Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i d¼wiêk -> Muzyka -> p³yty p³yty p³yty Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Wtorek, 01 Marca 2005, 00:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




W czasie soundsystemu przed koncertem Freddiego McGreggora w Poznaniu us³ysza³em kawa³ek ¶piewany po polsku. Spodoba³ mi siê. Na forum rega³owym na deplach dowiedzia³em siê, ¿e kawa³ek ów to ,,Poci±g z babylonu" zespo³u Mass Medium Trinity. Dzi¶ mia³em okazjê kupiæ kr±¿ek tej kapeli - pod tytu³em ,,Mówisz i masz". P³ytkê przes³ucha³em trzykrotnie. Podoba mi siê. Taneczne reggae z dobrymi wokalami, momentami pobrzmiewaj±ce folkiem. Niew±tpliwie co¶ w sobie maj±ce. Najbardziej na kr±¿ku chyba podoba mi siê ów kawa³ek z koncertu.
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 30 Marca 2005, 22:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dziêki szczodrobliwo¶ci pracodawcy otrzyma³em na zaj±ca p³ytkê Raya Charlesa pt. "Genius Loves Company". Pomys³ fajny - mistrzowi w poszczególnych piosenkach towarzysz± takie tuzy bluesa, rocka i innych gatunków, jak B.B. King, czy Van Morrison. I p³ytka fajna - trochê bluesa, trochê soft jazzu, trochê ballad. Muzyka dobra do s±czenia siê w tle.
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Niedziela, 03 Kwietnia 2005, 13:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Apatia
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
U¿ytkownik #3402
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




<b>Magda Umer, "O niebieskim, pachn±cym groszku"</b>

U¶miech przez ³zy. Taki w³a¶nie jest g³os Magdy, takie s± teksty - g³ównie ballady, opisy wyrwanych z codzienno¶ci zjawisk. Wy¶piewane ró¿nie, czasem delikatnie, wzruszaj±co, cicho, ale nieraz wykrzyczane, z przekonaniem, wyrzutem skierowanym w niesprecyzowanym kierunku (tak jest w, np. "Szpetnych czterdziestoletnich" czy "Jeszcze w zielone gramy").
Ka¿da piosenka "dzieje siê" w swoim ¶wiecie, którego atmosfera jest zreszt± bardzo wyra¼nie oddana. Co¶ w g³osie, emocjach, kompozycji tych utworów sprawia, ¿e trzeba zwróciæ uwagê, pos³uchaæ. Mo¿e to sprawia g³os wokalistki - delikatny, trochê ³ami±cy siê w niektórych momentach; mo¿e ¶wietne teksty (napisane przez m.in Agnieszkê Osieck±). Nie wiem, ale wszystko razem tworzy ca³o¶æ, któr± - bez wahania - nazywam wyj±tkowej urody poetyck± pere³k±. Polecam.
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Poniedzia³ek, 04 Kwietnia 2005, 15:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Na³ogowy uczestnik vip
<tt>Na³ogowy uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]






MOBY - Hotel

CD1
1. HOTEL
2. Hotel Intro
3. Raining Again
4. Beautiful
5. Lift Me Up
6. Where You End
7. Temptation
8. Spiders
9. Dream About Me
10. Very
11. I Like It
12. Love Should
13. Slipping Away
14. Forever
15. Homeward Angel

CD 2
1. HOTEL AMBIENT
2. Swear
3. Snowball
4. Blue Paper
5. Homeward Angel (long)
6. CHord Sounds
7. Not Sensitive
8. Lilly
9. The Come Down
10. Overland
11. Live Forever
12. Aerial

Opinie w¶ród fanów s± podzielone. Jednych rozczarowuje, inni okre¶laj± ten album jako jedno z najwiêkszych osi±gniêæ artysty.
Osobi¶cie takiego albumu w XXI wieku ze strony MOBY' ego siê nie spodziewa³am. Wiêkszo¶æ artystów z wy¿yn poprzestaje na tym, co zosta³o przez nich stworzone, odgrzewaj±c pomys³y.
Ten facet natomiast wci±¿ kreuje odwa¿nie, nie obawiaj±c siê krytyki fanów.
Album jest spójny. Utwory bez wzglêdu na tempo napawaj± melancholi±. Zupe³ny brak energii.

