Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura -> Czy czytamy ?? Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <grusia> Czy czytamy ??
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 06:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Tak jest! A wracając do Ciri w bandzie Szczurów, to... wink.gif
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 09:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




Berger :
Swoją drogą, ciekawe, że u nas ,,Potop" traktuje się tak... hm... pomnikowo. Na przełomie podstawówki (gimnazjów nie było) i liceum sam go zresztą tak traktowałem. Dopiero choróbsko, które na miesiąc zwaliło mnie do łóżka na początku drugiego okresu w pierwszej klasie LO, sprawiło, żem po trzy opasłe tomiska sięgnął. Wczytałem się, przedarłem przez nudne dla mnie wówczas umizgi pomiędzy Oleńką i Kmicicem, doszedłem do polityki, bitew, walki o wolność, męskich przygód - i zwariowałem na punkcie książki i jej autora. Potem ten afekt przeniosłem na Sapkowskiego i jego sagę wiedźmińską.



ja Potop czytałam z naprawde ogromnym zaciekawieniem wink.gif a najbardziej mi sie podobała postac Kmicica smile.gif juz na samym poczatku mnie rozsmieszył biggrin.gif
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 10:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Berger :
Tak jest! A wracając do Ciri w bandzie Szczurów, to... wink.gif


Ciiii... cho. Sza! Sama przeczytam wink.gif
  
Re: <ALICE> Czy czytamy ??
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 23:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




O! Ciekawe podejście. A dlaczego pan Andrzej Cię śmieszył? Mnie się wydaje barwną postacią, na początku groźną, niebezpieczną, ale śmieszną?
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 00:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




Mi sie postac Kmicica bardzo podobala i tez bylabym daleka od tego by twierdzic, zeby mnie smieszyla. Niby dlaczego? Wydawal mi sie raczej intrygujacym i zachwycajacym, wlasnie przez to, ze byl taki nieprzewidywalny i nieokielznany. To go czynilo szalenie interesujacym. Prawdziwy mezczyzna, z ogromym ladunkiem energii i emocji, ktory nie bal sie niczego i kazde jego posuniecie bylo kolejnym swiadectwem nieopisanej meskosci. Nawet zazdroscilam Olence, ze jej sie taki waleczniak trafil...
  
Re: <Kosmopolitka> Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 00:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ja dodam jeszcze, że jak on i jego woje przed nawróceniem jeszcze wioskę z dymem puszczali i baby gwałcili, to jacyś sumermęscy nie byli, ale śmieszni też nie...
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 00:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




Ja jednak pisalam o Kmicicu, a nie o jego kompanach, a jak mnie pamiec nie myli, to Kmicic nie gwalcil...
  
Re: <Kosmopolitka> Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 00:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dowódcą był, więc odpowiadał za swoją zgraję. A po nawróceniu, tak mi się przypomniało jeszcze, co jego Tatarzy wyrabiali w Prusiech, podczas gdy ich pan się modlił...
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 01:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




I tak mi "mojego Andrzejka" nie obrzydzisz. Dla mnie chlop to fajny byl i tyle;)
  
Re: <Kosmopolitka> Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 07:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Nie wcale chcę obrzydzić, bo i dla mnie to ciekawy bohater. Był barwną postacią, jak mówiłem. No i zapewne przystojnym gościem, bo z twarzą Olbrychskiego za jego młodych lat. wink.gif Ale spójrz obiektywnie. Przed nawróceniem Kmicic, choć patriota i człek szaleńczo odważny, był jednak warchołem, czyli takim dresem tamtych czasów. cool.gif A i po nawróceniu potrafił zachowywać się okrutnie. Co nawet lubujący się w okrucieństwach Sienkiewicz z wyraźną ironią odnotowywał.
  
Re: <Berger> Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 10:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




Za Olbrychskim nie przepadam, wiec nie upiekszyl tej postaci w moich oczach swoja rola, chodz przyznac trzeba obiektywnie, ze dobrze zagral.
Co do innej czesci Twojej wypowiedzi- musze Ci przyznac, mimo mej nieukrywanej sympatii do Kmicica, racje. Wydaje mi sie, ze wlasnie taki byl sens Sienkiewicza, by pokazac, ze zly moze stac sie dobrym, ale jednak nie w sposob calkowity. Gdzies tam drzemie jeszcze bowiem ten zly duch i jesli sposobnosc ku temu, to pokazuje on twarz swiatu. W przypadku Kmicica bylo to raczej nieuniknione, bo on narwaniec taki, a okazji by wyrzucic z siebie te kumulujaca sie w nim energie, bylo co niemiara.
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 12:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Berger :
O! Ciekawe podejście.


Powiedziałabym, że raczej klasyczne wink.gif

Kosmopolitka :
Nawet zazdroscilam Olence, ze jej sie taki waleczniak trafil...


Mam nadzieję, żem choć też Oleńką, ten "mój" będzie mniejszym "narwańcem" lol.gif

Kosmopolitka :
Za Olbrychskim nie przepadam, wiec nie upiekszyl tej postaci w moich oczach swoja rola, chodz przyznac trzeba obiektywnie, ze dobrze zagral.


Olbrychski dobrym aktorem jest i basta cool.gif Bardzo go lubię.
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 17:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kosmopolitka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4627
Posty: 392


[ Osobista Galeria ]




A ja za nim nie przepadam i mam do tego prawo. wink.gif
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 18:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




Berger :
O! Ciekawe podejście. A dlaczego pan Andrzej Cię śmieszył? Mnie się wydaje barwną postacią, na początku groźną, niebezpieczną, ale śmieszną?


rozsmieszał mnie (ale bardzo pozytywnie) bo miał takie fajne teksty biggrin.gif
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 20:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




No własnie, Bergerku, trzy są rodzaje komizmu, a Ty wziąłęś pod uwagę tylko jeden wink.gif
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 20:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ALICE
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #1458
Posty: 917


[ Osobista Galeria ]




grusia :
No własnie, Bergerku, trzy są rodzaje komizmu, a Ty wziąłęś pod uwagę tylko jeden wink.gif



no wlasnie, Kmicic był moją ulubioną postacią z tej ksiązki i spodobało mi sie wlasnie to ze był taki fajny sympatyczny wink.gif
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 22:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Kosmopolitka :
W przypadku Kmicica bylo to raczej nieuniknione, bo on narwaniec taki.


A i epoka była taka, choć czas wojny takim lubujących się w rzeziach ludności cywilnej ,,narwańcom" sprzyjał zawsze.
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 22:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




ALICE :
[..]bo miał takie fajne teksty biggrin.gif


To znaczy jakie? Jakieś cytaty?
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2005, 22:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




grusia :
Powiedziałabym, że raczej klasyczne.


Rozwiniesz myśl?
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Środa, 31 Sierpnia 2005, 11:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
grusia
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1372
Posty: 3053


[ Osobista Galeria ]




Chodzi o to, że zwyczajnie wolę sama książkę przeczytać. Streszczeniami, w przypadku lektur szkolnych, posługuję się jedynie, jeżeli z jakichś względów nie zdążyłam, a opowiadanie mi, co działo się dalej w "zwykłych" książkach [a broń Boże, jakie było zakończenie!] bez uprzedniej prośby z mojej strony jest surowo wzbronione cool.gif Myślałam, że to normalne eusa_eh.gif
  
Czy czytamy ??
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura

Strona 5 z 7  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010