Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Fotografia -> Analog contra cyfra
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Wujek Zed> Słowem wstępu
PostWysłano: Niedziela, 27 Marca 2005, 22:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szukamluzu
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1806
Posty: 118


[ Osobista Galeria ]




Cieszę się, że taie forum powstało. Też czasem fotografuję cyfrowo. Sprzęt nie za dobry ale na studencką kieszeń. Zresztą to początek mojej przygody z fotografią cyfrową. Mam nadzieję, że będe rozwijac sowje umiejętnosci.
  
Re: Słowem wstępu
PostWysłano: Czwartek, 07 Kwietnia 2005, 10:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Maga
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #390
Posty: 639


[ Osobista Galeria ]




ja też sie bardzo ciesze, ze powstało to forum:]
moja przygoda z forografia zaczeła sie kilka lat temy:]
a swojej kochanej lustrzanki nie zamienilabym na zadnego cyfrzaka
no chyba, ze znalazłam bym jakiegos bogatego sponsora crazy.gif wink.gif
  
Re: Słowem wstępu
PostWysłano: Czwartek, 07 Kwietnia 2005, 13:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Maga :

a swojej kochanej lustrzanki nie zamienilabym na zadnego cyfrzaka
no chyba, ze znalazłam bym jakiegos bogatego sponsora crazy.gif wink.gif


Czy ja wiem, jakis czas temu focilem EOSem 10D i powiem szczerze ze nie zamienilbym na niego mojego kochanego F75 smile.gif
  
Re: <ulan> Słowem wstępu
PostWysłano: Czwartek, 07 Kwietnia 2005, 22:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Hehe, chyba nawet wiem którym wink.gif
Jeśli to ten sam, to też miałem przyjemność, sprzęt zacny, bogate możliwości, wysokie notowania u użytkowników, aparat do kombinowania.

Co zaś się tyczy wyższości "cyfry" nad "analogiem" (bądź na odwrót-w zależności od upodobań) to uważam, że do nauki fotografii obycie z tradycyjnym aparatem jest nieodzowne.
Przede wszystkim uczy dyscypliny kadrowania i kompozycji. Ułatwienia oferowane przez cyfraki-będące zarazem niepodważalną zaletą-potrafią człowieka rozpaskudzić.
Sądzę wręcz, że "podstawówkę" najlepiej odbyć z prostą lustrzanką w pełni manualną bez programów "auto".
Czyż może być coś piękniejszego od "skopania" kolejnej kliszy ZENITHem biggrin.gif
  
Re: Słowem wstępu
PostWysłano: Czwartek, 07 Kwietnia 2005, 23:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Maga
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #390
Posty: 639


[ Osobista Galeria ]




no ja jeszcze cenie sobie fotografowanie analogiem z tej przyczyny, że uwielbiam bawić sie zdjeciami w ciemni nie tylko przy ich robieiu.
obrabianie zdjec na komputerze to juz nie to co wywolywanie ich w ciemni.
no i mysle ze czern i bilel maja moc. tongue.gif wink.gif
  
Re: Słowem wstępu
PostWysłano: Piątek, 15 Kwietnia 2005, 23:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pigol
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2491
Posty: 922


[ Osobista Galeria ]




Witam !

widze ze rozpoczela si dyskusja na temat wyzszosci analogo do cyfrowek, gdzie fotografow dwoch tam zawsze pojawi sie ten temat predzej czy pozniej !

Jesli chodzi o mnie to mieszam te techniki ;
nie zbyt lubie fotografowac cyfrowkami -jakos nie maja dla mnie duszy, chocby nie wiem jak dobre byly -
wiec pstrykam analogiem, niezbyt ciekawym ale po stracie calego sprzetu (2 torby pelne obiektywow lamp i mnostwa akcesoriow - 5 lat zbierania) tylko na taki moglem sobie pozwolic -
natomiast obrobke wykonuje juz cyfrowo na kompie i potem (jesli potzrebuje odbitek) oddaje na cyfrowa maszyne - mam to szczescie ze znajomy pracuje w bardzo dobrym labie i moze poswiecic troche czasu moim fotkom - wiec efekt czasami zdaza sie niezly - a spowodowane jet to tym ze poprstu nie mam zadnej mozliwosci zorganizowania sobie ciemni (sprzet lezy w piwnicy do 9 lat i czeka na lepsze czasy lokalowe

pozdrawiam Was cieplo

pigol
  
Re: Słowem wstępu
PostWysłano: Środa, 27 Kwietnia 2005, 19:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




Wujek Zed :


Co zaś się tyczy wyższości "cyfry" nad "analogiem" (bądź na odwrót-w zależności od upodobań) to uważam, że do nauki fotografii obycie z tradycyjnym aparatem jest nieodzowne.
Przede wszystkim uczy dyscypliny kadrowania i kompozycji. Ułatwienia oferowane przez cyfraki-będące zarazem niepodważalną zaletą-potrafią człowieka rozpaskudzić.
Sądzę wręcz, że "podstawówkę" najlepiej odbyć z prostą lustrzanką w pełni manualną bez programów "auto".
Czyż może być coś piękniejszego od "skopania" kolejnej kliszy ZENITHem biggrin.gif

czy ja wiem... crazy.gif i tym i tym sie robi zdjecia. cyfrowe mozna od razu zobaczyc na podgladzie, jak sie nie spodoba, skasowac i zrobic jeszcze raz. i masz pewnosc ze wszystkie wyjda dobrze, nie ma zabway z czasamu naswietlania, ustawianiem ostrosci. (fotografia dla niecierpliwych? lol.gif ) wiec trudno stwierdzic czy tradycja lepsza czy nowoczesnosc. liczy sie efekt koncowy - czyli zdjecie.
kadrowania mozna sie nauczyc nawet zwykla biala kartka z wycietym prostokatem. wink.gif
robiac tradycjne zdjecia bardziej zwraca sie uwage na to CO sie fotografuje i JAK. nie ma mozliwosci powtorki. to jest zapis chwili. no i nie jest to tanie hobby.
  
Połączony: Niedziela, 19 Czerwca 2005, 17:50 przez ulan
z tematu Słowem wstępu (Fotografia)
Analog contra cyfra
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Fotografia

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010