IMHO ¦WIETNY! biggrin.gif

Moje faworyty:
- Forever
- Homeward Angel
- Love Should
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 27 Kwietnia 2005, 20:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Danny888
Sta³y uczestnik vip
<tt>Sta³y uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #3484
Posty: 651


[ Osobista Galeria ]




Ja tez uwazam ze najnowsza plytka Mobyego jest fajna, koles zna sie na rzeczy,bardzo podobaja mi sie jego teledyski! smile.gif
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Sobota, 21 Maj 2005, 16:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Margot
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #1280
Posty: 327


[ Osobista Galeria ]




Gotan Project- "La Revancha del tango".
Po przes³uchniu tej p³yty dosz³am do wniosu, ¿e gdzie¶ tam w g³êbi mojej duszy tango by³o zawsze zakorzenione. Gor±ce, namiêtne rytmy w pe³ni odzwierciedlaj± ciche marzenia, nik³e sny na jawie, s± piêknymi obrazami tego wszystkiego czego mo¿na pragn±æ. ¦wietne, nowoczesne aran¿acje dodaj± do tradycyjnego rytmu swój niepowtarzalny koloryt, który sprawia, ¿e owa p³yta brzmi dwojako, z jednej strony niczym przeniesione z ubogich ulic Buenos Aires, lecz z drugiej niczym ca³kowicie nowoczesne, idealne dla normalnego, dzisiejszego cz³owieka. Ukazuje magiê drzemi±cych uczuæ, zaparaszam do wspólnego s³uchania. Niez³a dawka erotyzmu....:)
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Czwartek, 14 Lipca 2005, 21:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dredziarz
Sta³y uczestnik
<tt>Sta³y uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #4117
Posty: 664


[ Osobista Galeria ]




Danny888 :
Ja tez uwazam ze najnowsza plytka Mobyego jest fajna, koles zna sie na rzeczy,bardzo podobaja mi sie jego teledyski! smile.gif



ale poprzednia plyta byla lepsza mia³a klimat
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 27 Lipca 2005, 23:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Zawaha³em siê. Zawaha³em siê, bo p³ytka nienajtañsza. Nienajtañsza jak na polski kr±¿ek. Zawaha³em siê nies³usznie. Bo Martyna trzyma poziom. I pozostaje star±, dobr± Martyn±. Nawet jak ¶piewa Dylana.
Nigdym nie by³ zagorza³ym fanem Boba Dylana. Choæ wiem, ¿e wielkim artyst± jest. Ale p³yta Martyny Jakubowicz ,,Tyko Dylan" po prostu daje radê. Podziwia³em czysty g³os Martyny, gdy lata temu ¶piewa³a o czasach, ,,kiedy bêdzie star± kobiet±". Podziwia³em pó³tora roku temu, kiedy jako kobieta w wieku ¶rednim ju¿ wyst±pi³a w poznañskim klubie. I podziwiam go na p³ycie tej. Glos czysty jak ³za. Nic, ¿e nie wszystkie wiersze Dylana (w t³umaczeniu przede wszystkim Andrzeja Jakubowicza) rozumiem. Jest g³os Martyny. Jest gitara Waglewskiego. Jest saksofon Mateo Pospieszalskiego. A potem jest ju¿ tylko Dylan.
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Czwartek, 04 Sierpnia 2005, 07:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Pamiêtam m³odego hippisa, który podczas wystêpu na scenie na tym pierwszy, prawdziwym Woodstock w 1969 r. tak ¶miesznie macha³ rêkami. I pamiêtam dojrza³ego ju¿ muzyka, który dok³adnie w ten sam sposób macha³ rêkami podczas powtórki z Woodstock, bodaj w 1994 r.
Teraz, dziêki uprzejmo¶ci wspó³lokatorki naszej deplowo-hehowej kole¿anki, wszed³em w posiadanie p³yty "Shaman" Carlosa Santany.
Có¿ tu rzec? Trochê rocka, trochê muzyki latynoskiej. Trochê angielszczyzny, trochê hiszpañszczyzny. Du¿o piêknej gitary. Przestrzeñ. Nastrój. Dobrze s±czyæ wieczorem wino, a muzyka Santany niech.... nie, niech, broñ Bo¿e, nie s±czy siê w tle! Niech otacza ciê wokó³ i przenika na wskro¶.
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Pi±tek, 05 Sierpnia 2005, 12:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




A ja tak zupelnie z innej polki muzycznej.
W ostatnim czasie spodobala mi sie muzyka niemiecka, np.zespolu "Söhne Mannheims" i jego wokalisty Xavier Naidoo. Muzyka troche ostra, troche sentymentalna i troche "czarna" przy tym. Nie najgorszy mix. Poniewaz grupa ta jest bardzo liczna, to i roznorodnosc muzyki gwarantowana. Wazne jednak jest by wiedziec o czym spiewaja, bo i ich teksty nie sa najgorsze....
Warte polecenia, choc na rynku polskim niezbyt popularna grupa.

