Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> Moje boje z chłodzeniem kompa czyli od AC do WC ODSŁONA II CPC ASTRA mod Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Moje boje z chłodzeniem kompa czyli od AC do WC ODSŁONA II CPC ASTRA mo
PostWysłano: Wtorek, 15 Lutego 2005, 15:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
argaven
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #602
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Coz i ja sie wlacze do dyskusji... Chlodzenie CPC mam od ponad roku jedynie blok na CPU. Zestaw to WaterCooler EFL 12dB plus, a wiec "najmocniejszy z CPC". Komp to Epox 8RDA3+ Duron 1400@2200 reszta mało istotna w tym watku. Na początku bylem bardzo zadowolony - cisza, ale do czasu. Waskie weze zarzynaja pompki to po pierwsze, po drugie chlodnica jest tragiczna w "trybie silent" jest cicho, ale marnie oddaje cieplo. Moj Duron wedlug kalkulatora wydaje powiedzmy ok. 70W ciepła, czyli w porownaniu do np. nowych P4 calkiem malo, a temperatura w stresie rosnie niemilosiernie do 53 C. Modernizuje to chlodzenie wlasnie. Mam juz nowy bloczek Aisa K-1 i bloczek do PSU Silencer - PRO i chlodnice Black Ice PRO ze starego chlodzenia zostana tylko pompki. Jezeli chodzi o CPC to i owszem daje cisze, ale chlodzi marnie i wyglada kiepsko (zero kompaktowosci), a komputerek przeciez tez moze wygladac ladnie...
  
Re: Moje boje z chłodzeniem kompa czyli od AC do WC ODSŁONA II CPC ASTRA mod
PostWysłano: Wtorek, 15 Lutego 2005, 16:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Threep
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #771
Posty: 24


[ Osobista Galeria ]




Ja spróbowałem raz wody.Tylko na próbę. Użyłem srebrnego bloku wodnego (kumpel jest jubilerem i zagorzałym overclockerem). Do tego pompka aquael 3000 l/h 3 metry podnoszenia słupa wody. Bez chłoednicy - tylko duże 20 litrowe wiadro z duuużą ilością LODU. Włączyłem wszystko, odpowietrzyłem układ i włączyłem kompa. Przez 5 minut odczytywałem temperatury w biosie - doszły do 41 stopni i jakby się ustabilizowały. Lód w wiadrze trzymał się OK. Pozwoliłem systemowi się wczytać - temperatura 45 stopni. Po 10 minutach w IDLE temp 47 stopni - postanowiłem włączyć film (trochę stresu dla procka z prime 95 bym nie ryzykował) temperatura po 30 minutach 60 stopni... Lód się rozpuścił. Włączył się alarm. Po kolejnych 10 minutach komp się wyłączył i to by było na tyle jeśli chodzi o chłodzenie wodą. Test powtórzyłem jeszcze kilkakrotnie ale tylko na poziomie biosu - przy 40 stopniach wyłączałem kompa. Kilkakrotnie zdejmowałem blok, sprawdzałem czy dobrze siedzi i wogóle robiłem wszystko żeby to lepiej działało. Dawałem dużo pasty (artic 5) i mało pasty dociskałem mocno blok, ba dociskałem go solidnie ręką aż się płyta wyginała i wynik taki sam. Nigdy nie widziałem chłodzenia wodnego które by dało temperaturę niższą niż moj ZALMAN 7000 CU (39 stopni przy 24 stopniach w pokoju IDLE, i 45 w Prime 95 po 3-5 godzinach) Przy temperaturze w pokoju 19-20 stopni w pokoju procek 36 IDLE i 43 PRIME 95. Procek ciągle podkręcony do 2400 Mhz. Gdybym zszedł do 35 C IDLE i 40 Prime 95 chodziłby spokojnie na 2500 Mhz (sprawdziłem przy otwartym oknie). WIĘC JAK TO JEST Z TĄ WODĄ ?????? Napewno jest cisza - chociaż nie zupełnie bo inne komponenty też trzeba chłodzić (karta graficzna, mostek, zasilacz, a bez żadnego wiatru w obudowie to i pamięć i wszystkie inne układy na płycie się niesamowicie nagrzeją). Zależy mi na wydajnym kompie - i myślę o chłodzeniu wodnym - tylko pojęcia nie mam jakie wybrać skoro srebrny blok kompletnie się nie sprawdził na CPC można mieć 60 stopni w prime 95 na nukleonie tak samo (z tego co przeczytałem powyżej) TO POWIEDZCIE MI LUDZIE PO CO KUPUJECIE TE CHŁODZENIE WODNE ???
Ostatnio wpadłem na pomysł zaangarzowania ogniwa peltiera do mojego kompa - ale chcę to zrobić srytnie ;-) - tzn nie na procka czy na kartę, a po prostu do radiatora (zimną stroną) - od radiatora przez rurę będzie dmuchać w serce kompa (na mostek północny kartę i procka) chłodnym powietrzem. Ciepłą stronę ochłodzę wodą - tak żeby uzyskać koło 0 stopni na zimnej stronie i nich się skrapla !! Skroploną wodę odprowadzę z powrotem do układu chłodzenia wodą. I już. Taki mam pomysł - wątpię żeby to dużo dało - ale spróbować można ;-)) (zbuduję taką małą turystyczną lodóweczkę w środku kompa ;-)) Może zadziała - chcę mieć tylko 35 stopni w idle. (niewiele brakuje więc może się uda) CO O TYM MYŚLICIE ????
  
