Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking -> p 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
p 4
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 15:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
UbakommandoVonBigoss
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #168
Posty: 49


[ Osobista Galeria ]




widzialem kiedys filmik na ktorym zdjeto radiator z pentium 4 - proc tylko zwolnil prace i nic (bylo napisane aplication slow down w przeciwienstwie do amd'kow ktore sie jaraly, pentium 3 tylko zwieche zaliczyl) Zastanawia mnie jedno - czy to nie byla jakas podpierducha bo one wydzielaja cos kolo 60 W, wiec tyle co porownywalne amd'ki. Koles strzelil ze jest jakis uklad ktory automatycznie zwalnia prace przy podwyzszaniu temp. Ja jestem lamerem wiec nie wiem czy to prawda, osobiscie wydaje mi sie to bajką, a co wy fachowcy o tym sadzicie ? ( pewnym dowodem na to ze ten filmik to podpierducha jest to ze p3 bez radiatora tylko zwieche zaliczyl, wiec z przegrzania, a skoro tak to dlaczego sie nie zjaral ?? )
  
Re: p 4
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 19:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




PIII i IV na pewno mają zabezpieczenie termiczne, które wyłącza procesor przy osiągnięciu jakiejś temperatury (Tirinti dokładnie będzie wiedział). Ale co do zmniejszenia taktowania to nie jestem pewnien.
  
Re: p 4
PostWysłano: Sobota, 02 Sierpnia 2003, 22:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Intel od czasu PIII stosuje zabezpieczenie termiczne wewnątrz procesora. Jak tylko wykryje nadmierną temperature to natychmiast odcina się od magistrali. To działa doskonale.
W przypadku P4 jest układ który przy wykryciu nadmiernej tęperatury zwalnia taktowanie procesora (przejmuje kontrole nad sygnałem FSB i co nieprzepuszcza pewnej ilości sygnałów) jeśli procesor zwolni do 10% i nadal jest za gorący to odcina go od magistrali jak w przypadku PIII.
P4 2GHz (nie mylić z nowszym 2.0A) wydziela do 100W w obciążeniu. Ale wydzielana moc jest proporcjonalna do częstotliwości, więc przy zejściu do 10% jest jakieś 20W (z 10W wydziela niezależnie od częstotliwści)
Robiłem testy na 1.5Ghz przy wyłączeniu wiatraka może działać i kilka godzin w pełnym obciążeniu, ale po rozgrzaniu się mocno zwalnia, przy zdjęciu całego radiatora wytrzymuje kika sekund i się wiesza. PIII 700 wiesza sięw ciągu sekundy lub mniej. Co by nie było procki nie ulegająawarji, ale pracować sięna nich nie da. Testowałem też Viee Epie 933, (był też filmik Vii w której zdjeli z C3 600(taki proc jest w Epii, tylko szybszy) radiator i gość grałw Quake. W końcu zasnął ze znudzenia a komp się nie zawiesił). Ta wytrzymała najdłużej czyli jakieś kilka minut i się zawiesiłą. Bez wiatraka ma 80C i się nie wieszaa.
  
Re: p 4
PostWysłano: Niedziela, 03 Sierpnia 2003, 02:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
UbakommandoVonBigoss
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #168
Posty: 49


[ Osobista Galeria ]




eusa_clap.gif nic dodac nic ujac, wielkie dzieki
  
Re: p 4
PostWysłano: Niedziela, 10 Sierpnia 2003, 21:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




tirinti - a powiedz mi jeszcze (kolejny lamer biggrin.gif ) czy jakos z poziomu systemu (xp) bedzie widac to obnizenie fsb? mam na mysli taka sytuacje: moduje chlodzenie proca zeby bylo ciszej i chcialbym wiedziec czy dalej mam 100% mocy pod maska czy juz zaczyna cos zwalniac?

i przy tej okazji od razu drugie pytanie - w takim razie w rozsadnych granicach krecenie p4 jest dosc bezpieczne?
  
Re: <EZ_lo> p 4
PostWysłano: Niedziela, 10 Sierpnia 2003, 21:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Może i są jakieś programy potrafjące to sprawdzić. Ja takich nie znam.
To się włącza przy jakiś 90C. Podkręcony P4 zwykle wiesza się w okolicy 40-60C. Jeśli modujesz chłodzenie żeby było ciche i niewydajne i nie podkręcasz procka to możesz się na to załapać.
Dodam, że FSB się niezmienia. Procek poprostu ignoruje pewien procent taktów (im cieplejszy tym więcej ignoruje).
Podkręcanie P4 jest bezpieczne o ile Vcore nie przekracza 1.7-1.75V.
  
Re: p 4
PostWysłano: Poniedziałek, 11 Sierpnia 2003, 07:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




wielkie dzieki za info. to znaczy, ze chyba przykrece troche ryczacego potwora mojego dziewczecia (a moze da sie namowic i na male o/c)
  
Re: p 4
PostWysłano: Niedziela, 13 Listopada 2005, 16:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bonaventura
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #5445
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :

To się włącza przy jakiś 90C. Podkręcony P4 zwykle wiesza się w okolicy 40-60C.

Nie sądzę... Przy 75st. chodził jeszcze bez problemu - sam go wyłączyłem, bo nie chciałem patrzeć jak sie męczy;-) Warto poczytac specyfikacje tych procesorów, nie ma ani jednego p4, który wyłączałby się przy 40 czy nawet 60 stopniach...
  
Re: <bonaventura> p 4
PostWysłano: Niedziela, 13 Listopada 2005, 22:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




lol specyfikacja dotyczy raczej seryjnych i nie kreconych sztuk nie sadzis z?
poza tym wykopywanie tak starego watku ma jakis cel ?
  
p 4
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010