Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> VU -> Proste historie- trudna chwila Idź do strony 1, 2, 3, 4
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Sobota, 02 Kwietnia 2005, 20:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fan Klub
Viribus Unitis
<b>Viribus Unitis</b>
 
Użytkownik #1856
Posty: 58


[ Osobista Galeria ]




Uważamy, że w zaistniałej sytuacji premiera płyty MM "Proste historie" powinna zostać przesunięta.
Mamy nadzieję, że podzielacie nasze zdanie, i że jesteście w stanie na nią jeszcze poczekać.

"(...)bo ten facet akurat ma w sobie jakiś rodzaj uczciwości, przy której nawet Maleńczuk traci wenę".
Maciej Maleńczuk o Papieżu w wywiadzie przeprowadzonym przez Annę Szulc "Kulisy"

PS. PROSIMY WSZYSTKICH O JAK NAJSZYBSZE WYRAŻENIE OPINII NA TEN TEMAT
  
Re: Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Sobota, 02 Kwietnia 2005, 20:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krystynka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1389
Posty: 318


[ Osobista Galeria ]




Skoro prosi sie wszystkich o wyrażenie opinii - proszę bardzo.

Ja Papieża uważam za wielki autorytet, mam dla Niego ogromny szacunek,podziwiam Go jako człowieka, Pasterza...(chociaż jestem niewierząca). Jest jedna jedyna pewna rzecz w życiu - śmierć. Wszyscy wiemy że Papierz umrze i będzie to dla Niego zbawienne. A gdy to nastąpi uczcimy Jego pamięć ciszą i powagą na ile kto będzie chciał.
A życie niech się toczy normalnym trybem, nie widzę potrzeby odwołania premiery płyty
  
Re: <Krystynka> Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Sobota, 02 Kwietnia 2005, 21:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
irma_tine_var
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #353
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




Mam podobne zdanie.
  
Re: Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Sobota, 02 Kwietnia 2005, 21:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Alicja
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #402
Posty: 1044


[ Osobista Galeria ]




Mysle, ze decyzja nalezy do Macka.

Z jednej strony chcialoby sie, zeby caly swiat nagle stanal w miejscu, zeby nastala wszechogarniajaca cisza.

"Niech stana zegary, zamilkna telefony,
Dajcie psu kosc, niech nie szczeka, niech spi najedzony,
Niech milcza fortepiany i w miekkiej werbli ciszy
[...]" W.H. Auden


A z drugiej przeciez "psy szczekaja a karawana idzie dalej".

To czy plyta wyjdzie teraz, czy za 2 tygodnie. Czy bedzie to jeszcze przed smiercia papieza czy juz po jest decyzja, ktora moze podjac jedynie sam autor.

Zastanawia mnie tylko jedno.
Ja rozumiem, ze Maciek jest byc moze poruszony i robi to (odwoluje koncerty i opoznia wydanie plyty) z najszczerszego zalu, smutku i poczucia przyzwoitosci. I goraco wierze, ze wlasnie tak jest.

Ale z drugiej strony to troche jednak dziwne. Wielki rockman, undergrounowiec, charyzmatyczny mezczyzna bluzniacy na publike, nieprzebierajacy w slowach, czasami nawet heretyk. Krotko mowiac MACZO. Nagle tenze zaczyna odstawiac szopki i zgrywac wielkiego poboznego, na ktorym ogromne wrazenie robi to, ze stary czlowiek umiera.
Dosc podejrzanie to brzmi i boje sie komentarzy, ze to nowa forma lansu i nowy sposob na promowanie wlasnej tworczosci.
Obym sie mylila.


Ostatnio zmieniony przez Alicja dnia Sobota, 02 Kwietnia 2005, 21:45, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Sobota, 02 Kwietnia 2005, 21:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
5hi2a
Bywalec vip
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1915
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




...
ja podzielam jak najbardzie !!!! nie należę do osób wierzących - ale Pappe - podziwiam za jego wytrwałość - więc i my bądźmy wytrwali !
...
  
Re: Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Sobota, 02 Kwietnia 2005, 21:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kachna
Stały uczestnik vip
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1184
Posty: 650


[ Osobista Galeria ]




...nie zawsze jest tak, że " The show must go on .."
czasami jest tak, że pora na przystanek, na zadumę, na refleksję....
  