Re: <argaven> Moje boje z chłodzeniem kompa czyli od AC do WC ODSŁONA II CPC ASTRA mo
PostWysłano: Poniedziałek, 28 Lutego 2005, 12:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nikos
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #30
Posty: 121


[ Osobista Galeria ]




Największa bolączką chłodzenia wodnego jest wydajna chłodnica.

Threep: Z tym grzaniem, to ja poza ledwo chodzacym wiatrakiem w Taganie nie mam zadnych innych wiatrakow w budzie, no i temp w obudowie dochodzi do 34C na procku do 44C

chłodzenie na CPU, GPU i NB...
procek aktualnie testowany z XP 1.4GHz na ~2,1GHz
odgłosy to pomruk delikatny pompki jak się ucho przyłoży w porównaniu z szumem wiatraków do cisza idealna, w każdym razie w nocy ja jej nie słyszę i śpię przy włączonej...

nie zupełnie rozumiem Twój pomysł,
- procek na nim radiator
- na radiatorze Peltier chłodzony bloczkiem wodym?

problem jaki widze to przyleganie Peltiera do radiatora...
poza tym zdajesz sobie sprawę jak wygląda sprawa z mocą Peltiera?
  
Re: Moje boje z chłodzeniem kompa czyli od AC do WC ODSŁONA II CPC ASTRA mod
PostWysłano: Wtorek, 29 Marca 2005, 20:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marcin833
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #3404
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Mam do Was pytanie. Co myślicie o zestawie WaterCooler Compact SE 12dB?? Czy jest on wart wyłożenia tych 300 zł?(bo tyle on kosztuje) . Prosiłbym o poradzenie mi.Bo rozważam zakup tego zestawu. Prosze o szybką odpowiedź.
  
Re: <marcin833> Moje boje z chłodzeniem kompa czyli od AC do WC ODSŁONA II CPC ASTRA mod
PostWysłano: Piątek, 08 Kwietnia 2005, 14:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
po_pompke_elzo
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #477
Posty: 49


[ Osobista Galeria ]




Ja przechodziłem na chłodzenie wodne przy ostatniej modernizacji komputera, niespełna półtora roku temu. Właśnie czegoś takiego szukałem. Jedyną opcją był wtedy Aquarius Liquid Cooling II, kosztujący 750 zł. Więc jeśli CPC liczy sobie za Compacta 300 zł, to zdecydowanie jest on wart swojej ceny.
  
Re: <Threep> Moje boje z chłodzeniem kompa czyli od AC do WC ODSŁONA II CPC ASTRA mod
PostWysłano: Czwartek, 14 Lipca 2005, 09:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




1.Nie próbowałem WC (więc wypowiem się na temat wiatraków).

Uważam, że do przeciętnego zastosowania w domu wystarczy dobrze dobrany wiatrak.
Mam Athlona2000+ (nie kręcony) z Arctic coolerem i 42°. Zasilacz Chieftec 360W (tak ma już z 2 lata). Grafa na radiatorze bez wiatraka (9550). Zestaw jest praktycznie niesłyszalny. Słyszę dyski. (jeżeli Eddy pamięta to może potwierdzić).
Ale przyznam się, że praktycznie nie gram (trochę heroes, earth ). Głównie obróbka filmów. Do takiego zastosowania można zrobić cichy komputer na wiatrakach(ale na pewno nie na box'owych) i co ważne BARDZO tanio.
  
Moje boje z chłodzeniem kompa czyli od AC do WC ODSŁONA II CPC ASTRA mod
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 3 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Polecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010