Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Mac OS -> system plikow Mac'a
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
system plikow Mac'a
PostWysłano: Piątek, 13 Maj 2005, 18:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
wlodek_c
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3789
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Witam.

Na poczatku od razu wytlumacze sie, ze nigdy nie uzywalem Mac'a i nie wiem o nim praktycznie nic, wiec nie bic mocno jesli napisze jakies herezje. Potrzeba mi jednak o nim informacji dosc "technicznych". Troche googlowalem i przegladalem to forum, ale nie znalazlem nic, co byloby mi przydatne.

Konkretnie chodzi o jego system plikow.
Z tego co wiem pliki podzielone sa na dwie czesci - "data fork" i "resource fork", ktore zawieraja odpowiednio wlasciwe dane oraz informacje przydatne do powiazania pliku z aplikacja otwierajaca dany plik (tak przynajmniej to rozumiem, moze zle?).
Ostatnio jednak znalazlem jeszcze inny podzial/okreslenie:
- associated files
- Extended Attribute files
(mam tylko angielskie nazwy)

Moze ktos troche rozjasnic jak to wyglada w praktyce?
Poza tym jak takie nazwy (associated files, Extended Attribute, resource fork) przetlumaczyc na polski (nie chodzi mi o zwykle slownikowe tlumaczenie, tylko pojecia polskie; a moze tych pojec w ogole sie nie tlumaczy)?
  
Re: system plikow Mac'a
PostWysłano: Czwartek, 18 Sierpnia 2005, 03:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
MacDada
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1684
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Poczytaj TUTAJ cool.gif.
  
system plikow Mac'a
Forum dyskusyjne -> Software -> Mac OS

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010