Re: Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Sobota, 02 Kwietnia 2005, 21:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fan Klub
Viribus Unitis
<b>Viribus Unitis</b>
 
Użytkownik #1856
Posty: 58


[ Osobista Galeria ]




Fan Klub :
Uważamy (...)
Mamy nadzieję


Artysta z tym pytaniem nie ma nic wspólnego.
Podkreslamy, że jest to inicjatywa Fan Klubu VU


Basia i Agnieszka
  
Re: <Fan Klub> Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Sobota, 02 Kwietnia 2005, 22:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szukamluzu
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1806
Posty: 118


[ Osobista Galeria ]




Uważam że powinniśmy przesunąc termin. Jestem osobą wierzącą i myslę, że śmierć tak wielkiego człowieka powinna sprawić, żebyśmy zastanowili się nad życiem. Nad śmiercią. I nad tym co po niej...
Jeśli cały świat pogrążony jest w żałobie to i my możemy w jakiś sposób wyrazić to, ze zauważamy co się stało.

Fajnie dziewczyny, że o tym pomyślałyście...
  
Re: <Fan Klub> Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Niedziela, 03 Kwietnia 2005, 00:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gwiazdor
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1486
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




popieram inicjatywe.
  
Re: Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Niedziela, 03 Kwietnia 2005, 00:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Adiola
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1016
Posty: 135


[ Osobista Galeria ]




Teraz jest czas zaloby i bedzie trwal do pogrzebu, mysle, ze premiera plyty w tym wlasnie czasie bylaby ogromnym nietaktem.


['] ['] [']
  
Re: Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Niedziela, 03 Kwietnia 2005, 00:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gavell
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1442
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




ja również.
  
Re: <gavell> Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Niedziela, 03 Kwietnia 2005, 00:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
irma_tine_var
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #353
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




w momencie, kiedy TO już się stało, ja również uważam, że to nie czas na premiery muzyczne....

smutek i pustka, ogromna pustka.
  
Re: <szukamluzu> Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Niedziela, 03 Kwietnia 2005, 00:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Zaduma może przyjąć różne oblicze. Nie trzeba przy świeczce kontemplować w ciszy, ale przy dobrej muzyce i winie pomyśleć o tym, co jest wokół i czego się na codzień nie traci, dla kogo i czego warto żyć.

Nic tak dobrze nie wpływa na odbiór muzyki, jak autentyczne uczucia - w tym smutek.

Kto czuje, że nie czas na słuchanie płyty, niech sobie ją kupi dzień , 2 tygodnie a nawet rok po premierze. Żałoba to rzecz bardzo indywidualna i dlatego uzależnianie od niej terminu premiery płyty nie uważam za niezbędne posunięcie, ale rozumiem intencje i je szanuję.

Wątek przyklejam i przerzucam na VU zarazem

EDIT:
Nie udało się zarazem przykleić i przerzucić, ale zaraz to nadrobię.
  
Re: Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Niedziela, 03 Kwietnia 2005, 00:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Alicja
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #402
Posty: 1044


[ Osobista Galeria ]




Rozumiem, sprawa zostala juz dokladnie nakreslona.

Wedlug mnie, niech MM robi co mu sie podoba. Jesli ta inicjatywa nie wyplywa od niego, to ja czniam cala taka maskarade.
Nie rozumiem po co zmuszac, czy dawac do zrozumienia, ze "publika" nie zyczy sobie premiery plyty podczas zaloby narodowej.
Niech sobie robi co mu sie podoba. Nikt Wam nie kaze isc i kupowac plyty. Zawsze mozecie na czas zaloby zrezygnowac z kupowania plyty i cieszenia sie nia.
Ja nie wiem, bo sie na tym nie znam, ale wydaje mi sie, ze wydawanie krazka to nie jest takie hop-siup i nie mozna sobie pogrywac z wytwornia w ten sposob. Jesli sie myle, to mnie poprawcie.

W kazdym razie malo mnie obchodzi kiedy MM wyda swoja plyte, bo mnie to nie urazi. Tak samo jak nie urazi mnie to, ze jutro podadza kolejne wiadomosci z Iraku, bedzie kolejny odcinek telenoweli brazylijskiej i Kuby Wojewodzkiego, ze w poniedzialek bedziemy miec swiezy chleb, a rzad uchwali kolejne wnioski. Zycie toczy sie dalej, a jesli ktos ma ochote przystanac na moment i poswiecic pare chwil na zadume nad tym w co wierzy i jakimi wartosciami w zyciu sie kieruje, to to jest tylko i wylacznie jego indywidualna sprawa.
fine


Ostatnio zmieniony przez Alicja dnia Niedziela, 03 Kwietnia 2005, 00:39, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Niedziela, 03 Kwietnia 2005, 00:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Adiola
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1016
Posty: 135


[ Osobista Galeria ]




gROszeCK1 :


Żałoba to rzecz bardzo indywidualna i dlatego uzależnianie od niej terminu premiery płyty nie uważam za niezbędne posunięcie, ale rozumiem intencje i je szanuję.



