Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Programowanie :: WWW -> Zawód PROGRAMISTA !!!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Zawód PROGRAMISTA !!!
PostWysłano: Piątek, 01 Lipca 2005, 00:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tevez
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #4185
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




W tym roku skonczylem gimnazjum majac swiadectwo z paskiem i 83 punkty z egzaminu gimnazjalnego. Nie majac zbyt wielkiego wyboru musialem wybrac liceum w mojej niewielkiej miejscowosci. Od poczatku planowalem, ze chcialbym po zdaniu matury studiowac na Politechnice Wroclawskiej, a wiec wybralem klase o profilu matematyczno-fizycznym dzieki ktoremu byloby mi latwiej dostac sie na polibude. Jednak w zwiazku z tym, ze do tej klasy w moim liceum bylo po prostu zbyt malo chetnych, tej klasy ostatecznie nie utworzono no i musialem wybrac klase z rozszezonym nauczaniem z matematyki, jezyka angielskiego (rozpoczne na poziomie podstawowym, wczesniej uczylem sie tylko jezyka niemieckiego) i technologii informacyjnej. Brakuje mi w tej klasie rozszezonej fizyki, ktora jest niezbedna na polibudzie, ale nic... bede musial chodzic na jakies fakultety, miejmy nadzieje, ze dam rade. Wracajac jednak do Politechniki Wroclawskiej interesuje mnie wydzial Informatyki i Zarzadzania, a wiec teoretycznie trafilem z klasa... ale problem w tym, ze interesuje mnie programowanie, ktore prawdopodobnie trzeba zdac na maturze (ogolnie informatyka)? W moim liceum nie naucza mnie programowac, tego jestem pewny. Moje pytanie teraz dotyczy tego jak sie przygotowac, a raczej z czego do tej matury z infy? Jak na razie troszeczke programowalem w php, nie wiem czego wymagaja, a raczej znajomosci jakich jezykow programowania na maturze. Poza tym czy na tym wydziale Informatyki i Zarzadzania na poczatku studiowania wybiera sie jakis konkretny tok studiowania... np programowanie? (bo ktos inny moze chciec rozwijac sie w kierunku grafiki). Ogolnie chcialbym sie od was dowiedziec jak najwiecej rzeczy o nauce na Politechnice, czy dobrze robie wybierajac ten a nie inny profil klasy w liceum no i chcialbym uslyszec czy juz teraz nastawic sie typowo na programowanie i olac grafike? Jesli tak to skupic sie wylacznie na jednym jezyku np PHP czy C+ a może trzeba się orientować w każdym?

Pozdrawiam
  
Re: <tevez> Zawód PROGRAMISTA !!!
PostWysłano: Piątek, 01 Lipca 2005, 01:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




imo szybciej znajdziesz odpowiedz na forum polibudy
  
Re: Zawód PROGRAMISTA !!!
PostWysłano: Piątek, 01 Lipca 2005, 10:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tevez
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #4185
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Gdzie jest to o forum o którym ty piszesz? Za nic nie mogę znaleźć go na stronie polibudy, www.politechnika.wroc.pl ale może źle szukam
  
Re: <tevez> Zawód PROGRAMISTA !!!
PostWysłano: Piątek, 01 Lipca 2005, 10:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




masz na privie
  
Re: Zawód PROGRAMISTA !!!
PostWysłano: Piątek, 01 Lipca 2005, 19:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
MasterM
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3913
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Hej, ja też bym chciał ten adresik forum. smile.gif
Co do tego czy lepiej programować w C++ czy w PHP to ja myśle że lepszym wyjściem jest to pierwsze.
  
Re: <MasterM> Zawód PROGRAMISTA !!!
PostWysłano: Piątek, 01 Lipca 2005, 20:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




poszukaj
skoro chcesz byc informerem moze czas skorzystac z gogla ?
tutejsze zasady zabraniaja linkowania konkurencji :)
szcegolnie malo lubianej
  
Re: Zawód PROGRAMISTA !!!
PostWysłano: Niedziela, 03 Lipca 2005, 20:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




ja moge powiedziec jak to wygladalo na polibudzie gdanskiej i (niestety) przy starej maturze.
Gdy zdawalem w ogole nie liczyla sie informatyka, teraz mysle ze tez nie - egzaminy i konkurs swiadectw jedynie z matmy i fizy.
Pierwszy semestr byl dla ludzi, ktorzy nigdy nie programowali - przedmiot "podstawy programowania", z ktorego pamietam tylko chodzenie na piwo ;)

Generalnie nie trzeba bylo umiec programowac, ale zdecydowanie ogolna znajomosc komputera przydaje sie do teraz na kazdym kroku.

Mnie w szkole tez nie uczyli programowac, ale sam sie uczylem, kupilem sobie jakas ksiazke do c++, mialem wczesniej php i javascript.
Moim zdaniem bedzie OK, jesli zajmiesz sie tym dopiero w klasie maturalnej (ja sie uczylem tego, bo mi sie to podobalo)... znacznie wazniejsza jest matma i fiza.
  
Zawód PROGRAMISTA !!!
Forum dyskusyjne -> Software -> Programowanie :: WWW

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010