Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking -> DNA ATI Drivers Idź do strony 1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
DNA ATI Drivers
PostWysłano: Wtorek, 15 Lipca 2003, 09:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Panowie i drogie Panie biggrin.gif rozwija się nowa modyfikacja sterowników catalyst ... obecnie istnieje m.in. zmodyfikowana wersja cat 3.5 ... sprawdziłem ... działają wyśmienicie ... moim zdaniem znacznie lepiej niż Omegi !!!!! ... autorzy piszą o modyfikacjach wpływających na wydajność ... hmmm wydawało mi się to przechwałkami i twierdzeniem na wyrost .. jednak wczoraj poddałem testom Colina Mcrae 3.0 ... i mogę śmiało powiedzieć Ich słowa ... nie dość ze jakość grafiki jest lepsza shock.gif to dodatkowo szybkość jej generowania wzrosła, tak około 20-30 % ... to moja czysto subiektywna ocena, jednak tak czy inaczej jest to już widoczne i w pozytywny sposób odbija się na jakości rozgrywki ... szczególnie zauważyłem to na trasie w Anglii (las) i USA .... polecam

oczywiście ten test dotyczył jedynie dx 9.0 ... postaram się sprawdzić jak ich instalacja wpływa na jakość i szybkość gier pod Open GL ... i jednocześnie zachęcam Was do testów cool.gif

... szczegóły znajdziecie na stronie

http://www.wvanbruggen.tweakdsl.nl/drivers.htm

natomiast link do paczki ze sterami jest tu:

http://home.comcast.net/~xgwar/1.4.3.5HFSU.rar

aha uwaga ok. 21 MB !!!!! ... ale warto smile.gif

aha jeszcze jedno jak macie Radeona 9500 128 MB non pro należy podmienić plik ati2mtag.sys na zmodyfikowany inaczej nie będzie działało modowanie tongue.gif

Pozdrawiam !

e X t 7 3
  
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Lipca 2003, 10:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




widzę ze linki już nieaktualne oto nowy link do nowej wersji cat 3.6 z HACKIEM !!!!!! nie trzeba szukać tym bardziej ze strona Wizzarda

http://www.maxdownloads.com/~ian/wizzard/

została usunięta ???? sad.gif

tu parę informacji o nowych sterach

http://content.guru3d.com/newsitem.php?id=196

a tu link do sterów, zarówno wersji 3.5 jak i 3.6:

http://download.guru3d.com/dna/

uwaga 16.7 MB ale jak już wspomniałem sterowniki są oki polecam może to tylko usprawnione 3.6 ale zawierają parę ważnych i dla niektórych niewtajemniczonych nieznanych wpisów do rejestru a poza tym maja hacka (przerobiony przez Wizzarda plik ati2mtag.sys) pozwalającego na rozpoznanie Radeona 9500 128 non pro jako 9700 nawet Pro biggrin.gif a Radeona 9500 64 Mb jako Radka 9500 Pro cool.gif

Pozdrawiam !
  
Re: DNA ATI Drivers
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Sierpnia 2003, 11:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Panie i Panowie są tez nowe omegi ... jeszcze nie sprawdzałem ale mogą się okazać równie pomocne jak DNA ... choć Ja sam używam DNA i sadzę ze jednak one są lepiej dopracowane ... zobaczymy ... omega ma teraz support ze strony ATi ... cóż każdy może sprawdzić sam ... smile.gif

oto linki:

do strony

i do sterów bezpośrednio:

1. pierwszy link

2. drugi link

3. trzeci link

miłego ściągania cool.gif

Pozdrawiam !
  
