Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura -> Piosenka literacka/poezja śpiewana
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Piosenka literacka/poezja śpiewana
PostWysłano: Środa, 02 Marca 2005, 23:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
chinka_21
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3058
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Jeszcze nigdy nie mialam takiego problemu sad.gif . Pisze prace dyplomowa na temat piosenki literackiej, ale przeszkadza mi w tym brak literatury na ten temat. Nie chodzi mi tu o o teksty ale o czysta teorie: co to jest piosenka literacka, co to jest poezja śpiewana, od czego zaczal sie rozwoj tego gatunku w Polsce, jak sie rozwijal. Czy wiecie cos na ten temat??
  
Re: Piosenka literacka/poezja śpiewana
PostWysłano: Piątek, 25 Marca 2005, 20:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Korwin
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3363
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Może będę mógł Pani pomóc proszę się zkontakować ze mną w latach 60-tych z Wickiem Faberem, Rafałem Lisowiczem Wojtkiem Hobgarskim Andrzejem Zaryckim i Leszkiem Moczulskim założyłem STP Hefajstos był
to drugi po założonej w latach 50-tych Piwnicy Pod Baranami STP a później
to już się mnożyło dosłownie jak króliki
A teraz prosto z mostu jaki to jest rodzaj pracy, którą Pani pisze licencjacka, magisterska, doktorska, czy też habilitacyjna, pytanie drugie
jaki lub jakie języki obce zna Pani , idzie mi zwłaszcz o j.rosyjski i ukraiński dumki, ballady, poputnyje piesni, czy też tak zwane rosyjskocygańskie romanse.
Pokrótce: według mojej prywatnej definicji piosenka literacka jest to piosenka spełniająca jako tako składniowe, stylistyczno-wersyfikacyjne
normy najczęściej pisane są najpierw słowa a później dopiero muzyka,
poezja śpiewana występuje w przyrodzie wówczas gdy do gotowego
utworu poetyckiego, ktoś napisze muzykę a potem ktoś inny ją zaśpiewa.
Bywa i tak że do istniejącej już muzyki [najczęściej jest to muzyka klasyczna] pisze słowa np do Reqiuem W.A. Mozarta Podzwonne dla Prezydenta Iczekirija Asłana M. Istnieje jeszcze trzecia możliwość że autor
uważa śpiew za jeszcze jedną formę publikacji oboczną do druku tak powstała jedna z najpiękniejszych polskich pieśni Warszawianka z 1905 roku.
Pozdrawiam
ŻYCZĘ SZCZĘŚLIWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT
Zbyszek.
  
Piosenka literacka/poezja śpiewana
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010