Ostatni album SM jak sie nie myle: NOIZ
Piosenki ciekawe:
-Babylon System
-Traurige Lieder
-Im Interesse unserer Gemeinschaft
-Ich geh mit dir
-Can you feel it?
-Und wenn ein Lied
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Wtorek, 09 Sierpnia 2005, 07:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




W posiadanie p³yty ,,Strachy na Lachy" zespo³u Graba¿ i Strachy na Lachy wszed³em z kolei dziêki uprzejmo¶ci kolegi (a nawet wiêcej ni¿ kolegi wink.gif ) z Heha. Nie wiem dlaczego, ale p³yty ¶wietnie mi siê s³ucha w samochodzie, podczas szybkiej jazdy. cool.gif
Przyznam ze wstydem, ¿e artystycznych dokonañ mojego krajana, Graba¿a, do tej pory nie zna³em za bardzo, chocia¿ sam artysta chyba tu i ówdzie przemyka³ w polu mojego widzenia za czasów swojej dziennikarskiej kolaboracji z radiem.
Ale mia³em przecie¿ o p³ycie. Mamy wiêc na kr±¿ku ciekawy misz-masz. Jest tu i rockowa moc, i reggae'owy rhytm and spirit, a nawet leciuchny klimacik poezji ¶piewanej, nie tylko dlatego, ¿e teksty poetyckie. A co mi zosta³o we wdziêcznej pamiêci po tych kilku zaledwie przes³uchaniach? Z pewno¶ci± otwieraj±cy kr±¿ek ,,Cygañski zajeb" (,,Wszystko samo za mnie siê robi..." eszzz... cool.gif ), ,,Raissa" (któr± nieodmiennie s³yszê jako ,,Saraj, saraj", co nadaje utworkowi orientalnej tajemniczo¶ci biggrin.gif ), ,,Idzie na burzê, idzie na deszcz" (powinien to byæ szlagier tego lata! wink.gif ), a tak¿e ,,BTW (Mamy tylko siebie)".
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Pi±tek, 12 Sierpnia 2005, 05:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




P³yta czeskiego zespo³u Buty nazywa siê, je¶li wierzyæ darczyñcy (a wierzyæ mu trzeba, bo to powa¿ny cz³owiek, jeden z moderatorów na Hehu cool.gif ) ,,Rastakayakwanna". Myli³by siê jednak ten, kto przypuszcza³by, ¿e muzyka ma cokolwiek wspólnego z reggae. Kr±¿ek trochê pobrzmiewa ballad±, a trochê rockiem progresywnym. Fajnie siê go s³ucha przy alkoholu. Szkoda, ¿e nie mam czeskiego piwa. wink.gif
Aha, czeski jêzyk wokalisty bynajmniej nie ¶mieszy, jak podejrzewa³a jedna z hehowiczek. biggrin.gif Brzmi zupe³nie naturalnie. ¯a³ujê tylko, ¿e tekstów nie rozumiem...
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Sobota, 13 Sierpnia 2005, 05:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Berger :
A co mi zosta³o we wdziêcznej pamiêci po tych kilku zaledwie przes³uchaniach?


Po kolejnych przes³uchaniach Strachów do moich ulubionych kawa³ków dodajê ,,Figê z makiem", któr± mam, choæ mnie ju¿ na forum Kultu u¶wiadomiono, ¿e nie powinienem jej mieæ. wink.gif
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 17 Sierpnia 2005, 22:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Waha³em siê. Waha³em siê, bo poprzedni kr±¿ek tego artysty, po kilkukrotnym zaledwie przes³uchaniu, pokrywa siê kurzem na pó³ce.
Na szczê¶cie jednak ,,Los siê musi odmieniæ" jest p³yt± lepsz± ni¿ ,,Czterdziesty pierwszy". Jeden z hehowiczów porówna³ j± nawet do ,,Taty Kazika", no ale to ju¿ chyba lekka przesada. cool.gif
W ka¿dym razie kr±¿ka s³ucha siê bez przykro¶ci, zw³aszcza, gdy podlaæ go (nie dos³ownie! biggrin.gif ) odrobin± alkoholu. Mo¿e artysta tym razem trochê przesadza z wulgaryzmami... Kazik przyzwyczai³ mnie, ¿e mocnych s³ów u¿ywa tam, gdzie s± naprawdê potrzebne, tymczasem, jak s³ucham takiego ,,DD", zaczynam mieæ w±tpliwo¶ci... Za to mamy fajne cytaty z Kaczmarskiego, Lady Pank i innych wykonawców w utworze ,,Co siê sta³o z naszym panem". No i weso³kowate, ale ³adne wykonanie hymnu.
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Pi±tek, 26 Sierpnia 2005, 22:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




