Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> kernel 2.6.13 - problem z bootowaniem
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
kernel 2.6.13 - problem z bootowaniem
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 14:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bart000
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #3896
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




Witam

Mam Mandrake'a 10 na kernelu 2.6.4 i chce sie przesiasc na 2.6.13 z powodu obslugi dodatkowego kontrolera ata na PCI na czipie IT8212 ktory posiadam. Problem jest taki ze po wydaniu polecenia "make bzImage" na koncu dostaje komunikat "Root device is (3, 1)" a z tego co wiem powinno byc (1, 1). Prawdopodobnie z tego powodu system uznaje kontroler na PCI za pierwszy a ten na plycie glownej za drugi. Gdy podlanczam dysk z linuxem do kontrolera plyty glownej dostaje komunikat "Kernel panic... itd.". Jak podpinam do kontrolera na PCI i z niego bootuje system startuje ale sa problemy z pozostalymi dyskami (zidedntyfikowaniem, montowaniem/odmontowywaniem w systemie itp). Wiec prosze o pomoc, czy ktos wie co ztym zrobic by bylo "Root device is (1, 1)". Bede wdzieczny za wszelkie sugestie bo niezbytdobrze znam sie na linuxie i niewiem co z tym dalej poczac.

P.S. Mam nadzieje ze nie namieszalem zabardzo i ktos bedzie mogl mi pomoc.
  
Re: kernel 2.6.13 - problem z bootowaniem
PostWysłano: Piątek, 03 Lutego 2006, 23:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bart000
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #3896
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




Problem jest juz rozwiazany... biggrin.gif
  
kernel 2.6.13 - problem z bootowaniem
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010