Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Placebo -> Witajcie na nowym forum zespołu Placebo! Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Czwartek, 25 Sierpnia 2005, 22:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
to ja
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4803
Posty: 119


[ Osobista Galeria ]




eehem... :
chyba nie rozumiesz tego teledysku i dlatego mówisz ze jest głupi...

za nic nie moglam sobie przypomniec, co tam mogloby byc do zrozumienia badz niezrozumienia, sciagnelam by odswiezyc sobie pamiec i nadal nie wiem :] hotel, brian spaceruje korytarzem niczym naomi na wybiegu, wszyscy rzucaja sobie te smiertelnie powazne spojrzenia /jakby chcieli do toalety a przerwa jeszcze daleko/, jakas parka sie kloci, panna zaczyna krecic z brianem a potem on kreci z jej panem, i jeszcze ta starsza pani wykladajaca karty tarota z sercami przebitymi mieczami i parami kochankow, uuuu zbyt glebokie dla mojej prostolinijnej natury :]
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 00:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cezar
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #4560
Posty: 733


[ Osobista Galeria ]




Witam Wszystkich (bez wyjątku)!

Dziękuję serdecznie Grusi i Evay za pomoc przy moim "zapoznaniu się" z muzyką Placebo! Odsłuchałem wszystko co zostało "wrzucone", poczytałem troszkę teksty, częściowo popróbowałem sam potłumaczyć, częściowo posiłkowałem się przesłanymi mi przez evay tekstami. Nie sięgałem z braku czasu głębiej, nie drążyłem historii i deklarowanego przesłania zespołu!

Pierwsze wrażenie - muzyka psychodeliczna, nieprzebarwiona, posępna, surowa, upopowiony punk (punk w mojej młodości królował na koncertach i zjazdach wszelakich), momentami The Cure (który bardzo cenię i często się nim delektuję), momentami undergroundowy gotyk (słyszałem ostatnio w małych salkach koncertowych polskie kapele których nie da się odnaleźć w radiu czy tv a brzmią fantastycznie w tego rodzaju muzyce), teksy dość egocentryczne (wynikające chyba z osobowości wokalisty), wokal ciekawy (chyba najmocniejszy punkt)!

Emocje - muzyka nie rzuciła mnie na kolana. Być może wynika to z atmosfery muzyki która moim zdaniem jest do słuchania w określonym miejscu, w określonym czasie i przede wszystkim w określonym stanie emocjonalnym! Niemniej mnie nie porwał ten wiatr! Ale posłuchać było naprawdę warto!

Konkluzja - muzyka niebanalna, napewno haryzmatyczna (chociaż chyba mniej niż sam wokalista, o którym kiedyś coś czytałem) i jeśli ktoś ją czuje to chwała mu za to! Próba stawiania jakichkolwiek technicznych ocen tej muzyce nie ma moim zdaniem większego sensu (nie mnie zresztą to czynić) ponieważ ją albo się poczuje albo nie! I to jest największa wygrana Placebo!

Obietnica - obiecuję z własnej nieprzymuszonej woli, że sięgnę jeszcze do tej muzyki (mam zamiar kupić ich ostatnią płytę), posłucham parę razy w różnych "okolicznościach przyrody" i podzielę się z Wami moimi emocjami!

Pozdrawiam Wszystkich! Trzymajcie się!
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 11:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
eehem...
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4839
Posty: 20


[ Osobista Galeria ]




"to ja"[..]


uuuu zbyt glebokie dla mojej prostolinijnej natury :]


no widocznie... cool.gif
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 14:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




cezar :
Witam Wszystkich (bez wyjątku)!

Dziękuję serdecznie Grusi i Evay za pomoc przy moim "zapoznaniu się" z muzyką Placebo! Odsłuchałem wszystko co zostało "wrzucone", poczytałem troszkę teksty, częściowo popróbowałem sam potłumaczyć, częściowo posiłkowałem się przesłanymi mi przez evay tekstami. Nie sięgałem z braku czasu głębiej, nie drążyłem historii i deklarowanego przesłania zespołu!

Pierwsze wrażenie - muzyka psychodeliczna, nieprzebarwiona, posępna, surowa, upopowiony punk (punk w mojej młodości królował na koncertach i zjazdach wszelakich), momentami The Cure (który bardzo cenię i często się nim delektuję), momentami undergroundowy gotyk (słyszałem ostatnio w małych salkach koncertowych polskie kapele których nie da się odnaleźć w radiu czy tv a brzmią fantastycznie w tego rodzaju muzyce), teksy dość egocentryczne (wynikające chyba z osobowości wokalisty), wokal ciekawy (chyba najmocniejszy punkt)!

