Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> Zemsta Sitków...
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Zemsta Sitków...
PostWysłano: Czwartek, 26 Maj 2005, 08:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




...czy też Sithów, bo różnie to nazywają. wink.gif
Trzeci Epizod ,,Gwiezdnych wojen", a szósty w kolejności kręcenia. Nie było chyba szans, bym wyszedł z kina tak naładowany energią, jak po obejrzeniu ,,Nowej nadziei", ,,Imperium kontratakuje", czy ,,Powrotu Jedi". Primo, wówczas miałem naście lat. Secundo, wokół był PRL, więc epopeja na temat walki o wolność oddziaływała szczególnie silnie. Tercio, pobudzający wyobraźnię obraz podróży po galaktyce nie był w kinie chlebem powszednim.
Pomimo tych zastrzeżeń ,,Zemstę Sitków" wink.gif oglądało mi się dobrze. Trochę zabrakło magii - nie przeniosłem się do końca z fotela na ekran. Miłosne dialogi pomiędzy Padme a Anakinem były drętwawe. Za to pojedynki na miecze świetlne liczne i udane. Postać generała Greviousa nieco komediowa, lecz mimo to groźna. Przemiana Anakina w Dartha Vadera, a kanclerza Palpatine'a w Imperatora pokazana wiarygodnie. Podobnie jak i powolne przepoczwarzenie się Republiki w Imperium.
Teraz smutno trochę, że już nie ma na co czekać. Saga została zamknięta. Żałuję, że Lucas nie ma już ochoty kręcić Epizodu Siódmego, Ósmego i Dziewiątego, co kiedyś obiecywał. Miałyby one pokazać galaktykę po powrocie Republiki. Z drugiej strony... chyba wiem, co by się działo. Obserwowałem przecież to wszystko w Polsce od 1989 r. Najpierw Rebelianci by się podzielili. Potem do rebelianckiej przeszłości zaczęliby się przyznawać ci, którzy nie robili nic, a nawet co poniektórzy szturmowcy Imperium. A im kto wierniej służył niegdyś Vaderowi, tym bardziej ochoczo wyszukiwałby wśród byłych Rebeliantów imperialnych agentów. cool.gif
  
Re: <Berger> Zemsta Sitków...
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Czerwca 2005, 12:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gelu89
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3045
Posty: 170


[ Osobista Galeria ]




No tak a umnie premiera jest dopiero 16 czerwca
Ale i tak jestem fanem SW
  
Re: <Gelu89> Zemsta Sitków...
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Czerwca 2005, 15:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




czemu tak pozno ?

ja szedlem z mieszanymi uczuciami
i swiadomie w srodku tygodnia o mlodej godzinie zeby byz sam w kinie
nie udalo sie ...
lepiej gosc 2 rzedy nizej w trakcie trwania seansu spokojnie odebral komorke i rozmawial jakies 3-4 minuty ....
usłyszal potem kilk amilych i cieplych słow

wracajac do filmu
hmmm troszke to wszystko bylo inaczej
kto nie zna ksiazek nie złapie od razu przeskoku czasowego ..
nie do konca zrozumie o co tu chodzi

mi osobiscie same walki podobaly sie niezbyt
why ? nie lubie ostrego ciecia i tego typu montazu
aktor wtedy nie musi nic robic
prawie nie ma szerokich planow w czasie pojedynkow

ja sie ciesze ze nei bedize 7 -- n tej czesci
bo to by sie nigdy nie skonczylo
w koncu saga obejmuje klikaset lat
starczyloby na nascie filmow
a tak spokojnie mozna poczytac
  
Re: Zemsta Sitków...
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Czerwca 2005, 20:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




J@ger :
hmmm troszke to wszystko bylo inaczej
kto nie zna ksiazek nie złapie od razu przeskoku czasowego ..
nie do konca zrozumie o co tu chodzi


Bez przesady, nie czytałem książek, a jakoś nie miałem problemu z załapaniem, o co chodzi. Poza tym w tym przypadku książki to chyba apokryfy, a nie dzieła kanoniczne? I nie tworzą chyba nawet spójnej całości?
  
Re: <Berger> Zemsta Sitków...
PostWysłano: Poniedziałek, 06 Czerwca 2005, 20:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




sage pisalo wielu autorow ale mimo wszytsko jest jedna wspolna calosc
3x tomow (czesci)
kilka wiekow przed i po wydarzeniach w 4,5,6 czesci

jak ktos nie ma pojecia o SW to moze byc zagubiony ze pozegnal anakina jako mlodego padawana a zastaje mlodzienca i ojca
  
Re: <J@ger> Zemsta Sitków...
PostWysłano: Wtorek, 07 Czerwca 2005, 15:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gelu89
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3045
Posty: 170


[ Osobista Galeria ]




Ja przeczytałem tylko 2 tomy sagi SW ale mam nadzieje że załalpie biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  
Re: Zemsta Sitków...
PostWysłano: Wtorek, 07 Czerwca 2005, 21:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




J@ger :
sage pisalo wielu autorow ale mimo wszytsko jest jedna wspolna calosc


Czy Lucas kierował się tym, co napisali autorzy książek?
  