Re: DNA ATI Drivers
PostWysłano: Czwartek, 07 Sierpnia 2003, 14:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
TAO_TUN
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #196
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Nie do końca jest tak pięknie , ja również zainstalowałem te sterowniki
i okazuje się że UT 2003 wiesza się , już przy starcie gry
może moja karta jest za skromna RADEON 9100 sad.gif
  
Re: DNA ATI Drivers
PostWysłano: Czwartek, 07 Sierpnia 2003, 21:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




a które instalowałeś D.N.A czy Omega Drivers ? ... zainstaluj jeszcze to R3Dtweak 3.9 i zobacz jakie masz ustawienia na DirectX i OGL ... napisz mi jak to wyglada albo zrób print scrn i przyślij na mój mail ... może coś jest nie tak ustawione albo nie masz wyczyszczonego rejestru po starych Catalystach ... opisz jakie instalowałeś wcześniej i konkretnie jaki sprzęt posiadasz wink.gif

Pozdrawiam !

e X t 7 3
  
Re: DNA ATI Drivers
PostWysłano: Czwartek, 14 Sierpnia 2003, 02:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
muzycom
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #211
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




TAO_TUN :
Nie do końca jest tak pięknie , ja również zainstalowałem te sterowniki
i okazuje się że UT 2003 wiesza się , już przy starcie gry
może moja karta jest za skromna RADEON 9100 sad.gif

Widzisz mdla nas posiadaczy staruszków to najlepsze są stery 3.6.... Już o nas nikt nie pamięta.
  
Re: <muzycom> DNA ATI Drivers
PostWysłano: Czwartek, 14 Sierpnia 2003, 23:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Panowie .. tyle goryczy wink.gif ... spokojnie prześlijcie swoje ustawienia a powiem co jest nie tak cool.gif

Pozdrawiam

Tomek
  
Re: DNA ATI Drivers
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 19:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
muzycom
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #211
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Osiągi w 3dmarku spadają na wszystkich powyżej 3.6 ...
  
Re: <muzycom> DNA ATI Drivers
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 19:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




nie ma nic powyżej 3.6 ... są te nowe do 9000 ale ich jeszcze nie testowałem .. a D.N.A i Omegi to tylko mody 3.6 a osiągi spadają bo są wreszcie ... realne wink.gif


Ostatnio zmieniony przez e X t 7 3 dnia Piątek, 22 Sierpnia 2003, 21:07, w całości zmieniany 1 raz
  
Re: DNA ATI Drivers
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 19:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
muzycom
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #211
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Pomyłka 3.2. A raczej wszyscy na radkach 9500 i 9700 mówiao wzroscie wyników przy nowszych sterach ...
  
Re: <muzycom> DNA ATI Drivers
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 20:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




hmm nie do końca ... te stery są pozbawione optymalizacji np pod 3DMarka 2003 i wyniki troszkę słabsze np w ogrodzie .... ale jeżeli chodzi o pixel i vertex shadery (w grach) jest szybciej wink.gif
  
Re: DNA ATI Drivers
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 20:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
muzycom
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #211
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Sprostowanie: Chodzi mi o 3dmarka 2001.
  
Re: <muzycom> DNA ATI Drivers
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 21:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




hmmm na tym nie testowałem wink.gif skoro tak mowisz to pewnikiem tak jest smile.gif
  
Re: DNA ATI Drivers
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 18:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
muzycom
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #211
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Ja nie testowałem 2003 więc pewnie tez masz rację. Zrobę testy jak tylko skończe ściągać 3d marka2003.
  
Re: <e X t 7 3> DNA ATI Drivers
PostWysłano: Środa, 03 Września 2003, 13:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nikos
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #30
Posty: 121


[ Osobista Galeria ]




jedyne co na razie uruchomiłem po ich zanistalowaniu to Vice City niestety błędy w wyświetlanej grafice pozostały (miałem 3.2 chyba Catalyst) będe dalej eksperymentował :-(
czy ktoś miał podobny problem na 8500LE?
aaaa i jeszcze w Fifie 2003 mam przezroczystych piłkarzy na zbliżeniach i potórkach :(
DX9.0b więc chyba stery :(
  
Re: <Nikos> DNA ATI Drivers
PostWysłano: Środa, 03 Września 2003, 13:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




a które instalowałeś ? ... bo piszesz coś o 3.2 ????? a te modyfikacje o których pisałem dotyczą przecież 3.5 i 3.6 ... zainstaluj sobie D.N.A 3.6 ... jednakże uprzednio w trybie awaryjnym usuń wcześniejsze ... dopiero wtedy je zainstaluj

Pozdrawiam !
  
