Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> MSI KT333 Ultra-Aru
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
MSI KT333 Ultra-Aru
PostWysłano: Czwartek, 14 Sierpnia 2003, 21:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ldv
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #160
Posty: 27


[ Osobista Galeria ]




Mam małe pytanko co do płytki z tematu. Jest na niej bios AMI ver.3.31a.
Mam problem z ustawieniem funkcji "odpalania" kompa po naciśnięcu przycisku na klawiaturze - po prostu nie chce działać!
Nie wiem czy jest coś z biosem, z płytką czy z klawiaturą??? sad.gif
  
Re: <ldv> MSI KT333 Ultra-Aru
PostWysłano: Czwartek, 14 Sierpnia 2003, 22:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




prawdopodobnie musisz ustawić odpowiednią zworkę na płycie (przy gniazdach ps/2 powinna być). Poczytaj manuala.
  
Re: <Bzdury> MSI KT333 Ultra-Aru
PostWysłano: Piątek, 15 Sierpnia 2003, 12:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ldv
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #160
Posty: 27


[ Osobista Galeria ]




W manual-u są opisane tylko funkcje opcji w BIOS-ie. Na płytce i w instrukcji nie ma żadnych zworek obok PS2. Nie ma też żadnej wzmianki o dodatkowych czynnościach potrzebnych do uruchomienia tych funkcji.

Dzieki za odpowiedź!
  
Re: <ldv> MSI KT333 Ultra-Aru
PostWysłano: Piątek, 15 Sierpnia 2003, 19:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




w takim razie sprawdź jeszcze raz ustawienia, coś musisz mieć nie tak.
  
Re: MSI KT333 Ultra-Aru
PostWysłano: Sobota, 16 Sierpnia 2003, 11:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




w moim asusie sa chyba nawet 3 zworki od funkcji wlaczania kompa z klawiatury (myszy i czy ps/2 czy usb), msi tez powinna miec bo to pozadna firma, tylko ze jak sie to wlacza pisza odnosnie wymagan zasilacza, u mnie jak to wlacze potrzebuje +5VSB az 2A z zasilacza, wiec moze to u Ciebie nie wyrabia ?
  
PostWysłano: Sobota, 16 Sierpnia 2003, 21:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ldv
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #160
Posty: 27


[ Osobista Galeria ]




Przewertowałem manual i okazało się że kilka stron wcześniej było jak byk napisane( eusa_wall.gif ) że, te funkcje nie dotyczą uruchamiania kompa, tylko wychodzenia z jakiegoś trybu oszczędzania energii. sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
  
Re: <ldv>
PostWysłano: Niedziela, 17 Sierpnia 2003, 00:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




czyli nadal jest aktualny akronim RTFM...
  
PostWysłano: Poniedziałek, 18 Sierpnia 2003, 19:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ldv
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #160
Posty: 27


[ Osobista Galeria ]




No i jeszcze jedna myśl nasuneła mi się do głowy. Niestety nie pisze o tym nic w manualu sad.gif. Mianowicie przy ustawieniu taktownia pamięci mam do wyboru trzy opcje:
-SPD
-HClock
-HClock+33
Wydaje mi się że SPD to domyślna częstotliwość pamięci. Chciałem zwiększyć magistralę procka, ale jeden z modułów pamięci jest na 266MHz.
Czy przy ustawieniu SPD zmiana FBS procka będzie miała wpływ na pamięć?
  
Re: <ldv>
PostWysłano: Wtorek, 19 Sierpnia 2003, 09:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




teoretycznie nie. Wartość SPD jest odczytywana z dodatkowego układu, który znajduje się na module pamięci i zawiera ona taktowanie pamięci oraz opóźnienia (ustawienia fabryczne, jeśli tak to można nazwać)
  
PostWysłano: Wtorek, 19 Sierpnia 2003, 21:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ldv
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #160
Posty: 27


[ Osobista Galeria ]




Dzięki bardzo Bzdury.
  
Re: <Bzdury>
PostWysłano: Niedziela, 24 Sierpnia 2003, 19:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ldv
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #160
Posty: 27


[ Osobista Galeria ]




Skąd BIOS bierze informacje o temp.
W BIOS-ie temp. jest o 5*C wyższa niżw PCAlert 4.
?????
  
MSI KT333 Ultra-Aru
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010