Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> Idol - czwarta edycja
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Środa, 16 Lutego 2005, 23:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,60935,2554079.html :
W Polsacie startuje dziś czwarta edycja "Idola", muzycznego show, w którym amatorzy pod okiem surowego jury walczyć będą o profesjonalny kontrakt płytowy

W poprzednich edycjach z powodzeniem robili to m.in. Ania Dąbrowska, Ewelina Flinta i Monika Brodka. Tym razem obok nowych talentów program będzie eksponować też największych dziwaków zgłaszających się na castingi. Oryginałów, którzy mimo braku wszelkich talentów chcieli rozpocząć karierę, "Idol" przyciągał zawsze. W poprzednich edycjach pięć minut sławy przeżywali "Gumiś" i Zbyszek, wykonawca "Turystycznej piosenki". Filmik z występem tego drugiego długo krążył po internecie.

Dla ich następców w czwartej edycji stworzony został specjalny Top 10 Kosmitów. Granica między sukcesem a śmiesznością będzie bardzo cienka. Tym bardziej że do gry wraca nieobecny w poprzedniej edycji Kuba Wojewódzki, najbardziej "krwiożerczy" juror.

- Byłam i żałuję - pisze o castingu jedna z uczestniczek internetowego forum. - Nie dostałam się i boję się, że teraz pokażą mnie jak jakąś kretynkę.

Bez obaw. To odosobniony głos. Magia "Idola" ciągle działa. Na castingi zgłosiło się 8 tys. osób. Marzenia o szybkiej karierze są udziałem tłumów, dla których nie jest istotne, że start w programie może być tylko komicznym epizodem. Nie przeraża ich także to, że popularność dwójki pierwszych zwycięzców, Ali Janosz i Krzysztofa Zalewskiego, trwała moment. Grunt to pokazać się w telewizji. Dla wielu sama obecność w tym medium jest największą nagrodą.

Polska jest krajem, w którym w ciągu najbliższych dwóch lat przybędzie najwięcej w Europie centrów handlowo-rozrywkowych. W ostatnich amerykańskich wyborach przeciętny Polak - jako jedyny Europejczyk - kibicował George'owi W. Bushowi. Teraz okazuje się, że nawet telewizję mamy taką jak Amerykanie. Przynajmniej pod jednym względem. Także w Stanach rozpoczęła się właśnie czwarta edycja "Idola". Do tej pory show produkowane było w ponad 30 krajach na świecie. Jednak tylko w Ameryce i Polsce doczekało się aż tylu edycji.

Niech ktoś teraz powie, że nie jesteśmy najbardziej amerykańskim z krajów Starego Kontynentu.


Kuba Wojewódzki, jeden z jurorów "Idola"
  
Re: <EDDY> Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Czwartek, 17 Lutego 2005, 00:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




omg
  
Re: Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Piątek, 18 Lutego 2005, 17:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




nie wiem dlaczego lubie programy science - fiction crazy.gif w "idolu" podoba mi sie to, ze jury nie slodza kazdemu nawet jesli nie umie spiewac, tylko powiedza prosto w oczy co o takim "kosmicie" mysla. czasem robia to w sposob osmieszajacy, tutaj maly minusik.
  
Re: <Ramzes> Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Sobota, 19 Lutego 2005, 14:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dla mnie to bardzo duży minus. Nie lubię programów, których założeniem jest publiczne wyszydzanie biednych naiwniaków, którzy aż do tego stopnia nie mają słuchu, że nie mają pojęcia, iż nie mają głosu.
  
Re: Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Sobota, 19 Lutego 2005, 15:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




decydujac sie na wystep w tym programie nalezy miec swiadomosc tego ze sie zostanie zmieszanym z blotem. tym bardziej ze to juz IV edycja i wiadomo kto zasiadl w jury. wink.gif wszystko zalezy od podejscia czlowieka do sprawy. jezeli ktos ma swietny glos i latami nad nim pracuje na pewno zostanie zauwazony i nie bedzie "zjachany" przez nich. nie wiem czy widziales "turystyczna piosenke" lub "gumisia". lepiej jest powiedziec takiemu startujacemu ze dobrze sobie radzi ale musi jeszcze pocwiczyc, czy prosto z mostu powiedziec ze falszuje? (pomijajac chamskie wypowiedzi ;))
  
Re: <Ramzes> Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Sobota, 19 Lutego 2005, 17:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Z ,,Idola" widziałem jeno pojedyncze fragmenty.
Oczywiscie, że lepiej powiedzieć prosto z mostu, że kto? fałszuje. Czepiam się tylko owych chamskich wypowiedzi.
  
Re: <Berger> Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Wtorek, 01 Marca 2005, 13:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Idol w założeniu ma być pierwszym krokiem do kariery.
Wszystkie te potencjalne gwiazdeczki muszą się nauczyć radzić z chamskimi komentarzami i, o ile wierzą w to co robią, umieć je odrzucać od siebie.
Niestety cała ta branża jest oparta o chamstwo w stronę muzyka, zaczepki, prześmiewstwa. Jeżeli ktoś sobie nie umie z tym poradzić na poziomie zwykłego konkursu, to nie będzie umiał sobie z tym radzić w branży jako muzyk, więc zginie.
Idol musi mieć nie tylko predyspozycje muzyczne, ale także silny charakter.
Dlatego program jest jaki jest.
  
