Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking -> problem po Vmodzie na GPU R9550
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
problem po Vmodzie na GPU R9550
PostWysłano: Czwartek, 12 Maj 2005, 21:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lemar
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #72
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




Witam,
Posiadam Radka 9550 od Gigabyta. Maksymalnie udalo mi sie z niego wycisnac bez modyfikacji troche powyzej 400/500. Wiec nie za rewelacyjnie.
Postanowilem zrobic Vmoda na GPU, w dalszych planach na reszte (VDDQ i MEM). Na poczatek dla wyprobowania zrobilem moda olowkowego. Wszystko sie udalo. Karta sie odpalila. Z wczesniejszych 1,196V na GPU mam teraz 1,29V wiec prawie tyle co R9600PRO. Windows sie odpala, uruchamiam od razu Ati Tool'a, zegary ustawione na 400/500, klikam na "Find Max Core". Z poczatku wyglada na to ze wszystko ok., taktowanie doszlo do 456Mhz, po czym zaczelo spadac....i spadac....i spadac....wcisnalem "Abort", sadzac ze to z tego powodu iz nie ruszalem VDDQ i pewnie pamieci stracily potencjal do overclockingu, wiec zmienilem ich taktowanie na 200Mhz. Niestety nic sie nie zmienilo. Praktycznie standardowe 250Mhz w tej chwil to za duzo dla rdzenia.
Nie kumam za bardzo co sie moglo stac. Jak ktos z was ma pomysl to bede wdzieczny za wskazowki.
Pozdr.

P.S.
Chlodzenie na GPU mam zalozone inne niz standardowe. Dokladnie to Vga Siliencer rev.3
  
Re: problem po Vmodzie na GPU R9550
PostWysłano: Poniedziałek, 16 Maj 2005, 18:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lemar
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #72
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




Hmm, widze ze zainteresowanie tematem male :/, czyzby forum padalo? Dawno mnie tu nie bylo, to prawda, ale sadzilem ze starzy wyjadacze nie opuscili heh'a ;)
No trudno...naszcescie poradzilem sobie juz w tej kwestii.
Okazalo sie ze VDDQ jest naprawde BARDZO wazne dla pamieci. Po podniesieniu napiecia na GPU, pamieci poprawnie pracowaly dopiero po obnizeniu taktowania do 150Mhz (DDR300).
W łikenda mialem chwile wolnego, wiec zrobilem normalnego vmoda zamiast olowkowego :)
Jak juz wycisne wszystkie poty z mojego radka to dam znac jaki ekeft uzyskalem. Narazie jeszce musze kupic radiatory na pamieci i bede jechal z koksem cool.gif
Dodam ze po dolutowaniu rownolegle rezystorow nastawnych od razu na pamieciach mialem 1,52V (przed bylo 1,51V). Juz taki maly przyrost dal skok o jakies 16Mhz (32 w DDR) biggrin.gif
Wczesniej pamieci chodzily maxymalnie na 254Mhz, a teraz 270Mhz. Zobaczymy co bedzie po podniesieniu o 0,1V...0,2V. No ale to juz z radiatorami wink.gif
Pozdrawiam!

Edit:
Moja karta po modzie juz w kompie:

sorry, za jakosc ;)
  
problem po Vmodzie na GPU R9550
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010