, 22:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mate
MCS.pc.pl
 
Użytkownik #8
Posty: 204


[ Osobista Galeria ]




Acha noto własnie wyszedł jescze jeden problem mianowicie nie ma sterów pod linuxa na tą kartę :( Toco mi pozostaje? Zarzucić w98 udostępnić połaczenie internetowe? albo moze WinNT ? a moze jescze coś innego poradzcie ?
  
Re: Siec domowa
PostWysłano: Sobota, 19 Lipca 2003, 00:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bbkr
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #22
Posty: 103


[ Osobista Galeria ]




Wiekszosc radiowych kart sieciowych jest kompatybilna z NE2000, gdzies w watku obok opisywalem jak to ruszyc przy uzyciu aliasu.

Napisz wiecej szczegolow o tym laczu i o sposobie w jaki chcesz rozdzielac, to cos sie wykombinuje.
  
Re: Siec domowa
PostWysłano: Niedziela, 20 Lipca 2003, 00:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mate
MCS.pc.pl
 
Użytkownik #8
Posty: 204


[ Osobista Galeria ]




Wiec tak: lacze jest radiowe z taka fajna antena jak od satelitarnej telewizji. Karta Planet WL-8305 polaczona kabelkiem z ta anteną i wpieta w slot PCI w kompie. Syetem rozpoznaja ja jako karte sieciowa. Codo sieci to ma to byc siec dla 2 kompów. Mam Huba i zalatywilem kawalek komputera na serwer: Celeron 466 + jaka plyta + 64Mb + dysk3.2Gb Wiec w sumie sprzet taki ze da sie zaintalowac W2K. I chyba na tym postawie serwer. Najpreosciej chyba bedzie po prostu udostepnic polaczenie dla innych komputerów. Co wy na taki pomysł ? Gdyby byly stery pod linuxa to bym zrobil to pod linuxem a tak to musze z windowsa skorzystac. Jesli macie inne pomysly to proszę o rady
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Lipca 2003, 17:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




jeżeli to jest też na chipie acx100 to tutaj ---> http://cyberbajt.pl/wiedza/raport3.shtml znajdziesz odpowiednie informacje na temat kart z tym chipem na pokładzie (przykład na karcie D-Linka)
  
PostWysłano: Niedziela, 20 Lipca 2003, 17:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




właśnie znalazłem w pliku *.inf driverów do windowsa że jest to na acx100 więc powyższa porada powinna pomóc.
  
Re: Siec domowa
PostWysłano: Czwartek, 24 Lipca 2003, 15:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tomstu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #171
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




na początek rze winroute + jakaświnda soro jestes <0 z lan to na 100% z luxem sobie nie dasz rady pozatyum polecam moją str oraz moje forum na ten temat
  
PostWysłano: Niedziela, 27 Lipca 2003, 01:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Najlepiej poprostu użyć ICS z Windows i po problemie. Router do sieci z dwoma kompami to przesada. JA mam w domu 5 w porywach do 7 kompów na ICS i działa.
A swojądrogą jakie są parametry tego łącza i jakie koszty?
  
Re: Siec domowa
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 17:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tomstu
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #171
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




ICS to najgorsze i najwolniejsze rozwiazanie
  
Re: Siec domowa
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 22:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Co rozumiesz przez najwolniejsze?
  
Siec domowa
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010