Re: <gROszeCK1> Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Wtorek, 01 Marca 2005, 17:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Mnie się wydaje jednak, że program jest jaki jest z trochę innego powodu. Dlatego mianowicie, że gawiedź ma radochę, kiedy ktoś publicznie zostanie ośmieszony.
  
Re: <Berger> Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Wtorek, 01 Marca 2005, 22:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Też tak na początku myślałem, ale czytając wywiady z wszelkimi jurorami i obserwując końcową selekcję kolejnych edycji widzę w tym jakiś cel, nie tylko na potrzeby oglądalności. Ten program naprawdę wyłania ludzi i zdolnych i charakternych. To, że prawie żadna z tych osób nie osiągnęła spodziewane sukcesu, to już inna para kaloszy ;)

Pozatym jakby poczytać negatywne recenzje czegokolwiek (płyt, książek, filmów, spektakli), to jad zbliżony w formie do kąśliwości jurorów 'Idola' też daje się odczuć dość często.
  
Re: Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Środa, 02 Marca 2005, 00:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
PillGrim
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3013
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Ten program nie ma za zadanie wykreować ani idola ani tym bardziej talentu. Program jest po to, żeby gawiedź miała krótkotrwałą radochę a tym samym podniosła oglądalność wiadomej stacji. Przy okazji produkuje się jedną czy dwie pacynki na których będzie można potem jeszcze zarabiać, pod warunkiem, że owe pacynki zrezygnują z własnych ryzykownych twórczych zapędów i pozwolą 'fachowcom' na stylizowanie, kreowanie wizerunku i sterowanie aż jakieś znudzone dziecko wreszcie litościwie wrzuci je do kosza. A idola dzięki temu programowi nie będzie nigdy żadnego. Ano właśnie dlatego, że nawet głupia społeczna masa nie potraktuje takiej pacynki poważnie właśnie dzięki takiemu programowi, który jest jednym wielkim żartem. Mi jakoś trudno nazwać idolem pacynkę nie mającą własnego zdania. Jedynym idolem w tym programie jest być może Wojewódzki, jak podejrzewam ( swoją drogą chyba jednak 'dziecko Idola' wink.gif )
  
Re: Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Środa, 02 Marca 2005, 09:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




gROszeCK1 :
jakby poczytać negatywne recenzje czegokolwiek (płyt, książek, filmów, spektakli), to jad zbliżony w formie do kąśliwości jurorów 'Idola' też daje się odczuć dość często.


Krytycy - słusznie lub nie - krytkują artystów uznanych, albo takich, którzy już czegoś dokonali (wydali płytę, ksążkę, nakręcili film). Wojewódzki mieszał z błotem nieutalentowanych ,,ludzi z ulicy", strzelając z armaty do wróbla. Bardzo to łatwy sposób na nadmuchanie własnego, chorego ego.
  
Re: <Berger> Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Czwartek, 03 Marca 2005, 00:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




A debiutantów to się nie krytykuje niby? Tylko uznanych?
Zaśpiewanie piosenki też jest okazją do krytyki.
  
Re: <gROszeCK1> Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Czwartek, 03 Marca 2005, 11:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Napisałem uznanych, albo tych, którzy już czegoś dokonali. Na przykład wydali płytę. Płyta może być kiepska, ale i tak będzie o niebo lepsza od piosenki, zaśpiewanej przez człowieka z ulicy, który nie ma ani głosu, ani słuchu.
  
Re: Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Piątek, 13 Maj 2005, 13:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Aneeta
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3778
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




Jak dla mnie Idol to komercyjny program ktory wcale nie pozwala odniesc sukcesu. Zazwyczaj jego laureaci to komety ktore okazuja sie niezwykle ulotne. Program mija sie z celem i reprezentuje typ prostackiej rozrywki dla chamskiego spoleczenstwa.
  
Re: <Aneeta> Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Piątek, 13 Maj 2005, 16:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




to po co ogladasz ? lol
  
Re: Idol - czwarta edycja
PostWysłano: Piątek, 13 Maj 2005, 17:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
milkaska
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1401
Posty: 36


[ Osobista Galeria ]




Program niezły.Tak uważam. Nie wiem czy poznalibyśmy takie perełki jak ania dąbrowska czy brodka bez niego.Zdażaja się pop-potworki jak alicja janosz czy inne "wpadki" ale nie od dziś wiadomo jaki gust ma większość społeczeństwa polskiego. co do chamskich odzywek.to jest program opary na tym aby przyciągać ludzi.Ten kontrowersyjny sposub sprawia ze ludzie siadają przed telewizorem z ciekowoscią " co powie wojewódzki" . Jednak to nie przesłania całego programu .Bo trzeba walczyć z złym gustem.Pokazywać (nawet w sposub brutalny) to jest niedobre .Wiem sa gusta i guśiki. Ale niektóre guściki zalewaja nasz rynek muzyczny plastikowymi głosami.
  
Idol - czwarta edycja
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010