Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> Wszystko o nowym albumie Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu

Jak myślisz - kiedy doczekamy się nowego albumu U2?
a) w 2007r.
18%
 18%  [8]
b) w 2008r.
63%
 63%  [28]
c) w 2009r.
11%
 11%  [5]
d) jeszcze później
2%
 2%  [1]
e) nie doczekamy się
4%
 4%  [2]
Wszystkich Głosów : 44

Wszystko o nowym albumie
PostWysłano: Czwartek, 28 Lipca 2005, 23:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
caspian
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2129
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Na wstępie od razu napiszę że nie chodzi tu o jakieś plotki dotyczące daty, przecieki czy takie tam.

Topic dotyczy Waszych oczekiwań, przewidywań, przemyśleń i takich tam dotyczących najbliższej płyty U2. Czy sądzicie, że będą kontynuowali kierunek rozpoczęty na ATYCLB i kontunuowany na HTDAAB, czy chcecie czegoś takiego? Czy może przewidujecie powrót do stylu którejś z poprzednich płyt U2, a może Passengers? A może U2 podążą w zupełnie innym kierunku nie granym dotąd przez nikogo (pewnie wszyscy by tak chcieli, nie?)?

Napiszcie co o tym myślicie

Ja od razu napiszę swoje zdanie na ten temat biggrin.gif

Pierwsza refleksja to zawrócić z drogi jaką wyznaczają 2 ostatnie płyty (mimo że kawałki są nawet fajne to nie chciałbym żeby U2 spopowiało do reszty)

Kiedyś wpadłęm na pomysł że może kolejna płyta U2 będzie Indie Rock'n'Rollowa biggrin.gif (może trochę abstrakcyjnie ale cień nadziei jest wink.gif ). Tak sobie pomyślałem - popatrzcie na zespoły supportujące U2 - Kings Of Leon, The Killers, Interpol, Franz Ferdinand co tam jeszcze nie pamiętam - większość z nich można podciągnąć do szeroko rozumianego Indie. A skoro U2 otacza się takimi zespołami, to pewni ten rodzaj muzyki im się podoba biggrin.gif (mam tylko nadzieję że nie jest to tylko chwyt marketignowy aby zbić dodatkową kasę na modnym aktualnie Indie). Stąd wniosek że kolejna płyta U2 inspirowana będzie nową rockową rewolucją no i fajnie by było jakby Jutowie coś do niej wnieśli.

Oczywiście chciałbym żeby to U2 wywołało kolejną rockową rewolucję a z ich potencjałem to jest wykonalne tylko czy im się jeszcze chce? A może już się wypalili i nic nowego nie wymyślą?
  
Re: 12 album studyjny U2
PostWysłano: Czwartek, 28 Lipca 2005, 23:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
PINK
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2405
Posty: 165


[ Osobista Galeria ]




Ja sądzę że nastepna płyta będzie kontynuacją dwóch poprzednich confused.gif czyli długi tytuł wink.gif i niewiele eksperymentów.

Osobiście zaś pragnął bym czegos w stylu POP - dużo elektroniki, ale przy tym drapieżne brzmienie, i duuuuzo gitar.

Napewno zaś chciałbym by album ten wyszedł wcześniej niż za 4 lata......
  
Re: <PINK> 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 00:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bogusz
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2249
Posty: 223


[ Osobista Galeria ]




eee tam, ja porzuciłem nadzieję, chłopaki zdziadzieli ... chciałbym czegoś w rodzaju Passengers, z domieszką Love And Peace.

Po próbnych wersjach kawałków na HTDAAB widać, że może nawet by chcieli coś pokobinować (Xanax and Wine , sometimes, yahweh sa lepsze w próbnych wersjach). Niestety górą są kontrakty z Apple (iPod), dobra sprzedaż płyt i wielka trasa koncertowa z milionami baksów za koncert. W końcu jesteśmy "fuckin greatest rock n roll band in the world", a Pop sprzedał się tylko w ilości bodajze 7 mln.. co za porażka ;) A tak, można nawet serwować publice jeden utwór 2 razy na koncercie, i tak to kupią ;) Wydawanie cienkich singli (all because of you + jeden cienutki remix? co to jest?) w czasie kiedy znakomite kawałki marnują się na zestawach dla szpanerów z iPodem... no o co chodzi ...?

wiec pewnie bedzie mainstreamowo i bezpiecznie, bo po co ruszac kure znoszaca złote jajka .. Znów będą nadete deklaracje o "największym albumie jaki kiedykolwiek nagrali" i że to będzie "przełom/powrót do korzeni"/"wyjątkowy album"/"coś co powali was na kolana" (do wyboru).

