Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> W kobiecym gronie -> Duża różnica wieku! Idź do strony 1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Duża różnica wieku!
PostWysłano: Sobota, 12 Lutego 2005, 16:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sylwas
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2488
Posty: 122


[ Osobista Galeria ]




Do poruszenia tego wątku skłoniła mnie sytuacja moja i mojej córki, ponieważ zarówno mój mąż jak i jej partner są od nas ,,nieco" starsi. Zastanawiam się jak postrzegacie takie związki i jaka według was różnica jest bezpieczna na tyle aby nie powodowała konfliktów.
Mój mąż wychowywał się w troche inny sposób niż ja urodzona 16 lat później i często na tym tle dochodzi do nieporozumień. Moja teściowa jest rocznikowo zbliżona do wieku mojej babci a mąż niczym młodszy brat mojej mamy. Wychowywaliśmy się w innych czasach i te wpływy widać szczególnie po latach wspólnego życia (różnica prawie pokolenia) i moje podejście do życia i Jego też jest inne.
U mojej córki nie ma aż takiej różnicy wieku (7 lat) ale też mogłabym być starszą siostrą zięcia).
Jeśli zechcecie się wypowiedzieć będę wdzięczna za uwagi, bowiem coraz częściej spotykam takie pary wśród znajomych lub ich dzieci i są też związki w których dojrzałe koleżanki mają młodszych 8-12 lat partnerów.
Zastanawiają mnie też ewentualne ,,pułapki" w takich związkach a może przesadzam?
  
Re: <sylwas> Duża różnica wieku!
PostWysłano: Niedziela, 13 Lutego 2005, 01:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Ten temat był już poruszany na forum, poszukaj w temacie:

Umysł i ciało -> Miłość -> Różnica wieku- czy jest przeszkodą dla miłości???i

Może wypowiedzi tam zawarte pomogą wyjaśnić Twoje wątpliwości.
Osobiście uważam, że zbyt duża różnica wieku - tj około 10 l - źle wpływa na związek długotrwały.
"Krótkie" związki takie 5-10 lat, jeszcze jakoś mogą się utrzymać w zgodnej harmonii, później ich problemy pokoleniowe albo zdrowotne dają o sobie znać i nie mamy chyba na to zbyt wielkiego wpływu.
Jednak od każdej reguły są wyjątki, dlatego zawsze warto próbować, a być może się uda.
  
Re: <sylwas> Duża różnica wieku!
PostWysłano: Poniedziałek, 28 Lutego 2005, 15:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lily
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3014
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Pomiędzy mną, a moim ukochanym mężczyzną jest ogromna różnica wieku.Można rzec,że nasz związek z tego powodu nie ma szans na istnienie.Dzieli nas, a może przybliża 28 lat. Tak naprawdę jest nam ze sobą cudownie.przez 7 lat byłam z mężczyzną w moim wieku (23 lat), ale to nie było to.Uważam,że między kobietą a mężczyzną powinna być różnica wieku. Kobiety są bardziej dojrzałe i ich rówieśnicy nie do końca potrafią je zrozumieć.
  
Re: <sylwas> Duża różnica wieku!
PostWysłano: Poniedziałek, 28 Lutego 2005, 20:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
KaMa
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2365
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Czasem dwoje ludzi odnajdzie się w świecie, jest im ze sobą cudownie, nie myślą ile dzieli ich lat. Jaka różnica pokoleń? To slogam wymyślony przez nieszczęśliwych ludzi, by mozna jakoś tłumaczyć różnice zdań, brak porozumienia..itd. Ludzie młodzi wiekiem są niekiedy tacy starzy i odwrotnie. Szczęście dwojga ludzi naprawdę nigdy nie zależy od wieku. Liczy się naprawdę tylko miłość.
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Poniedziałek, 28 Lutego 2005, 23:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




KaMa :
Czasem dwoje ludzi odnajdzie się w świecie, jest im ze sobą cudownie, nie myślą ile dzieli ich lat. Jaka różnica pokoleń? To slogam .....
Szczęście dwojga ludzi naprawdę nigdy nie zależy od wieku. Liczy się naprawdę tylko miłość.

