Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> Poradźcie - Święta wielkanocne - wegetariańskie i bez jajek!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Poradźcie - Święta wielkanocne - wegetariańskie i bez jajek!
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Marca 2005, 00:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sylwas
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2488
Posty: 122


[ Osobista Galeria ]




Pomóżcie proszę! eusa_eh.gif

Dzisiaj córka zpytała mnie jakie menu zaplanowałam na święta, biorąc pod uwagę to, że od kilku miesięcy nie spożywa jajek.
Zamurowało mnie bo jadłospis świąteczny dotychczas nie stanowił problemu, ale święta podczas których spożywa sie mnóstwo jajek - bez jajek?
Co zatem mogę podać na stół aby i ona mogła cieszyć się z ucztowania przy stole?

Jeśli macie jakieś swoje przepisy lub możecie mnie odesłać do jakiejś strony będę ogromnie wdzięczna. A święta tuż - tuż... sad.gif
  
Re: <sylwas> Poradźcie - Święta wielkanocne - wegetariańskie i bez jajek!
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Marca 2005, 16:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Pierwsze, co mi przychodzi na myśl to sałatka jarzynowa bez jaj i majonezu (z olejem) oraz ciasta bez jaj (na mleku sojowym). Ale pisanek nic chyba nie zastąpi. wink.gif
  
Re: Poradźcie - Święta wielkanocne - wegetariańskie i bez jajek!
PostWysłano: Poniedziałek, 14 Marca 2005, 18:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sylwas
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2488
Posty: 122


[ Osobista Galeria ]




Dzięki Berger, ze słodkościami sobie poradzę bo jest świetna cukiernia z wegańskimi ciastami niedaleko, lub poproszę aby córka sama cos upiekła. Gorzej z daniami na stole.
Co do sałatki to przed wymieszaniem składników odłożę dla niej część bez jaj i majonezu. Zobaczymy jak będzie smakować z olejem. A może z oliwą? smile.gif
  
Re: <sylwas> Poradźcie - Święta wielkanocne - wegetariańskie i bez jajek!
PostWysłano: Wtorek, 15 Marca 2005, 10:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
siostrysyjamskie
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1823
Posty: 42


[ Osobista Galeria ]




http://puszkkka.spinacz.pl/lista.php3?sort=1&l=K&str=14

Może część przepisów da sie wykorzystac na święta.
Rozumiem , ze chodzi o to, zeby był pełny stół, bo z zachowaniem tradycji mniejsza. Czyli mozesz troche poeksperymentować...

Pozdrawiam.
  
Re: Poradźcie - Święta wielkanocne - wegetariańskie i bez jajek!
PostWysłano: Wtorek, 15 Marca 2005, 11:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sylwas
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2488
Posty: 122


[ Osobista Galeria ]




Dzięki za tę stronkę!
Dużo tam różności i myślę, że znajdę coś na świąteczny stół. biggrin.gif
  
Re: Poradźcie - Święta wielkanocne - wegetariańskie i bez jajek!
PostWysłano: Piątek, 25 Marca 2005, 23:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania D.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #989
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