"Floating on Silence" Marzeny ¦lusarskiej i Bogdana Ho³owni to równie¿ prezent, podobnie jak i Santana. Arty¶ci wykonuj± standardy jazzowe. Na pocz±tku troszkê smuc±, jednak gdzie¶ od czwartego utworu ("God Bless the Child") zaczynaj± siê rozkrêcaæ. P³yta dobrze nadaje siê do s³uchania w tle.
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Sobota, 27 Sierpnia 2005, 10:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Kolejny prezent to "In the Room " Krzysztofa Kiljañskiego. Równie¿ fajna muzyka do pos³uchania w tle. Spokojne, mi³e dla ucha ballady. Piosenki ¶piewane s± w wiêkszo¶ci po angielsku, najbardziej podoba mi siê jednak utworek z polskim tekstem - ,,Lokator". Taki lekko d¿ezuj±cy.
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 31 Sierpnia 2005, 07:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




"Apartament" to p³yta z muzyk± filmow±. Równie¿ prezent i równie¿ mi³e dla ucha, spokojne d¼wiêki, najlepsze do s³uchania gdzie¶ w tle. Tu zastrzegam, ¿e nie wiem, jak brzmi muzyka razem z obrazem, bom filmu nie widzia³. Mówiê wy³±cznie o samym kr±¿ku. A generalnie uwa¿am, ¿e muzyka filmowa rzadko robi furorê w oderwaniu od samego dzie³a kinowego. Najczê¶ciej, gdy w fimie wykorzystuje siê ju¿ istniej±ce wcze¶niej utwory muzyczne. ;)
W przypadku "Apartamentu" moj± baczniejsz± uwagê w najwiêkszym stopniu przykuwa utwór "These days".


Ostatnio zmieniony przez Berger dnia ¦roda, 31 Sierpnia 2005, 22:41, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: ¦roda, 31 Sierpnia 2005, 22:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
U¿ytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




"Supernatural" Carlosa Santany nie urzeka tak bardzo, jak opisana wy¿ej p³ytka "Shaman" tego¿ artysty. Nie znalaz³em te¿ na razie na tym otrzymanym w prezencie kr±¿ku swojego ulubionego utworu. Ale poza tym do albumu mo¿na odnie¶æ to wszystko, co powiedzia³em ju¿ wy¿ej na temat "Shamana". Nie jest wiêc to przede wszystkim muzyka do s³uchania w tle. Jest to muzyka, która ciê otacza i nie pozostawia obojêtnym.
  
Re: <Berger> p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Czwartek, 15 Wrze¶nia 2005, 21:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Na³ogowy uczestnik
<tt>Na³ogowy uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




ma kto¶ z was jaki¶ bootleg Stinga???
najlepiej jako¶ z lat 2000-2005.
mo¿na wrzuciæ na forum:)
  
Re: p³yty p³yty p³yty
PostWys³ano: Niedziela, 02 Pa¼dziernika 2005, 20:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pyza U2
Sta³y uczestnik vip
<tt>Sta³y uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #2362
Posty: 636


[ Osobista Galeria ]




Berger :
"Apartament" to p³yta z muzyk± filmow±. Równie¿ prezent i równie¿ mi³e dla ucha, spokojne d¼wiêki, najlepsze do s³uchania gdzie¶ w tle. Tu zastrzegam, ¿e nie wiem, jak brzmi muzyka razem z obrazem, bom filmu nie widzia³. Mówiê wy³±cznie o samym kr±¿ku. A generalnie uwa¿am, ¿e muzyka filmowa rzadko robi furorê w oderwaniu od samego dzie³a kinowego. Najczê¶ciej, gdy w fimie wykorzystuje siê ju¿ istniej±ce wcze¶niej utwory muzyczne. ;)
W przypadku "Apartamentu" moj± baczniejsz± uwagê w najwiêkszym stopniu przykuwa utwór "These days".


Widzia³em"Apartament" i Szczerze Polecam !!Fajna Opowiesc i Ta Muzyka Która Idealnie Pasuje Do Filmu!!Dla Mnie Film Wyjatkowy!!!
  
p³yty p³yty p³yty
Forum dyskusyjne -> Obraz i d¼wiêk -> Muzyka

Strona 4 z 5  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materia³ów w ca³o¶ci lub czê¶ci jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu s± chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010