Każdy związek powinien opierać się na wzajemnym uczuciu, zrozumieniu itd.itd.
Jest jedno ale.... przy znacznej różnicy wieku ... te wielkie uczucia... szybko przemijają a odchodzą ci młodsi.
Może to i "slogan" , ale poparty faktami.
Jednak jak powiedziałam wcześniej, nie ma reguły bez wyjątku, ale za nim podejmie się tak ważną decyzję - warto przynajmniej o tym pamiętać.
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Wtorek, 01 Marca 2005, 18:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sylwas
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2488
Posty: 122


[ Osobista Galeria ]




Ja myślałam dokładnie tak jak Lily, ,,cóż tam znaczy wiek, ważna jest nasza miłość" - szczególnie, że była namiętna, szalona, dojrzała itp.... Taka na przekór całemu światu! biggrin.gif

Jednak Kazia ma rację - nie należy uogólniać, lecz fakty chyba mówią za siebie - dzisiaj po ćwierć wieku wspólnego życia mam swoje własne doświadczenia i ja jestem ,,kobietą po 40-tce " a mąż ,,panem pod 60-tkę'' Okazało się, że z czasem, ta różnica robi się znacznie większa niż kalendarzowa. I nie chodzi mi wyłącznie o sex ale zwyczajnie o sposób spędzania czasu, zainteresowania czy kontakty ze znajomymi. Jeszcze kilka lat temu chodziliśmy gdzieś razem, spotykaliśmy się ze znajomymi, mąż uprawiał czynnie sport (nawet dwa tytuły mistrzowskie osiągnął w wieku 46 i 47 lat!). A obecnie? doubt.gif.
W życiu już tak jest, żewszelkie uniesienia i emocje kiedyś mijają lub zwyczajnie tracą swoją dawną moc. I co wtedy?
Tak naprawdę, to nie chodzi nawet o ten wiek metrykalny bo znam 25-cio letnich ,,staruszków'' i 70-cio letnich ,,młodzieńców" ale o różnice w potrzebach wspólnie spedzających czas np: 40-to i 60-cio latków.
Dzisiejsi 40-to tkowie dobrze czują się w pubach czy dyskotekach ale 60-cio latek woli inaczej spędzać czas - większośc przed TV bądź na działce (to tylko taki przykład) wink.gif
A mówiąc o pokoleniach KaMa, właśnie to miałam na myśli - róznica prawie pokolenia - czyli inne czasy w jakich przyszło nam się wychowywać (lata 40 i 60) a więc i inne postrzeganie świata.

Przydałoby się nieco dawnego szaleństwa i spontanicznośći... crazy.gif
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Wtorek, 01 Marca 2005, 22:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nemo
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3044
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




No... właściwie temat dość popularny, jak się poogląda otaczających nas ludzi. Moja kochanka właśnie żyje w takim związku małżeńskim, z mężem, który mógłby być jej ojcem, i właśnie dlatego jest tak jak jest. Nie będę się rozwodził nad niemoralnością naszego postępowania, to życie wygenerowało taki scenariusz.
Uważam, że na dłuższą metę, czyli na całe życie takie związki tylko pozornie, powierzchownie są udane - dla oka i rodziny. A wnętrze, to pustka...
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Środa, 02 Marca 2005, 10:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




sylwas :
nie należy uogólniać, lecz fakty chyba mówią za siebie - dzisiaj po ćwierć wieku wspólnego życia mam swoje własne doświadczenia i ja jestem ,,kobietą po 40-tce " a mąż ,,panem pod 60-tkę''. Okazało się, że z czasem, ta różnica robi się znacznie większa niż kalendarzowa.


To prawda, ale ja wrócę jeszcze do tego, co mówiłem na początku - jeżeli mężczyzna koło czterdziestki wiąże się z dziewczyną koło dwudziestki, IMHO zazwyczaj chodzi mu o chwilowe ,,odmłodzenie". Szybko znudzi się towarzyszką, z którą - owszem - miło się pokazać, miło pójść do łóżka, ale nie za bardzo jest o czym rozmawiać. Nie uogólniam, bo są też kobiety metrykalnie dwudziestoletnie, ale duchowo dojrzałe. Ale IMHO pozostają w mniejszości.
  
