Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Stukajacy kolejny MAXTOR ? co je psuje? POMOCY !!!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Stukajacy kolejny MAXTOR ? co je psuje? POMOCY !!!
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 09:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Randall
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #230
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Kilka miesiecy temu moj stary twardziel Maxtor 80GB D740X 7200 zaczal czasami wydawac dziwny stukot przypominajacy dzwiek parkowanej glowicy tyle że kilkukrotnie powtarzany w krotkim czasie. Po kilku dniach zaczal mi sie zawieszac system po takich halasach a jeszcze pozniej zawieszenie nastepowalo w momencie w którym powinno sie pojawic menu z wyborem systemu do wystartowania, w tym momencie musialem likwidowac partycje i stawiac wszysko na nowo gdyz nijak nie moglem tego naprawic. W odstepie tygodnia powtorzylo się to jeszcze pare razy i dysk mi w koncu padl. Tym razem wymieniono mi go już serwisie na nowego Maxtor DiamondMax Plus 9 6Y080L0 (po pierwszej awarii dysk powrocil do mnie z odwiecznym ?usterki nie stwierdzono? i rzeczywiscie zadnym programem nie moglem ani naprawic uszkodzen ? tylko pogarszalem stan ? ani wykryc bledow dysku) W miedzyczasie, czekajac na nowy dysk uzywalem bez zadnych problemow starego 2,5 GB Caviara i Seagata 40 GB. Po zainstalowaniu nowego dysku wszystko bylo OK przez jakies 10 dni i znowu po powrocie na mieszkanie dowiedzialem sie ze komp sie powiesil, wlaczylem go i znowu w momencie gdy powinienem wybrac system do uruchomienia uslyszalem halas i koniec. Po tygodniowej nieobecnosci odpalilem kompa i ? dzialal ? wszystko bylo OK, zadnych strat danych tylko troche skrzyzowanych plikow w charakterystycznym katalogu. 6 tygodni pozniej gralem sobie w Wolfensteina i nagle zawiesil mi sie ekran, zrestartowalem kompa wgralem loada i uslyszalem stukot po czym znowu sie zawiesil. Ponowna proba restartu w celu ratowania danych się nie powiodla ? ugrzazl w tym samym miejscu przy wyborze systemu pokazujac tylko czarny ekran z migajaca pauza.
Po podpieciu dysku do innego kompa na slava nawet scandisk sie nie uruchomil i bez problemu przekopiowalem wszystkie dane (wczesniej tego nie miałem mozliwosci tego wyprobowac a podpiecie innego dysku do mojego kompa nie poprawialo sytuacji). Najzabawniejsze jest to ze jak nastepnego dnia zamontowalem dysk w moim kompie to wszystko dzialalo!!! ? O co tu chodzi ?!!!!!??? POMOCY !!!
Nie moge sobie pozwolic na utrate danych a nie wiem kiedy to mnie spotka.
Z kompem nie mam prawie zadnych innych problemow (były tylko zawieszenia jak miałem podpiety jeszcze jeden stary CD, nie przypominam sobie zadnych niebieskich ekranow ? co dla mnie jest rzadkoscia)
Nie sadze zeby miala cos z tym wspolnego tasma IDE ? jest raczej sprawna, dysk grzeje sie w granicach normy 42-48 C ale nie moge wykluczyc ze zdarza mu sie przekroczyc granice bezpieczenstwa (55-60 C) Nie moge wykluczyc plyty. Najslabszym ogniwem w kompie jest kiepski zasilacz Codegen 300X1 ? bios wskazuje napiecia: 3,23 4,78 12,48
a Motherboard monitor 5 (lower/average/higher): 3,18/3,21/3,25 4,75/4,78/4,88 12,46/12,71/12,85

System:
AMD 1800+, GIGABYTE GA-7VRX, PIXELVIEW GeFORCE 4 MX440 ULTRA 64MB, DDRAM 256MB 333MHz, MAXTOR DiamondMax Plus 9 80GB 2MB, CD-RW 40125S LITE-ON, Codegen 300X1, sb live 5.1 bulk Windows XP Prof. and Millenium

Jeszcze raz proszę i z góry dziękuję za pomoc
Randall
sad.gif
  
Re: <Randall> Stukajacy kolejny MAXTOR ? co je psuje?
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 11:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Krzysiek
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #103
Posty: 1531


[ Osobista Galeria ]




stary ?!?!?!? Czy ty nie jesteś ten Randall z Clicka ?!!?! smile.gif To raczej nie możliwe !!!!

Ja mam Baracudy (dyski oczywiście) i nie narzekam .... raz miałem tylko jakis komunikatżę uszkodzone sektory na dysku ...ale jak zrobiłem scandisc gruntowny to nic nie wykrył .... i na tym się skończyło biggrin.gif
  
Re: <Krzysiek> Stukajacy kolejny MAXTOR ? co je psuje?
PostWysłano: Piątek, 22 Sierpnia 2003, 11:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Randall
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #230
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Z Clicka powiadasz ? No nie to naprawdę niemożliwe inaczej bym chyba coś o tym wiedział wink.gif
Cały problem że dysk jest (jeszcze) sprawny i żadne oprogramowanie nie wykrywa żadnych błędów
  
Re: <Randall> Stukajacy kolejny MAXTOR ? co je psuje?
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 00:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A czy przypadkiem nie podkręcasz przez FSB? Bo podobne cyrki są gdy PCI taktowane jest powyżej 40MHz a na niektórych kiepskich płytach nawet już przy 35MHz.
Może to być również wina tasiemki jak jest uszkodzona. Może też byćwina zbyt niskiego napięcia, ale to raczej wątpliwe.
  
Re: <Randall> Stukajacy kolejny MAXTOR ? co je psuje?
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 10:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




to m. innymi od wysokiej lub ... za niskiej temperatury shock.gif tak byłem w szoku jak to stwierdziłem głowica dysku blokuje się w sytuacji gdy się przegrzeje lub gdy temperatura spadnie za nisko widać jakieś badziewne materiały Maxtor stosuje ... powiem tylko obniż jeżeli masz jak temperaturę dysku i sprawdź jakie urządzenia w kompie są zasilane tym samym kablem co dysk jak wiatraki to bądź pewien ze masz być moze rozwiązanie wink.gif mam podobny problem i chyba się z maxtorem pożegnam confused.gif
  
Re: Stukajacy kolejny MAXTOR ? co je psuje? POMOCY !!!
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 11:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




moja barakuda 3 nieraz sie tak nagrzewa ze nie moge jej dotknac bo parzy w rece i jak narazie trzyma juz ponad 1,5 roku od ostatniej wymiany gwarancyjnej bo sypnela sie zaraz po paru tygodniach od kupna.

tylko maxtor to maxtor a seagate to seagate ;0
  
Re: <Randall> Stukajacy kolejny MAXTOR ? co je psuje?
PostWysłano: Sobota, 23 Sierpnia 2003, 22:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lemar
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #72
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




ja bym stawial na tasme, ale moze to byc zupelnie co innego...ale warto sprobowac, bo w koncu to tylko dziesiec zybli smile.gif
  
Stukajacy kolejny MAXTOR ? co je psuje? POMOCY !!!
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010