Ale nie ta zaloba Groszku, ta ma wymiar ogólnoświatowy, a dla Polakow wyjatkowy, zatem, "ciszej nad ta trumna".
  
Re: Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Niedziela, 03 Kwietnia 2005, 00:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Alicja
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #402
Posty: 1044


[ Osobista Galeria ]




Adiola :
[..]
Ale nie ta zaloba Groszku, ta ma wymiar ogólnoświatowy, a dla Polakow wyjatkowy, zatem, "ciszej nad ta trumna".


Adius, chyba sie troche pomylilas. To nie Twoja plyta, ale plyta MM. Czy jak bym Ci powiedziala, ze 100 osob nie chce zebys Ty poszla w poniedzialek do pracy, bo jest zaloba po papiezu, to bys nie poszla? Wydawanie plyt to w koncu Macka praca! On z tego zyje!

(czy ja musze to tlumaczyc?)
  
Re: <Adiola> Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Niedziela, 03 Kwietnia 2005, 00:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Wolę być ciszej w sobie, a żyć jak Pan Bóg mnie stworzył, niż siedzieć uciszony, mając hałas w środku.
  
Re: <Alicja> Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Niedziela, 03 Kwietnia 2005, 01:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
irma_tine_var
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #353
Posty: 356


[ Osobista Galeria ]




prowadzenie knajp na przyklad to tez praca, natomiast nie uwazam ze powinny one teraz normalnie stać otwarte i przelewać browary. i nie chodzi o to, ze powinnismy sie teraz wszyscy polozyc i lezec odlogiem, zatrzymac caly swiat, bo jest zaloba. ale tak jak Adio napisala, ta zaloba jest ogolnoswiatowa, a dla Polakow szczegolnie wazna, zatem nie zaszkodziloby dla zasady, dla okazania szacunku Papiezowi, wstrzymac pewne akcje publiczne. zaloba wewnetrzna swoja droga, ale tu chodzi o publiczne zachowania.
plyta jest oczywiscie Malenczuka i on zrobi, jak bedzie uwazal, no ale o zdanie pytano nas, wiec mowie, co mysle.
  
Re: Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Niedziela, 03 Kwietnia 2005, 01:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Adiola
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1016
Posty: 135


[ Osobista Galeria ]




Alicja :
[..]



Adius, chyba sie troche pomylilas. To nie Twoja plyta, ale plyta MM. Czy jak bym Ci powiedziala, ze 100 osob nie chce zebys Ty poszla w poniedzialek do pracy, bo jest zaloba po papiezu, to bys nie poszla? Wydawanie plyt to w koncu Macka praca! On z tego zyje!

(czy ja musze to tlumaczyc?)



Ala, dzis, jutro, pojutrze, wielu ludzi nie pojdzie do pracy, zamkniete beda kina, dyskoteki i bary, a nawet jesli ktos je pootwiera, to i tak byc moze nikt tam nie przyjdzie.

To nie jest zwykly czas, to nie byl zwykly czlowiek. Nic zlego sie nie stanie jesli Maciek zarobi te pieniadze troche pozniej.

Cmok :-* ( czy ja musze to tlumaczyc ??))
  
Re: Proste historie- trudna chwila
PostWysłano: Niedziela, 03 Kwietnia 2005, 02:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Alicja
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #402
Posty: 1044


[ Osobista Galeria ]




Adiola :
[..]
Ala, dzis, jutro, pojutrze, wielu ludzi nie pojdzie do pracy,

Ale nie dlatego, ze ktos im zasugerowal, zeby nie poszli, tak jak tutaj chce sie zasugerowac Mackowi zeby przesunal termin wydania plyty
Cytat:

zamkniete beda kina, dyskoteki i bary, a nawet jesli ktos je pootwiera, to i tak byc moze nikt tam nie przyjdzie.


A skad ta nadzieja w glosie? Az tak bardzo Ci na tym zalezy, zeby sie nikt nie bawil w tym czasie? Czy to nasza sprawa co robia inni, o ile to nie ogranicza naszej wolnosci?

Cytat:
To nie jest zwykly czas, to nie byl zwykly czlowiek.

Jesli uwazasz, ze ja kiedykolwiek tak pomyslalam, to mnie w ten sposob obrazasz. Ja tylko chce pokazac absurdalnosc rzuconego tu pomyslu i prosby o ustosunkowanie sie forumowiczow do niego.

Cytat:
Nic zlego sie nie stanie jesli Maciek zarobi te pieniadze troche pozniej.

Zapytam tylko z wrodzonej przekory: A skad wiesz?

Cytat:
Cmok :-*

:*
  
Proste historie- trudna chwila
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> VU

Strona 1 z 4  
  
  
 To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010