Re: <nemo> Duża różnica wieku!
PostWysłano: Środa, 02 Marca 2005, 13:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
KaMa
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2365
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




nie Nemo- nie zgadzam się!! Zycie pisze wciąż podobne scenariusze i różnica wieku nie ma tu nic do rzeczy. Nie wierzę , że nie znasz podobnych przykładów. To tylko wymówka, BZDURA! Po prostu chcecie być ze sobą i już. Wiek męża nie ma tutaj znaczenia- zapewniam Cię.
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Środa, 02 Marca 2005, 13:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Sylwia
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1547
Posty: 374


[ Osobista Galeria ]




[quote="nemo"]Uważam, że na dłuższą metę, czyli na całe życie takie związki tylko pozornie, powierzchownie są udane - dla oka i rodzin[\quote]
Dla rodziny? Czyjej rodziny? Chyba żadna matka nie chciałaby mieć zięcia w swoim wieku...Jeżeli między ludźmi jest duza różnica wieku to wiązą się tylko I WYŁĄCZNIE dla siebie, dla bliskości i w końcu dla miłości. Oczywiscie zdarzają się przypadki, w których to dziewczyna "przypadkowo" wiąże się z facetem starszym i obrzydliwie bogatym. To dla mnie patologia o której nie chce tu pisać. Reansumując wiązą się na pewno nie dla rodziny...a dla oka? Czy aby na pewno? Kiedy większość ludzi widzi np. 20 latkę i 50 latka idących po ulicy i trzymających się za ręce wybucha śmiechem lub w najlepszym wypadku go tłumi...albo jest bardzo zdziwiona.
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Środa, 02 Marca 2005, 18:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Feniks
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2291
Posty: 86


[ Osobista Galeria ]




SyLwIa :

Kiedy większość ludzi widzi np. 20 latkę i 50 latka idących po ulicy i trzymających się za ręce wybucha śmiechem lub w najlepszym wypadku go tłumi...albo jest bardzo zdziwiona.


Z moich doświadczeń wynika że ludzie raczej nie mieszają się w cudze sprawy. Jesli już zobowiązani są do wygłoszenia jakiegoś komentarza sugerują że związek z taką róznicą wieku musi opierać się na jakiś korzyściach- zwykle maja na myśli korzyści materialne.
I trudno ich przekonać że tu zupełnie nie o to chodzi.

Często jestem uważana za córkę mojego parntera- przyzwyczailismy się do tego i niezbyt mi to przeszkadza. Znacznie bardziej drażnią mnie pytania - o co tu chodzi, jak to jest możliwe- zadawane przez obcych ludzi, ktorzy chcą włazić z butami w moje życie samemu zachowując pełen dystans i pełne bezpieczenstwo.

Tak czy inaczej śmiechem nie wybuchnął jeszcze nikt.
Przynajmniej nie nam w oczy.

Rozbawienie budzi sytuacja odwrotna- starsza kobieta i młody mężczyzna. Sytuacja taka jest dla ludzi znacznie trudniejsza do zaakceptowania taka para jest często obiektem niewybrednych komentarzy i chamskich zachować.
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Środa, 02 Marca 2005, 18:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dj_cougar
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #478
Posty: 194


[ Osobista Galeria ]




Tego chyba jeszcze nie bylo na forum, wiec umieszczam. Taka mala wskazowka dla poczatkujacych.

Najpopularniejsze kombinacje:

Rogue -> Łucznik: 1. archery 2. explore
Rogue -> Assassin: 1. assassination 2. explore

Wojownik -> najlepsza kombinacja: 1. defense 2. attack
Niektórzy wolą 1. attack i 2.defense, ale to już Wasz wybór - za to berserk jest bezużyteczny.

Priest -> Buffer (powiększa statsy drużyny) 1. aura 2. heal
Priest -> Healer 1. heal 2. aura
Priest -> Player vs. Player 1. heal/aura 2. holy spirit, albo nawet holy spirit na pierwszym

Mag -> Najlepszy combo na potwory itp. 1. flame 2. glacier
Drugi combo z nastawieniem na PvP 1. Lightning 2. Glacier
Max obrażeń, ale brak pomocnych efektów glaciera (spowalnianie, dodatki do AC): 1. fire 2. lightning
  
Re: <dj_cougar> Duża różnica wieku!
PostWysłano: Środa, 02 Marca 2005, 20:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




He? eusa_eh.gif shock.gif
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Czwartek, 03 Marca 2005, 10:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dj_cougar
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #478
Posty: 194


[ Osobista Galeria ]




Tez sie dziwie, ze to tutaj wyladaowalo, mialo w KO. Jakies przeklamanie na serwie bylo?? A moze blad forum??
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Czwartek, 03 Marca 2005, 10:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Berger :
He? eusa_eh.gif shock.gif


Poradnia małżeńska. Dj-u, mylisz się, berserk nie jest bezużyteczny. lol.gif
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Czwartek, 03 Marca 2005, 13:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sylwas
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2488
Posty: 122


[ Osobista Galeria ]