Oby nie. Bo jeszcze jedna słaba płyta w otoczeniu nadętych zapowiedzi sprawi, źe u2 zamienią się we włąsną karykarurę, i bąda śpiewać dla tylko zagorzałych fanów z siwymi włosami i młodziaków co zaczęli słuchac ich od ATYCLB a Popu czy Zooropy nie rozumieja, a o Passengers nie słyszeli..

pzdr
  
Re: 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 00:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kanapka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3892
Posty: 461


[ Osobista Galeria ]




mnie to sie marzy kolejna płyta w stylu "Achtung Baby" . Niestety też myślę, że następna płyta będzie kontynuacja 2 poprzednich. Juz chyba sie chłopakom pomysły wyczerpują no ale w sumie kiedyś musiało to nastapić... doubt.gif oby jednak nowy album wkrótce mile zaskoczył nas wszystkich biggrin.gif
  
Re: 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 08:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Mi osobiście kierunek wyznaczony przez ATYCLB bardzo odpowiada. Ja nie widzę tutaj żadnego skomercjalziowania czy "zdziadzania". Myślę, że taki nawrót to prostych i bardziej rockowego grania był konieczny po eksperymentach z brzmieniem w latach 90. Jednocześnie chlopaki nagrali dwie płyty, które bardzo róznią się od siebie i od tego co wcześniej zrobili.

Moje oczekiwania na przyszłość?

Chciałbym żeby sprawdziły się plotki o wydaniu albumu w 2006r. Mógłby to być album złożony z utworów, które nie zmieściły się lub nie pasowały do HTDAAB. Utwory te mogliby jeszcze udoskonalić. Myślę, że płyta inspirowana po częsci trwającą trasą byłaby świetną rzeczą. Przykład Zooropy jest tu jak najbardziej na miejscu. Kerunek wyznaczony przez Love & Peace - Jak najbardziej tak.

Po zakończeniu trasy, i być może po wydaniu kolejnej płyty zespół napewno zniknie na dłużej. Wtedy chciałbym, żeby "wymyślił się od nowa" i nagrali coś czym nas totalnie zaskoczą. Nie chcę czegoś w stylu Popa, Joschuy, Achtung czy innej płyty - byłoby to bowiem uwstecznianie się zespołu.
  
Re: <caspian> 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 08:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Robert Drzewaszewski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4157
Posty: 147


[ Osobista Galeria ]




Myślę,ze następna płyta będzie inspirowana brzmieniami elektronicznymi polaczonymi z gitarowym rifem. Mniej słychać będzie pałkera. Napewno eksponowany będzie Dave i Adam.Wokal Bono będzie spokojniejszy i niski ( trasa wyczerpuje struny).
....aaaaaaaaaaaaaaaa głośniejsze będą klawisze ( Eno).
Ja takie U2 też lubię.Pozdrawiam. R.
  
Re: 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 08:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




Ja bym nie chciała, żeby oni cokolwiek udoskonalali. Zauważyłam, że im mniej mają czasu na nagranie i dopracowanie czegoś, tym lepiej im wychodzi. Presja czasu sprawia, że nie nadążają z wygładzaniem - unormalnianiem swoich muzycznych wycieczek. A ja wolę takie bardziej surowe u2. Także uważam, że ktoś powinien ich mocno przycisnąć, w międzyczasie ukraść nagrany materiał ze studia (ew. laptop Bono) i będziemy mieli coś zupełnie nowego, coś co nas zaskoczy! wink.gif

pzdr
  
Re: <aps> 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 09:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Max
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #541
Posty: 2229


[ Osobista Galeria ]




W sumie czytając wszelakiego rodzaju plotki i przecieki, nic nowego nie możemy się spodziewać. HTDAAB powstała z kilku odpadów ATYCLB, teraz są ploty, ze kolejna płyta będzie zawierać odpadyy z tej ostatniej. W sumie dla mnie nic twórczego. Pewnie posypia się głosy, że oni te odpady dopracowują, remiksują, poświęcają dla nich sporo czasu. Dla mnie osobiście to ewidentny zanik pomysłowości:)
Zgadzam się z niektórymi, że zespol zdziadział i "spopowiał".
U2 czasów Zoo Tv i Popmartu śmiali się z takich ludzi, którymi teraz są niestety, no ale trzeba się z tym pogodzić.
Chciałbym aby kolejna płyta nie była popowa tak jak dwie ostatnie, w sumie to mi wystarczy:)
  
Re: 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 09:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
manana69
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4536
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




Atomic_Mario :
Mi osobiście kierunek wyznaczony przez ATYCLB bardzo odpowiada. Ja nie widzę tutaj żadnego skomercjalziowania czy "zdziadzania". Myślę, że taki nawrót to prostych i bardziej rockowego grania był konieczny po eksperymentach z brzmieniem w latach 90. Jednocześnie chlopaki nagrali dwie płyty, które bardzo róznią się od siebie i od tego co wcześniej zrobili.

