Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Karta muzyczna i odtwarzanie DIV-X
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Karta muzyczna i odtwarzanie DIV-X
PostWysłano: Wtorek, 09 Września 2003, 10:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SamoDobro
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #265
Posty: 36


[ Osobista Galeria ]




Witam
Mam malutki problem, który, mimo, że może niezbyt uciążliwy, to jednak jest denerwującym wielce.
Chodzi o to, że do zakupionej od znajomego płyty głównej - płyta ABIT, ale jhaka dokładnie, to nie pamiętam - zamontowałem kartę dźwiękową z mojego starego kompa - SoundVision 16 - na chipsecie ESS688 Audiodrive.
wszystko chodzi pięknie, gra prześlicznie, ale jak włączam film na div-x, zaczynają się szopki.
w przypadku kodowania MPEG-3 Audio decoder jest to jeszcze do wytrzymania - film rusza, dźwięk idzie, ale w rozdzielczości 48000 Hz. i tu zaczynają się problemy, bo karta muzyczna nie obsługuje takiej rozdzielczości i są trzaski. wtedy wciskam STOP, zmieniam próbkowanie na 1/2 i wszystko sialala - gorsza jakość dźwięku (24000 Hz), ale przynajmniej nie charczy.
gorzej w przypadku kodeka AC3 - tu nie mogę sobie zmienić częstotliwości próbkowania i filmów oglądać się po prostu nie da :(
poszedłem więc po rozum do głowy i z jeszcze starszego komputera, który należał do mojego znajomego, wymontowałem inną kartę dźwiękową - SoundGalaxy 16 - na chipsecie ALS100.
Najpierw były szopki z instalacją - mam WIN98 i wprawdzie karta jest plug&play, i windows ją rozpoznaje, ale obsługiwać nie potrafił.
znalazłem sterowniki w sieci, wszystko chodzi bardzo ładnie - filmy w 48000 Hz brzmią znacznie ładniej niż w 24000 Hz ;) , w AC3 też odtwarzają się bez żadnych zgrzytów, ale jest jeden problem.
Po jakichś 10-20 minutach (nie mam pojęcia od czego to jest uzależnione) karta "głuchnie" - nagle zachowuje się tak, jakby nie dochodziło do niej żadne zasilanie - jak podkręcę wzmacniacz na maxa, to coś tam słychać, ale ledwo, ledwo. po restarcie wszystko wraca do normy.
nie jest to na pewno wina obsługi oszczędności energii - wyłaczałem wszystko w BIOSie jeśli chodzi o oszczędność energii, wina systemu też raczej nie - w Windozie też powyłączałem wszystko, co mogło być odpowiedzialne za taki stan rzeczy, sterowniki na pewno są dobre...
więc co mam zrobić?
proszę o jakąś radę - co zrobić z tym ALS100, żeby się nie wyłączał, albo jak zmusić SoundVisiona, żeby to, co komp chce odtwarzać w 48000 Hz odtwarzał w 44000 Hz?
pomocy!
  
Re: <SamoDobro> Karta muzyczna i odtwarzanie DIV-X
PostWysłano: Wtorek, 09 Września 2003, 11:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




ale kodek AC-3 ma przecież możliwość zmiany częstotliwości dekodowania nawet do 96000 !
  
Re: <e X t 7 3> Karta muzyczna i odtwarzanie DIV-X
PostWysłano: Wtorek, 09 Września 2003, 15:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
SamoDobro
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #265
Posty: 36


[ Osobista Galeria ]




heh
to ja mam chyba jakiegoś dziwnego tego kodeka sad.gif
skąd można zassać takiego, żeby można zmieniać częstotliwość?
  
Re: <SamoDobro> Karta muzyczna i odtwarzanie DIV-X
PostWysłano: Wtorek, 09 Września 2003, 17:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ja proponuje http://ac3filter.sourceforge.net/
  
Karta muzyczna i odtwarzanie DIV-X
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010