Uuuuffffffff! Ulżyło mi wiedząc, że to błąd w temacie. wink.gif biggrin.gif

A wracając do wątku to Feniks poruszyła sytuację odwrotną: kobieta starsza od mężczyzny.
Mam koleżankę (10 lat starszą), która będąc rozwódką z dwojgiem dzieci przez kilka lat była związana z facetem dużo młodszym od siebie. Mieszkałyśmy w budynku gdzie wszyscy wiedzieli i wszystkich (a liczył on 173 lokale na 11-tu piętrach!). Nie miała łatwo z powodu ciągłego obmawiania przez starsze sąsiadki, lecz obie byłyśmy przekorne i zbuntowane i twardo odpierałyśmy wszelkie ataki i nachalną ingerencję w nasze życie.
Niestety związek przetrwał nagonki i szykany lecz nie przetrwał próby czasu: dzisiaj po 15 latach od tamtego zdarzenia - ona raczej w towarzystwie równolatków a on ożenił się z inną ,również starszą rozwódką z dzieckiem. Nie wybrał młodszej!

Wiem z kolei z własnego doswiadczenia (ale może macie inne?), że 20-sto letnia różnica wieku gdy jedno ma np:20 a drugie 40 lat, nie robi już takiego wrażenia na ludziach. Nasz kolega ma zięcia równolatka, kumpla od lat z tej samej branży muzycznej. Natomiast gdy dochodzą lata i jedno ma 30 a drugie 50 - zaczynają sie wkradać zmiany w zachowaniu starszego partnera. Potem jedno ma 40 a drugie 60, i kolejno 50 i 70.....

To są obserwacje tylko z kilku przykładów moich znajomych i rodziny.
A mnie interesuje to:,,jak pomimo upływu czasu można zachować takie same relacje z partnerem, gdy ich oczekiwania od życia są już inne?"
crazy.gif wink.gif
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Czwartek, 03 Marca 2005, 15:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




sylwas :
on ożenił się z inną ,również starszą rozwódką z dzieckiem. Nie wybrał młodszej!


Mój kolega, mając dziewczynę o kilka lat młodszą, do flirtów na gg (a może i nie tylko - tego nie wiem wink.gif ) wybierał kobiety starsze od siebie nawet i o dziesięć lat. Twierdził, że młodości dość się nasmakuje w domu. biggrin.gif
  
Re: <Berger> Duża różnica wieku!
PostWysłano: Czwartek, 03 Marca 2005, 22:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fermina
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2494
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




A ten Twój kolega kocha kogoś prócz siebie? confused.gif
  
Re: <Fermina> Duża różnica wieku!
PostWysłano: Czwartek, 03 Marca 2005, 22:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Chcesz jego gg? To sama zapytasz...
  
Re: Duża różnica wieku!
PostWysłano: Niedziela, 06 Marca 2005, 20:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Berger :
..
Mój kolega, mając dziewczynę o kilka lat młodszą, do flirtów na gg (a może i nie tylko - tego nie wiem wink.gif ) wybierał kobiety starsze od siebie nawet i o dziesięć lat. Twierdził, że młodości dość się nasmakuje w domu. biggrin.gif

Hm... w tym jest dużo prawdy - niestety confused.gif
Zawsze uważałam, że takie sytuacje są niemożliwe , dopóki osobiście nie poznałam tych związków. Z pozoru wszystko wspaniałe, ale ... jak już się z nim troszkę zapoznałam... moje wnioski, nie były optymistyczne.
Nie wiem czemu, ale rozglądając się wokół siebie , coraz częściej widzę - co prawda tzw. wolne związki - ale w tych związkach kobiety są starsze. Nie o 10 czy więcej lat, ale 3-8 i uważam je za bardzo udane.
Wygląda na to, jakby trend młoda kobieta - starszy partner - już miał się ku końcowi, zaczyna się nowe ... I to sami panowie pragną być bardziej w tych związkach niż kobiety, a najdziwniejsze jest to, że to oni właśnie o te związki najbardziej dbają i nie chodzi tu o kase, jakby co..
Może wiąże się to z faktem, że mężczyźni przestali się "wstydzić posiadania" takich partnerek, że mimo wszystko pragną obok siebie kogoś dojrzałego, kobiety są obecnie bardziej zadbane itd.itd.
Osobiście uważam, że różnica wieku do 3-5 lat, w obie strony - jest najbardziej "zdrowa".
  
Duża różnica wieku!
Forum dyskusyjne -> Inne -> W kobiecym gronie

Strona 1 z 4  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010