Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga -> Problemy kondycyjne
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Problemy kondycyjne
PostWysłano: Środa, 06 Kwietnia 2005, 19:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lorm
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3461
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Witam!

Mam następujący problem:

Po godzinie, czy 80 minutach nie jestem w stanie utrzymać wyprostowanych nóg (drgają gdy tylko je napinam). Dokładniej, nie ma najmniejszych szans na postawy stojące oraz praktycznie niemożliwe są inne gdzie wymagane jest napięcie nóg. Stało się to problemem, bo ćwiczę już 2 lata (niemniej pojawiały się przerwy).

Na początku treningów, wydaje mi się, że tego typu niedogodności nie doświadczałem.

Może powinienem udać się do lekarza sportowego?

Czy ktoś z forumowiczów miał podobne doświadczenia??


Pozdrawiam
  
Re: <lorm> Problemy kondycyjne
PostWysłano: Środa, 06 Kwietnia 2005, 20:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




czyw ciągu ych dwu lat zmieniłes rodzaj pracy zarobkowej?( na obciazajaca bardziej nogi)?
czy masz inne objawy osłabienia?Np w oddychaniu(łatwiej sie meczysz?
czy możesz rozróżnic drzenie ze zmeczenia fizycznego od drzenia z napiecia nerwowego?
czy kiedykolwiek zetknałeś sie z terapeutyczna praca z ciałem ?
Pozdrawiam Modest
  
Re: <modest> Problemy kondycyjne
PostWysłano: Czwartek, 07 Kwietnia 2005, 18:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lorm
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3461
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Na wszystkie pytania odpowiedź jest negatywna.

Jedyne napięcia, czy drżenia pojawiały się gdy musiałem coś publicznie powiedzieć ale wydaje mi się, że to również ustąpiło.

Powróciłem do trenigów po kilkumiesięcznej przerwie ale faktem jest, że zanim doszło do przerwy te objawy również występowały.

Obecnie nie pracuję - ale generalnie nie jest to problemem, ponieważ jestem studentem jeszcze.

Być może powinenem skontaktować się z lekarzem?(akurat tutaj mam wątpliwości, zważywszy na moje różnorakie doświadczenia- a dokładniej jedno gdy w wieku 19 lat zapytałem czy z moją odrobinę zapadnięta klatką piersiową da się coś zrobić? Lekarz twierdził że już za późno, rehabilitant odwrotnie, a później rozpocząłem treningi jogi i wszystko jest jak najbardziej oki - oprócz nóg i kręgosłupa który czasami czuję z powodu dwóch zbliżonych kręgów)
  
Re: <lorm> Problemy kondycyjne
PostWysłano: Poniedziałek, 11 Kwietnia 2005, 13:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




czy trenujesz codziennie?
jak to wygladało dzisiaj czy na ostatnim treningu?
Jak reagujesz na te drzenia Jak reagujesz emocjonalnie?

Niepokoi Ciebie to?
byłbys w stanie tolerwoać drżenie? i w miłym tolerancyjnym nastroju otwarty na nowe mysli trenowac dalej ?
bez gwałtu zmagania sie tylko z ciekawością. Co powie ciało?

Zalezy ci na byciu doskonałym joginem?
  
Re: Problemy kondycyjne
PostWysłano: Poniedziałek, 11 Kwietnia 2005, 13:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lorm
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3461
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




obecnie dążę do 3 treningów w tygodniu po 1,5 h każdy.

Jak reaguję? Pojawia się frustracja. Myślę: "jak to? już chciałbym dalej poćwiczyć". Niemniej nie mogę utrzymać wyprostowanych nóg i nic nie jest w stanie tego zmienić. Moja wola to za mało.... chwilka napięcia w mięśniach i ponownie zaczynają drgać. W takiej sytuacji już wiem, że zdaleszego treningu nici. Być może to jakieś przemęczenie i/lub osłabienie mięśni. Może to wiązać się ze wzrostem, ponad 190 cm.
Ostatecznie, mam skrzywienie kręgosłupa, co zaowocowało zbliżonymi kręgami dwoma... czasami odczuwam ból w miejscu zbliżenia kręgów (choć akurat tego bym nie winił)
  
Re: <lorm> Problemy kondycyjne
PostWysłano: Wtorek, 12 Kwietnia 2005, 15:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




czy twoje kości sa grube? np kolana? duże?
Piszez,ze nie mogłes ostatnio wyprostować nóg. wiesz ,ze mogłyby byc prostrze, bo widzisz to?
czy ciało che jeszcze wyprostwania a........
Awłaśnie co które cześci nóg wtedy bolą? stawy czy mieśnie?a okolice kości krzyzowej? co sie tam dzieje?
czy ból spina Ci oczy pracujesz twazą? czy marszczysz czoło i ciekna ci łzy? jak oddychasz w tych granicznych momentach?
kiedy czujesz sie zawiedziony bo chciałeś dalej pracować a ciało nie daje to czy ciało albo inn częśc ciebie odpowiada na ten zawód?
  
Re: <modest> Problemy kondycyjne
PostWysłano: Środa, 13 Kwietnia 2005, 09:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lorm
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3461
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Generalnie myślę, że wszystko jest w normie. Nie ma bólu stawów. Jedynie mięśnie nie pozwalają mi po dłuższym czasie treningu utrzymać wyprostowanych i napiętych nóg. Zawsze sobie myślę, że to oznacza koneic treningu.

Okolica krzyżowa pobolewa bardzo rzadko i nigdy na treningu. Wyołane jest to wczęsniej wspomnianym skrzywieniem, któe zbliżyło kręgi do siebie.


Generalnie gdy to się pojawia, jestem troszkę zawiedziony, ponieważ inni mogą kontynuować a ja już mam duże problemy.
  
Problemy kondycyjne
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010