1. Ja dołączę przepis na majonez wegański (w święta sałatka warzywna z majonezem to w wielu domach podstawa).
Gotuję kaszę kukurydzianą (możę być też razowy ryż lub makaron, ale najlepsza jest ta kasza) - ok. 0,5 szkl. w większej ilości lekko osolonej wody (kasza powinna wyjść rzadka). Wystudzoną kaszę wrzucam do blendera, dodaję jeszcze ok. pół szklanki wody, miksuję. Dodaję olej z pestek winogron, sok z cytryny, nieco soli do smaku i ponownie miksuję. Oleju daję zwykle na oko, np. ok. 1/3 - 1/4 szklanki, jak ktoś chce, może dać więcej - wtedy ma bardziej tradycyjny, majonezowy smak. Sok z cytryny. Można też dać - jak ktoś używa - nieco musztardy, wtedy majonez wychodzi ostrzejszy.
Jego zaletą jest to, że można go dać dużo do sałatek, a nie jest tłusty i kaloryczny. Dla mnie rewelacja, w smaku nie różni się od tego kupowanego, trzeba tylko dobrze doprawić. Początkowo konsystencja może być rzadka, ale w lodówce gęstnieje.
Trzymam w lodówce do 5 dni.
2. Warzywa jak do ryby po grecku z fasolą.
1 część selera (na oko połowę ilości pietruszki), 2 pietruszki, 4 marchwie, dwie cebule.
Seler i pietruszkę ścieramy na grubej tartce, dusimy w małej ilości wody i soli. Marchew ścieramy na tartce, dusimy z listkiem laurowym, zielem angielskim, solą w małej ilości wody. Cebulę kroimy w grubszą kostkę, dusimy na oliwie. Łączymy składniki, dodajemy pomidory, przyprawy (majeranek, pieprz ziołowy, ew. sól), łączymy z ugotowaną fasolą.
Pycha. Zjadamy na zimno lub ciepło.
3. Pasztet ze strączkowych (na pewno jest sporo przepisów na vege.pl).
4. Inna odmiana klasycznej sałatki jarzynowej.
Zamiast ziemniaków gotujemy ryż (najlepiej razowy). Pozostałe składniki bez zmian: marchew, pietruszka, seler, ogórki kiszone, cebula lub por, groszek konserwowy i kukurydza, majonez, przyprawy. Fantastyczna!
  
Re: Poradźcie - Święta wielkanocne - wegetariańskie i bez jajek!
PostWysłano: Sobota, 26 Marca 2005, 00:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sylwas
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2488
Posty: 122


[ Osobista Galeria ]




Bardzo dziękuje za porady!
Jutro rano zacznę eksperymenty z daniami dla córki i mam nadzieje, że będzie zadowolona biggrin.gif
  
Re: Poradźcie - Święta wielkanocne - wegetariańskie i bez jajek!
PostWysłano: Sobota, 26 Marca 2005, 18:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania D.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #989
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




Można zrobić też pierogi z soczewicą i gołąbki z ryżem razowym. To jest to, co mój mąż i ja lubimy najbardziej.
  
Re: Poradźcie - Święta wielkanocne - wegetariańskie i bez jajek!
PostWysłano: Sobota, 26 Marca 2005, 20:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
sylwas
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2488
Posty: 122


[ Osobista Galeria ]




Bardzo dziękuję Aniu D oraz pozostałym za podane przepisy i link na stronę. biggrin.gif
Na szczęście moja córka do ,,grymaśnych" nie należy. Jako, że oprócz spraw kulinarnych doszły jeszcze porządkowe oraz zakupy to czasu na eksperymenty nie było za wiele. Dlatego tym razem poprzestanę na prostych sałatkach i zupie a z podanych przepisów (na podanej stronie jest tego baaaardzo dużo) napewno skorzystamy z Pao przy innych okazjach.
Przy okazji wszystkim forumowiczom i administratorom ,,heh-a" przesyłam serdeczne życzenia radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych! biggrin.gif drunken_smilie.gif
  
Re: Poradźcie - Święta wielkanocne - wegetariańskie i bez jajek!
PostWysłano: Poniedziałek, 11 Kwietnia 2005, 11:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pao
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3502
Posty: 94


[ Osobista Galeria ]




no to informuje, że święta mineły a ja nie głodowałam ;)
  
Re: <pao> Poradźcie - Święta wielkanocne - wegetariańskie i bez jajek!
PostWysłano: Poniedziałek, 18 Kwietnia 2005, 17:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ja wręcz tradycyjnie parę kilo przytyłem. biggrin.gif
  
Poradźcie - Święta wielkanocne - wegetariańskie i bez jajek!
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010