Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika -> Cewka Tesli Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Cewka Tesli
PostWysłano: Sobota, 13 Listopada 2004, 10:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




torus(troszke niedokonczony):




Oto torus zamontowany na szczycie tesli :)

  
Re: Cewka Tesli
PostWysłano: Sobota, 13 Listopada 2004, 22:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
armagon
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #148
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




co to qrwa ma byc! lol.gif
  
Re: Cewka Tesli
PostWysłano: Sobota, 13 Listopada 2004, 22:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
armagon
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #148
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




tylko co to jest hehe lol.gif
  
Re: <armagon> Cewka Tesli
PostWysłano: Sobota, 13 Listopada 2004, 22:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




synek jak masz zamiar takimi hasłami rzucać, to lepiej już nic nie pisz eusa_wall.gif
  
Re: Cewka Tesli
PostWysłano: Wtorek, 29 Marca 2005, 11:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
u_238
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2361
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




prosze napisz co dalej bylo bardzo mnie to ciekawi.
czy wszystko dzila jakie iskry ??
  
Re: Cewka Tesli
PostWysłano: Wtorek, 29 Marca 2005, 12:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




armagon to moj znajomy, wiec badzcie dla niego wyrozumiali.

Przedwczoraj byla pierwsza proba tesli, mam juz skonczona cala, okazalo sie ,ze prad o napieciu parunastu kV znalazl sobie krotsza droge i musze mu to utrudnic. Chodzi o kondesatory zabezpieczajace oraz glowny, wszystko zamontowalem na plytkach uniwersalnych i niesety byl to zly wybor, ale juz prawie wszystkie niepotrzebne sciezki zerwalem z plytki uniwersalnej i sa wystarczajaco duze przerwy pomiedzy miejscami gdzie moze powstawac luk. Ponizej zamieszczam pare fotek aktualnych. Dokumnetacji tez mam do tesli skonczona, napisalem 38 stron.

Panel sterujacy (autotransformator, lampki kontrolne, pomiar napiecia wyjsciowego, bezpiecznik, sterowanie nawiewiem na iskrownik glowny, filtr przeciwprzepieciowy):


Wnetrze panelu sterujacego, od lewej widac miernik napiecia, na gorze po srodku taki walec blyszczacy to filtr, na dole widac autotrafo (10A), pozniej bezpieczniki oraz wlaczniki, jeden glowny do wlaczania tesli, drugi mniejszy (bialy) do wlaczania nawiewu):


Iskrownik glowny dwie sruby bodajze M20, albo M24 na katownikach:


Iskrownik zabezpieczajacy 3 sruby M16 albo M20 (nie pamietam :D), srodkowa sruba (elektroda) idzie do uziemienia:


Widok z gory na zabezpieczajacy iskrownik:


Zdjecie zrobione kolo 2-4 w nocy, kiedy to dokanczalem tesle i nastepnego dnia uruchamialem widac zamocowany pierscien na samej gorze uzwojenia pierwotnego (pierscien zabezpieczajacy):


Jeszcze odgrzebalem jedna foteczke kondesatorow zabezpieczajacych (nieszczesnych), ciezko mi je poprawic, tak zeby nie bylo wyladowan po sciezach...zobaczymy dzisiaj i jutro bede to naprawial:



Za pare(nascie) dni bede mial fotki zrobione lustrzanka, lecz analogowa. Mam aktualnie rozpadajacy sie skaner w domu ktory jako tako dziala, wiec spodziewajcie sie paru fotek, tez beda fotki jak wlaczalem ja, lecz niestety nic nie widac... bo nie ruszyla praca :). W weekend bedzie pewnie kolejna proba, ale nikt nie wie kiedy, bo nie chce miec zbiegowiska na podworku... mowa tu o znajomych z gdanska :).

pozdrawiam
  
Re: Cewka Tesli
PostWysłano: Wtorek, 26 Kwietnia 2005, 21:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
TomK
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #839
Posty: 24


[ Osobista Galeria ]




Jak to zobaczyłem to mi kopara opadła shock.gif RESPECT
Minął miesiąc są już jakieś efekty ??
  
Re: Cewka Tesli
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Lipca 2005, 00:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ctkiller
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #4206
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




gdyby Tesli jako broni używać to by się Van DeGraff w grobie przewrócił
  
Re: Cewka Tesli
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Lipca 2005, 00:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ctkiller
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #4206
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




na tym pięknym modelu widze ze uzwojenie pierwotne jest w kształcie stożkowej spirali, to pewnie tak musi być, ale dlaczego? jaki fizyczny wpływ ma jej kształt na rozkład pola magnetycznego wpowietrzu? a moze mozna stosowac kilka sprzęgniętych uzwojen pierwotnych w celu precyzyjniejszego odkształcenia pola i/lub większego rezonansu. Jezeli pisze bzdury to NIECH KTOS MNIE POPRAWI eusa_wall.gif
  
Re: Cewka Tesli
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Lipca 2005, 00:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ctkiller
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #4206
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




i jeszcze jedno pytanie... czy w torusie na górze nie wzbudza się prąd ? przecież ten torus nie jest obwodem otwartym, przez jego środek płynie zmienne pole magnetyczne, a to tak jakby zrobic zwarcie w jednozwojowej cewce pracyjącego trafo!!!
  
Re: Cewka Tesli
PostWysłano: Piątek, 08 Lipca 2005, 12:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




O czym do mnie rozmawiasz ? :P

Robilem wzorujac sie na wielu projektach i tak musi to wszystko dzialac :).

Lecz moja tesla nie chce dzialac ;/, w iskrowniku mam wyladowania, ale nic wiecej sie nie dzieje, jestem zly, ale nie mam aktualnie nerwow, zeby nad nia siedziec. Dyplom technika obronilem na 6 dzieki niej, wiec jestem ogolnie zadowolony :).

Za 5 dni mam wyniki czy na studia sie dostalem :). W ten sam dzien idioci z WKU chca zebym sie stawil i dal im znac czy dostalem sie na studia... ciekaw jestem jak. Kobieta powiedziala mi, ze mam w ten dzien zalatwic sobie papierek, czy sie dostalem na studia, smieszne, jak politechnika ma w ciagu jednego dnia wypisac pare tysiecy takich papierkow :D. Troszke sie z niej ponabijalem, potem powiedzialem, ze zobacze czy sie stawie na ten dzien, ona na to ze wtedy dostane wezwanie do wp, a ja, ze i tak do was nie pojde, bo bede studiowal, wiec w wojsku mnie pani nie zobaczy, dziekuje i dowidzenia :).
  
Re: <hardtmuth> Cewka Tesli
PostWysłano: Piątek, 08 Lipca 2005, 14:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




powodzenia i z papierkiem i ze studiami
  
Re: <J@ger> Cewka Tesli
PostWysłano: Środa, 04 Marca 2015, 08:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




Tesla poszła na żyletki, zdekompletowana, rozebrana. Zostało trafo, trochę miedzi, torus i chyba wtórne. Studia skończone lata temu. Kiedy to było :)
  
Re: <hardtmuth> Cewka Tesli
PostWysłano: Środa, 04 Marca 2015, 22:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




10
jak widac to bylo raptem 10 lat temu :D
  
Re: Cewka Tesli
PostWysłano: Czwartek, 19 Marca 2015, 10:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Trzeba będzie jakiś zlot dziadków zrobić. ;)
  
Cewka Tesli
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika

Strona 5 z 5  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010