Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> R.E.M. -> R.E.M. na Live 8
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
R.E.M. na Live 8
PostWysłano: Wtorek, 23 Sierpnia 2005, 08:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Atomic_Mario
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1798
Posty: 2826


[ Osobista Galeria ]




Trochę czasu już minęło od tego wydarzenia, ale ze względu na jego doniosłośc warto jeszcze raz do niego powrócić po to, żeby przyjrzeć się występowi R.E.M. na tym koncercie. Wszystkich którzy nie mieli okazji obejrzeć tego występu odsyłam do działu DOWNLOAD

Sam występ R.E.M. odebrałem bardzo pozytywnie i uznaje za jedną z najjaśniejszych punktów koncertów Live 8.

Sam dobór utworów - Imitation of life, Everybody Hurts, Man on the moon uważam za jak najbardziej trafiony. Występ zaczął się od energetycznego Imitation po którym przyszły bardziej refleksyjne i nostalgiczne utwory, które świetnie pasowaly do ideii przyświecającej organizacji Live 8. Wykonanie Everybody zawsze ściska za serce ( to taki odpowiednik One U2) a MOTM to mój ulubiony utwór kapeli Stipe'a.

Sam Michael Stipe pokazał podczas występu to co intryguje w jego osobowości. Ten roztaczający się wokól niego magnetyzm połączony z tajemniczym i chropowatym głosem urzeka mnie, sprawia że muzyka R.E.M. przenika gdzieś w wewnątrz mnie. Jak widać było z relacji TV występ R.E.M. porwał nie tylko mnie.

R.E.M. tym koncertem potwierdziło, że ciągle jest wielką gwiazdą światowego rocka, która skutecznie się broni przed skomercjalizowaniem i pustką otaczającego nas świata. 20 lat temu R.E.M. nie zaproszona do występu na Live Aid. Pomimo, że Michael zapewnia, że dobrze iż tak się stało, gdyż przechodził wtedy kryzys i miał zamiar odejść z zespołu, to ja uważam, że 2 lipca zespól czuł wielką artystyczną i czysto ludzką satysfakcję...
  
Re: R.E.M. na Live 8
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 23:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
luke
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3325
Posty: 164


[ Osobista Galeria ]




Przyznam sie, ze odebralem ten wystep nieco inaczej niz Ty, ale przyjrze sie mu jeszcze raz i w tedy postaram sie sklecic cos konstruktywnego :)
  
Re: R.E.M. na Live 8
PostWysłano: Środa, 31 Sierpnia 2005, 15:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ark7
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #4912
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




A mnie się najbardziej podobało wykonanie piosenki 'man on the moon', którego TVN już niestety nie pokazała, szkoda, ale ' imitation of life' i 'everybody hurts' też wyszły świetnie... heh aż się wzruszyłem, jak cały Hyde Park śpiewał z michaelem EVERYBODY HURTS, piękny wystep i ogólnie piękny koncert.....
  
R.E.M. na Live 8
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> R.E.M.

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010