Moje oczekiwania na przyszłość?

Chciałbym żeby sprawdziły się plotki o wydaniu albumu w 2006r. Mógłby to być album złożony z utworów, które nie zmieściły się lub nie pasowały do HTDAAB. Utwory te mogliby jeszcze udoskonalić. Myślę, że płyta inspirowana po częsci trwającą trasą byłaby świetną rzeczą. Przykład Zooropy jest tu jak najbardziej na miejscu. Kerunek wyznaczony przez Love & Peace - Jak najbardziej tak.

Po zakończeniu trasy, i być może po wydaniu kolejnej płyty zespół napewno zniknie na dłużej. Wtedy chciałbym, żeby "wymyślił się od nowa" i nagrali coś czym nas totalnie zaskoczą. Nie chcę czegoś w stylu Popa, Joschuy, Achtung czy innej płyty - byłoby to bowiem uwstecznianie się zespołu.


W 100% się zgadzam, popieram i liczę na to, że nowy album będzie podobny do dwóch ostatnich, które bardzo lubię.
  
Re: 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 10:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
odrzu2owiec
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2399
Posty: 430


[ Osobista Galeria ]




[quote="Max"]Zgadzam się z niektórymi, że zespol zdziadział i "spopowiał".
U2 czasów Zoo Tv i Popmartu śmiali się z takich ludzi, którymi teraz są niestety, no ale trzeba się z tym pogodzić.[quote]

Spadłem z krzesła :)
Osobiście nie podchodze aż tak krytycznie do poczunań u2 z ostatnich lat.
Na kilka piosenek w ostatnich latach warto było czekać. Przykłady?
Wymienie te po 2000 roku
-Elevation
-Walk On
-Kite
-The Ground Beneath Her Feet
-Electrical Storm (!!!)
-Vertigo
-City Of Blinding Lights
-Original Of the Species

Zapewniam, że pare piosenek bym jeszcze wymienił.
Natomiast mówisz Max o "zdziadzieniu zespołu". W takich kategoriach myśle tylko o albumie Zooropa. I podkreślam absolutnie nie chodzi o
to, że jest eksperymentalny. Tylko bardzo, bardzo słaby.
ATYCLB i HTDAAB nie są szczytowymi osiagnięciami ale nie są albumami,
których trzeba się wstydzić. Nawet na tle poprzednich dokonań.

To, ze są stonowane i bardziej popowe nie uważam za coś strasznego.
Pewnie stali się sentymentalni na starość :) No nie wiem tak do końca
czy twoje określenie, ze zespół "spopowiał" jest odpowiednie. Bo to, że
zdecydowanie więcej mamy spokojniejszych piosenek niż tych gitarowych
w ostatnich latach no i elementów klawiszy, które Cie pewnie denerwują w Miracle Drug czy COBL wcale nie oznaczają, że zespół poszedł w
strone popu. Bo jeżeli tak uważasz to The Joshua Tree w takim razie była płytą popową jak na lata 80-te.

No i dochodzą do tego jeszcze bardzo dobre trasy koncertowe Elevation i
Vertigo. Zespół w wyśmienitej formie. Czego się wstydzić po tych trasach?

Odeszłem od tematu więc na koniec krótko. Płyty się nie spodziewajcie.
Bono w polityke, Po minie Larrego widać, ze ktos mu chyba kazał grac za kare na tej trasie wiec pewnie pójdzie w te swoje aktorstwo. Więc
nie róbcie sobie wielkich nadzieji.

Jeśli o mnie chodzi gdyby mieli wydać płyte niech to będzie w koncu
stritce rockowa jazda. Bo zespół na dwóch ostatnich albumach jest zbyt spokojny. Ale po moim tekście powyzej łatwo chyba dojść do wniosku, że ten spokój mi się podobał ;)
  
Re: 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 10:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




nigdy sie nie zastanawiałam, jaki bedzie nastepny album, ale wiem, ze U2 nie nagrało i nie nagra złej płyty... byłoby fajnie, gdyby chłopaki poszli w ślady Fast Cars - nie wiem jak wy, ale ja uważam że ta piosenka brzmi nieco orientalnie...tego jeszcze nie próbowali wink.gif
dla mnie HTDAAB wraca brzmieniem do Achtung Baby/Joshua Tree, słychać na nim surowego rocka, nie jest taki popowy jak ATYCLB (ta płyta nie była zła, ale miala chyba najwiecej "dziadowych" piosenek...)
jedno czego chce, to zeby album ukazał się jak najszybciej i zeby podczas nastepnej trasy do nas zawitali wink.gif

pozdrawiam gorąco!
  