Re: <e X t 7 3> DNA ATI Drivers
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Września 2003, 11:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nikos
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #30
Posty: 121


[ Osobista Galeria ]




Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi modyfikacjami?
Przecież te DNA nie są tylko modyfikacjami a normalnie sterownikami.

Miałem Catalysty 3.2 na R8500LE wali mi się Vic City i Fifa2003 miałem nadzieję że po tych sterach znikną problemy. Po zainstalowaniu na oko wydajność się nie zmieniła czego się spodziewałem akurat wszystko już pod 9500 i w górę jest robione, ale niestety błędy nie zniknęły...
Więc doklejam się do tego wątku pytając czy ktoś miał podobny problem.
A dzisiaj zacznę ściąganie Omegi i Catalystow jednak :-(
  
Re: DNA ATI Drivers
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Września 2003, 12:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Panie i Panowie jest już nowa stronka Wizzarda ... tak wiec ściągamy nowe Catalysty 3.7 i zmodyfikowany plik ati2mtag.sys podmieniamy oryginalny pliczek ati2mtag.sys (w instalce nazwa ati2mtag.sy_ - zmieniamy ja na *.sys i podmieniamy) i możemy korzystać z 9500 64/128 jak z 9500 Pro/9700/Pro

... do czasu nowych D.N.A i Omeg wink.gif



testowałem te nowe Catalysty i np w Unreal Tournament 2003 mam w 1600x1200x32 i wszystko na max`a .. Pan mówi "holly shit" wink.gif zamiast 65 FPS ... 79 FPS !!!!!!! (bothmach) .. jedynie flyby idzie wolniej co jest bardzo dziwne bo zamiast 128 FPS mam 118 FPS ale w grze jednak jest DUŻO płynnej od razu to widać ... polecam !

poprawka udało mi sie osiagnąć 120 i 85 FPS !!!!!
natomiast w tak (nie)lubianym 3DMarku 2003 mam 5600 Marków wink.gif (nie chodzi o Marka D. cool.gif )

bardzo ładnie tez chodzi TOCA rozdzielczość 1600x1200 i wszystko na maxa 32 Z-bufer i tak (na oko wink.gif ) ponad 70 FPS


Ostatnio zmieniony przez e X t 7 3 dnia Wtorek, 09 Września 2003, 20:48, w całości zmieniany 4 razy
  
Re: DNA ATI Drivers
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Września 2003, 13:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Nikos :
Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi modyfikacjami?
Przecież te DNA nie są tylko modyfikacjami a normalnie sterownikami.

Miałem Catalysty 3.2 na R8500LE wali mi się Vic City i Fifa2003 miałem nadzieję że po tych sterach znikną problemy. Po zainstalowaniu na oko wydajność się nie zmieniła czego się spodziewałem akurat wszystko już pod 9500 i w górę jest robione, ale niestety błędy nie zniknęły...
Więc doklejam się do tego wątku pytając czy ktoś miał podobny problem.
A dzisiaj zacznę ściąganie Omegi i Catalystow jednak :-(


DNA są ZMODYFIKOWANE ... wystarczy obejrzeć wpisy w rejestrze ... np włączony Z-compresion nie na normal a na high ! itd. ... ale żeby było oki musisz odinstalować w trybie awaryjnym poprzednie sterowniki i usunąć kartę z narzędzi wtedy jeżeli się uda rejestr oczyścić powinno być oki ... są narzędzia do czyszczenia rejestru np. ten programik
  
Re: DNA ATI Drivers
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Września 2003, 18:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




są już nowe Omegi !

dla Win XP

oraz dla

Win 98

nie sprawdzałem jeszcze ... czekam na D.N.A ... moim zdaniem lepsze i mniej problemów z nimi wink.gif
  
DNA ATI Drivers
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking

Strona 1 z 4  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010