Emocje - muzyka nie rzuciła mnie na kolana. Być może wynika to z atmosfery muzyki która moim zdaniem jest do słuchania w określonym miejscu, w określonym czasie i przede wszystkim w określonym stanie emocjonalnym! Niemniej mnie nie porwał ten wiatr! Ale posłuchać było naprawdę warto!

Konkluzja - muzyka niebanalna, napewno haryzmatyczna (chociaż chyba mniej niż sam wokalista, o którym kiedyś coś czytałem) i jeśli ktoś ją czuje to chwała mu za to! Próba stawiania jakichkolwiek technicznych ocen tej muzyce nie ma moim zdaniem większego sensu (nie mnie zresztą to czynić) ponieważ ją albo się poczuje albo nie! I to jest największa wygrana Placebo!

Obietnica - obiecuję z własnej nieprzymuszonej woli, że sięgnę jeszcze do tej muzyki (mam zamiar kupić ich ostatnią płytę), posłucham parę razy w różnych "okolicznościach przyrody" i podzielę się z Wami moimi emocjami!

Pozdrawiam Wszystkich! Trzymajcie się!


wiesz, proponuję kupić płytę ale nie ostatnią ;) Osobiście polecam Black Market Music lub Without You I'm Nothing ;)
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 14:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Jego wybór smile.gif
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 15:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
to ja
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4803
Posty: 119


[ Osobista Galeria ]




eehem... :
no widocznie... cool.gif
to ja poprosze szczegolowy spis tego, co tam jest jeszcze do zrozumienia wraz z objasnieniami :]
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 20:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
eehem...
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4839
Posty: 20


[ Osobista Galeria ]




czy ja mówiłam że go rozumiem bo sobie nie przypominam cool.gif może jest w nim jakiś ukryty sens biggrin.gif a nie tak odrazu że głupi mówić ;P
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 20:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
to ja
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4803
Posty: 119


[ Osobista Galeria ]




nie, stwierdzilas ze widocznie go nie rozumiem skoro uwazam go za glupkowaty ale 1) jest na tyle prostolinijny ze nie za wiele trzeba glowkowac by go ogarnac, 2) skoro przy powyzszym ty go jednak nie rozumiesz to lepiej nawet tego nie skomentuje :] i 3) skoro sama nie jestes przekonana czy go rozumiesz to po co w ogole ta odpowiedz? na odczepnego? myslenie nie boli, wiem z doswiadczenia :]
  
Re: <to ja> Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 20:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
eehem...
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4839
Posty: 20


[ Osobista Galeria ]




co do punktu 1) to ja tak nie uważam i skończmy prosze dyskusję jeśli nie masz nic przeciwko..........(zaraz się bluzgi posypią)
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 20:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
to ja
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4803
Posty: 119


[ Osobista Galeria ]




z mojej strony - ja nie bluzgam, z twojej strony - to sie pohamuj :] naprawde pojac nie moge skad twoje przekonanie, ze w tych 4 minutach audiowizualiow kryje sie jakies artystyczne objawienie, ktorego nie nalezy kalac slowem 'glupkowaty', a jednoczesnie nie jestes w stanie podac chocby jednego rzeczowego argumentu
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 21:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
eehem...
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #4839
Posty: 20


[ Osobista Galeria ]




to ja :
ktorego nie nalezy kalac slowem 'glupkowaty'



no poprostu tak uważam i wybacz ale nie chce mi się z tobą dyskutować na ten temat
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Piątek, 26 Sierpnia 2005, 21:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
to ja
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4803
Posty: 119


[ Osobista Galeria ]




no to tym bardziej uwazam go za glupkowaty skoro nawet jego oddani wielbiciele nie sa w stanie nic wymyslic na jego obrone :]
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2005, 12:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Zamkniejsz się ty wreszcie?
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2005, 14:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
to ja
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4803
Posty: 119


[ Osobista Galeria ]




zachowuj sie kulturalnie, bardzo prosze :] gdybym ja kazala komukolwiek tu sie zamknac dostalabym bana jak stad do timbuktu. ale ja nie schodze tak nisko :] i nie widze nic zlego w mojej nieukrywanej niecheci do czczej paplaniny i frazesow, ktore powtarzane sa bezmyslnie. nie maja one nic wspolnego z wlasnym zdaniem bo zwyczajnie nie sa wlasne jesli nic za nimi nie stoi. a ty grusia chyba bardzo lubisz sie ze mna sprzeczac skoro nawet gdy nie z toba wymieniam posty ty i tak sie mieszasz :]
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2005, 14:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Jeśli ty zachowujesz się kulturalnie wytykając każdemu, kto się tylko napatoczy "brak pomyślunku", to ja jestem Marilyn Monroe.
Nie kazałam ci się zamknąć, tylko zadałam pytanie, retoryczne zresztą. Miało to wyrazić, że paplasz jak nakręcona ale kompletnie od rzeczy. Do tego przekręcasz i opatrznie rozumiesz to, co piszę, jak to miało miejsce chociażby przed chwilą.
Nie lubię sie z tobą sprzeczać [już tak sobie nie schlebiaj], tylko staję po stronie osoby, która nie gada ciągle, że coś jest "głupkowate" i sama nie podaje argumentów, żądając ich od drugiej osoby. Za to ty, jak widzę, lubisz sprzeczać sie ze wszystkimi, nie tylko ze mną, co da sie zaobserwować w kilku wątkach.
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2005, 15:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
to ja
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4803
Posty: 119