Re: <kmnd_rybnik> 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 10:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dredziarz
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4117
Posty: 664


[ Osobista Galeria ]




ja bym chcial zeby nowy album poszdel w strone rocka zeby bylo wiecej piosenek z takim powerem moze cos typu boy(mazenie nie do spelnienia)
albo jak joshua(to już szybciej)
ale gdyby nowy album byl jak achtung baby to bym nie nażekal
  
Re: 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 11:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Trawię U2 pod każdą postacią i cieszę się tym, co stworzyli. smile.gif
Moje obawy i marzenia nie dotyczą ich muzyki, a raczej stanu głosu Bono... crazy.gif
  
Re: 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 11:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kmnd_rybnik
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3603
Posty: 1750


[ Osobista Galeria ]




little_wild_girl :

Moje obawy i marzenia nie dotyczą ich muzyki, a raczej stanu głosu Bono... crazy.gif


noo... za dużo cygar i whisky wink.gif
  
Re: 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 11:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




kmnd_rybnik :
[..]



noo... za dużo cygar i whisky wink.gif


to ja proponuję następną płytę szeptaną - takim seksownym lekko zachrypniętym głosem wink.gif
  
Re: <aps> 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 11:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Tak chyba będzie najrozsądniej... lol.gif
  
Re: 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 11:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Agnieszka003
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4330
Posty: 614


[ Osobista Galeria ]




aps :
[..]



to ja proponuję następną płytę szeptaną - takim seksownym lekko zachrypniętym głosem wink.gif


W stylu If You wear this velvet drees.
Fajnie mi sie wczoraj usnęło przy tej piosence, a co by było jak by cały album był taki?

Co do głosu Bono też uważacie że już się trochę zdarł (czyt. stępił). to już 25 lat nadwyrężonej eksploatacji
wink.gif wystarczy włączyć Achtung baby a później HTDAAB i słychać różnicę.
  
Re: 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 11:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




Agnieszka003 :
[..]



W stylu If You wear this velvet drees.
Fajnie mi sie wczoraj usnęło przy tej piosence, a co by było jak by cały album był taki?

Co do głosu Bono też uważacie że już się trochę zdarł (czyt. stępił)
wystarczy włączyć Achtung baby a później HTDAAB i widać różnicę.


niestety widać i to bardzo dużą. chociaż teraz chyba i tak jest troszę lepiej niż w czasie elevation tour.

a płytę w stylu if you wear..., your blue room czy can't help falling in love wszystkie panie z pewnością by pokochały wink.gif
  
Re: 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 14:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
velvetova
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3701
Posty: 427


[ Osobista Galeria ]




Agnieszka003 :
[..]



W stylu If You wear this velvet drees.
Fajnie mi sie wczoraj usnęło przy tej piosence, a co by było jak by cały album był taki?

Co do głosu Bono też uważacie że już się trochę zdarł (czyt. stępił). to już 25 lat nadwyrężonej eksploatacji
wink.gif wystarczy włączyć Achtung baby a później HTDAAB i słychać różnicę.
a ja np bardziej wole jego 'zdary" glos niz lekki "skrzek" z poczatku kariery wink.gif


a co do 12 plyty...chcialabym zeby byla ona podobna do Achtung baby...ale moim cichym marzeniem jest zeby powrocili do klimatow z plyty war...ale to marzenie nie do spelnienia sad.gif sad.gif sad.gif
  
Re: 12 album studyjny U2
PostWysłano: Piątek, 29 Lipca 2005, 18:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
caspian
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2129
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Max :
[...]
Zgadzam się z niektórymi, że zespol zdziadział i "spopowiał"
[...]


Ja też :(

odrzu2owiec :
[...]
Po minie Larrego widać, ze ktos mu chyba kazał grac za kare na tej trasie wiec pewnie pójdzie w te swoje aktorstwo
[...]


Może ta mina jest udawana, wiecie, ćwiczy aktorstwo <lol>

little_wild_girl :
Trawię U2 pod każdą postacią i cieszę się tym, co stworzyli. smile.gif
[...]


Ten "obiektywizm" fanów... :/ Niech nagrają byle co ale i tak mi się będzie podobać bo to U2...
  
Wszystko o nowym albumie
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 27  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010