Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> żelazo
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
żelazo
PostWysłano: Sobota, 19 Marca 2005, 08:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pees
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3323
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




hej witajcie!

nie jem miesa od okolo miesiaca, czuje sie dobrze "lekko" :) no i schudlem huh.Troche mnie ciagnie zeby skubnac jakas kielbaske :P ale daja rade.Mam pytanie czym najlepiej uzupelnic brak zelaza? Wiem ze szpinak jest jego doskonalym zrodlem ale co jeszcze? Nie mialem okazji siegnac do literatury stad prosze o polecenie rowniez jakiejs sprawdzonej pozycji :)
pozdrawiam
  
Re: żelazo
PostWysłano: Piątek, 25 Marca 2005, 23:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania D.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #989
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




Strączkowe, kasze, nasiona dyni, sezamu, zielone warzywa itd. Jeśli poważnie traktujesz wegetarianizm, to warto jak najwięcej czytać na ten temat. Przyda Ci się też jakaś książka, która grupuje warzywa wg ilości witamin i składników mineralnych.
Co jest ważne jeszcze przy żelazie. Picie kawy i herbaty (godzinę przed i godzinę po posiłku) w znacznym stopniu ogranicza wchłanianie żelaza. Spożycie zaś w jednym posiłu produktu z witaminą C (naturalna, a nie w tabletce) zwiększa przyswajalność tego składnika.
Codziennie w diecie powinny znaleźć się razowce (chleb, kasze, razowy ryż lub takiż makaron), białe pieczywo nie jest wskazane, warzywa (w formie surówek i duszone, zupy), owoce, nieco orzechów lub nasion słonecznika, dyni, sezamu.
Czytaj jak najwięcej i nie popadaj w skrajności mleczne (czasem początkujący boją się braku białka i jedzą mnóstwo serów, jogurtów, strączkowych). Warto sięgać po różne pozycje, takie jak Grodecka, Wiśniewska-Roszkowska, Nocuń, itd z przepisów polecam Carolin Mueller-Pawlak Naturalną kuchnię wegetariańską cz. 1 i 2 . Z każdej wybierzesz coś dla siebie.
Warto poznać stronę http://vege.spinacz.pl/index.php
Powodzenia.
  
Re: żelazo
PostWysłano: Sobota, 26 Marca 2005, 07:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pees
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3323
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




wlasnie kilka dni temu zakupilem ksiazke Wiśniewskiej-Roszkowskiej na Allegro takze cos juz bede mial :) dzieki za wyczerpujaca odpowiedz i pozdrawiam! smile.gif
  
Re: żelazo
PostWysłano: Poniedziałek, 11 Kwietnia 2005, 11:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pao
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3502
Posty: 94


[ Osobista Galeria ]




szpinak nie jest dobrym źródłem żelaza... to mit i niezdrowy...
co prawda ma sporo żelaza (najwięcej wśród lisciastych) ale jeszcze więcej szczawianów, które powodują niekorzystne procesy w organizmie i obnizaja wchłanialność żelaza... lepiej najeść sie sałaty...
a szpinak...? jak ktoś lubi (na przykład ja) to niech je... byle nie za często...
  
żelazo
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010