Re: <Berger> Zemsta Sitków...
PostWysłano: Czwartek, 09 Czerwca 2005, 10:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




na poczatku nie
teraz tak i jets to luzny zlepek wielu historii

ciekawa parodia sithow
  
Re: Zemsta Sitków...
PostWysłano: Wtorek, 21 Czerwca 2005, 17:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gelu89
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3045
Posty: 170


[ Osobista Galeria ]




No i wyszło na to że nie byłem w kinie na SW
Nie wiem dlaczego ale jakoś mnie nie ciągnie do mojego kina
Może dlatego że jest trochę stare cool.gif
  
Re: Zemsta Sitków...
PostWysłano: Wtorek, 21 Czerwca 2005, 18:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Gelu89 :
Może dlatego że jest trochę stare cool.gif


No, popatrz, a ja unikam Kinepolis jak śmierdzącego jaja, a w poznańskim Cinema City jeszcze nawet nie byłem. biggrin.gif
  
Re: <Berger> Zemsta Sitków...
PostWysłano: Wtorek, 21 Czerwca 2005, 21:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gelu89
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3045
Posty: 170


[ Osobista Galeria ]




No wiesz ja mam troche po wojenne kino i dklatego nie bardzi mnie tam ciagnie
  
Re: <Gelu89> Zemsta Sitków...
PostWysłano: Środa, 22 Czerwca 2005, 07:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Rozumiem, widownia wygląda jak po walce na miecze świetlne i takie tam. wink.gif
  
Re: <Berger> Zemsta Sitków...
PostWysłano: Środa, 22 Czerwca 2005, 08:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




pamietam akie jedno kino w Kielcach

po obu stronach widowni filar zza ktorego
nic a nic nie bylo widac

ale ten zapach ten klimat ehh
zaden multipleks tego nie zapewni

poza tym tam nie bylo coli , popcornu i komorek
stare grube mury nie przepuszczaly synalu :D
  
Re: <J@ger> Zemsta Sitków...
PostWysłano: Środa, 22 Czerwca 2005, 10:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gelu89
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3045
Posty: 170


[ Osobista Galeria ]




O właśnie coś takiego podobnego
Ale zapraszam do mojego starego kina na filmy wojenne biggrin.gif
świetny klimat
  
Re: <Berger> Zemsta Sitków...
PostWysłano: Środa, 22 Czerwca 2005, 10:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bzzz
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #216
Posty: 335


[ Osobista Galeria ]




w Krakowie zaczynaja stare kina zamykac... klimat nam zabieraja specyficzny... porazka... co do sagi... do nowych czesci nie wracam tak chetnie jak do starych... nie mam pojecia dlaczego ale nie podobaja mi sie... moze to wina Harissona cool.gif
  
Re: <bzzz> Zemsta Sitków...
PostWysłano: Środa, 22 Czerwca 2005, 12:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




ta aktorzy na pewno
druga rzecz ze po matriksie nic nie jest juz takie samo
trzecie to mimo wszytsko jestesmy troche starsi
  
Re: <J@ger> Zemsta Sitków...
PostWysłano: Środa, 22 Czerwca 2005, 12:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bzzz
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #216
Posty: 335


[ Osobista Galeria ]




po nakręceniu Ogniem i mieczem w tak "fantastycznej" obsadzie i wersji juz nic mnie nie zdziwi...
  
Re: <bzzz> Zemsta Sitków...
PostWysłano: Czwartek, 23 Czerwca 2005, 18:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Gelu89
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3045
Posty: 170


[ Osobista Galeria ]




A jak by nakręcili ''Ogniem i mieczem" w czasach pradawnych sithów??:P
  
Re: Zemsta Sitków...
PostWysłano: Piątek, 08 Lipca 2005, 23:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Danny888
Stały uczestnik vip
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3484
Posty: 651


[ Osobista Galeria ]




Ja uwazam ze Zemsta Sithów jest fajna,Lukas niemógl nakrecic Star Wars na miare tych epizodów z lat 70 tych, to nie te czasy,mimo zlych opinii mnie sie podobalo!!!
wink.gif
  
Re: <Danny888> Zemsta Sitków...
PostWysłano: Sobota, 09 Lipca 2005, 07:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ale mógł pieczołowiciej dopracować scenariusz i wziąć lepszych aktorów. tongue.gif
  
Zemsta Sitków...
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010