[ Osobista Galeria ]




grusia :
Jeśli ty zachowujesz się kulturalnie wytykając każdemu, kto się tylko napatoczy "brak pomyślunku", to ja jestem Marilyn Monroe.
'brak pomyslunku' jest duzo lagodniejszym okresleniem niz okreslanie kogos 'bezmozgowym' gdy chyba przyznasz wyrazil swoja grzeczna choc niepochlebna opinie nt plyty, lub jakze subtelne sugestie bym sie zamknela o ktorych za chwile :]
grusia :
Nie kazałam ci się zamknąć, tylko zadałam pytanie, retoryczne zresztą. Miało to wyrazić, że paplasz jak nakręcona ale kompletnie od rzeczy. Do tego przekręcasz i opatrznie rozumiesz to, co piszę, jak to miało miejsce chociażby przed chwilą.
gdybym /na przyklad, czysto teoretycznie/ napisala tu 'czy ty kiedys napiszesz w koncu cos odkrywczego?' nie oznaczaloby to sugestii ze powinnas to zrobic i ze takie byloby moje zyczenie? bo jesli bylo to jedynie pytanie retoryczne za ktorym nic nie idzie to po co w ogole to pisalas? jest to w takim razie bezuzyteczne i pozbawione jakiegokolwiek sensu :]
grusia :
Nie lubię sie z tobą sprzeczać [już tak sobie nie schlebiaj], tylko staję po stronie osoby, która nie gada ciągle, że coś jest "głupkowate" i sama nie podaje argumentów, żądając ich od drugiej osoby. Za to ty, jak widzę, lubisz sprzeczać sie ze wszystkimi, nie tylko ze mną, co da sie zaobserwować w kilku wątkach.
25 Sierpnia 2005, 22:44 - tu jest moja argumentacja o ile nie zauwazylas /lub nie zrozumialas/ :] przejrzyj sobie tez inne wypowiedzi, zawsze staram sie podac argumentacje, jesli uwazasz ze jej nie podaje to pisz na bierzaco, przeciez sama jakis czas temu stwierdzilas, ze na puste nic nie znaczace wypowiedzi zareagowalabys odpowiednio a tu nagle dowiaduje sie tak ogolnie ze niby costam kiedys i ten tego :]
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2005, 18:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




"Nie chce mi się z tobą gadać". Frazes, ale jaki aktualny! Ponadczasowy nawet powiem! :P
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2005, 19:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
to ja
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4803
Posty: 119


[ Osobista Galeria ]




wiesz w ogole nic nie musisz przeciez pisac, tak bedzie nawet latwiej :] ale wbrew pozorom nie jest to zadna zakamuflowana sugestia, ja nikomu niczego nie narzucam, jedynie wyrazam swoje odczucia :] a skoro lubisz jak jest milo, latwo i z gorki to mi nie odpowiadaj, nie obraze sie :]
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Niedziela, 28 Sierpnia 2005, 11:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
zooropa1987
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2702
Posty: 170


[ Osobista Galeria ]




A ja przerwę ten spór i się ładnie przywitam smile.gif Widzę, że na placebowym forum jest trochę "jutowego" towarzystwa biggrin.gif . Nie wiem, czy będę się często tutaj wypowiadać, bo zbyt rozmowna nie jestem, ale na pewno raz na jakiś czas uraczę was jakimś video, bo trochę tego mi się uzbierało. Pozdrawiam serdecznie.
  
Re: Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
PostWysłano: Niedziela, 28 Sierpnia 2005, 13:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




zooropa1987 :
A ja przerwę ten spór i się ładnie przywitam smile.gif Widzę, że na placebowym forum jest trochę "jutowego" towarzystwa biggrin.gif . Nie wiem, czy będę się często tutaj wypowiadać, bo zbyt rozmowna nie jestem, ale na pewno raz na jakiś czas uraczę was jakimś video, bo trochę tego mi się uzbierało. Pozdrawiam serdecznie.


dziekujemy! eusa_clap.gif ja tego mam malo :(
  
Witajcie na nowym forum zespołu Placebo!
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Placebo

Strona 4 z 5  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010