Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Gry -> WoW - World of Warcraft Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Wtorek, 05 Października 2004, 18:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




World of Warcraft
czyli najnowsza gra blizzarda
rozpoczely sie beta testy
jednak mnie nie wylosowali :( moze i lepiej bo mam KO lol

gra zapowiada sie chyba ciekawie - widze ze to kompilacja samych dobrych pomysłow z innych gier
tylko ilosc ras i postaci jet powalajaca tego wczesniej na pewno nie bylo

zreszta sami zobaczcie


Ostatnio zmieniony przez J@ger dnia Poniedziałek, 25 Października 2004, 13:17, w całości zmieniany 2 razy
  
Re: <J@ger> WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Środa, 20 Października 2004, 17:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




własnie przed chwila dostałem kody dostępowe :)
dzieki ci o wielki W. :))

zaczalem sciagac instalke i tu pierwsza niespodzianka
bittorent to ok rozumiem
ale 2470.03 MB !!!!!!!!!! tego to nie rozumiem
KOLOS ciekawe kiedy to sciagne :)



-----------------
update
sciagnalem w niecałe 9 godzin ...
zainstalowalem ...
zalogowałem się...
i ...
zaczalem sciagac update :)
skoromne 281 MB !!
noz normalnie jaja se robia
  
Re: <J@ger> WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Środa, 10 Listopada 2004, 12:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dogi
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1772
Posty: 17


[ Osobista Galeria ]




J@ger: no i co ?!
Zaciagnales juz wszystko i uruchomiles??!
To moze jakies wrazenia bys zapodal ? Bo jestem bardzo ciekaw jak to wyglada w praktyce (mysle ze nie tylko ja).


Pozdrawiam.
  
Re: <J@ger> WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Środa, 10 Listopada 2004, 22:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
RoX97
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #200
Posty: 104


[ Osobista Galeria ]




Kolejna zasysanie... tym razem nie patch tylko "nowa beta" oznaczona numerkiem 1.10... 2.5gb... chyba blizz zakłada, ze każdy ma 10Mb/s łącze ;)

A co do samych wrażeń z gry... jeśli miesięczna oplata nie przekroczy 35zl (co jest chyba nierealne:/) to pewnie będę grał. Dla porównania przy KO w które grałem ponad pól roku niezdecydował bym się na opłatę miesięczną wynoszącą nawet 25zl.
Przechodząc do sedna…
Pierwsze co razi w wow to sposób sterowania (po tak długim czasie grania w ko lekko przeraził) jednak po pewnym czasie można zauważyć zalety takich rozwiązań.
Grałem magiem (wg. znacznej większości betetesterów najgorszą klasą w pvp/ co po ostatnim patchu chyba się nie zmieniło) więc wrażenia z gry siłą rzeczy mogą być opisywane z punktu widzenia maga ;).
Już na starcie (zaraz po wybraniu rasy/klasy) gra wprowadza w świat warcrafta intrem innym dla każdej z ras. Następnie pokręcimy się trochę po wiosce i dostaniemy swoje pierwsze zadania za, które w znacznej większości oprócz doświadczenia możemy wybrać jedną z przewidzianych nagród czasem pieniądze lub jakiś ciekawy ”upominek”. Dość często za questy inkasujemy przedmiot, którego zakup przekraczał by nasze możliwości finansowe nawet 50krotnie ;)
Samych questów do wykonania przypada dość sporo na każdą lokację.
Lokacji czyli obszarów, których zwiedzenie w biegu zajęło by nam około 50minut na każdy jest ponad 16 (może 20) na pierwszym kontynencie… kontynenty natomiast mamy 2.
Przeważająca cześć zadań w pierwszej lokacji może być wykonana bez pomocy innych graczy (w zasadzie wszystkie), później jednak w miarę kontynuowania naszej podróży w głąb kontynentu zadania staja się trudniejsze. Są to tak zwane „Elite Quests”, których wykonanie solo sprawia znaczne problemy. Osobiście udało mi się ukończyć jeden może 2 takie questy w drugiej lokacji bez pomocy pozostałych graczy. Reszty w solo przed 20 levelem
raczej sobie nie wyobrażam.
Gra w późniejszych etapach nastawiona jest raczej na działanie grupowe. Oczywiście nie wątpię, że ukończenie questów, które do tej pory widziałem jest możliwe bez niczyjej pomocy jednak nie na tak wczesnym levelu jak byśmy tego chcieli. A nagrody jakie możemy otrzymać ze „Elite q” są wystarczająco kuszące aby zebrać drużynę chętnych do ukończenia zadania jak najwcześniej ;).
Sama budowa naszej postaci jest wystarczająco rozbudowana aby można było tworzyć dość oryginalne kombinacje. Oprócz wyglądu postaci na, który możemy wpłynąć jeszcze przez rozpoczęciem rozgrywki mamy do wyboru szereg umiejętności i w późniejszej części gry talentów.
W skład umiejętności wchodzą zarówno czary (mag/kapłan/szaman/czarnoksiężnik – chyba niepowinienem tłumaczyć na polski ;)) jak i pewne nabyte (czyt. nauczone od trenerów) umiejętności. Dość wcześnie bo już po 10levelu (przynajmniej w przypadku maga i warlocka) mamy do dyspozycji pierwszy punkt talentu. Tutaj sprawa się nieco komplikuje bo droga, która wybierzemy w talentach znacznie wpłynie na późniejszą cześć naszych przygód w świecie wow. Np. mag ma do wyboru trzy ścieżki talentów: fire, frost i arcane. Nawet jeśli zainwestujemy w jedną z tych dróg nie przeszkadza to inwestować w inna gdy uzyskamy kolejne punkty talentów. Jednak aby uzyskać dostęp do lepszych talentów wspomagających konkretną szkołę magii musimy zainwestować określoną liczbę punktów w dana dziedzinę.
W przypadku samych czarów możemy dowolnie (w ramach levelu na jakim jesteśmy oraz możliwości finansowych) uczyć się kolejnych z każdej szkoły magii (nawet mocno zalecane). Zgaduje, że podobnie ma się sprawa umiejętności innych klas.
Jeśli chodzi natomiast o pvp (player vs player) to niestety nie zdążyłem stać się częścią tej części gry. Jednak generalnie takie rozgrywki mogą toczyć się na dwa sposoby. Pierwszy to „każdy z każdym” a drugi to rasy sprzymierzone przeciwko rasom hordy (chyba :p). Do ras sprzymierzonych (Alliance) zaliczają się Ludzie, Krasnoludy, Gnomy i Nocne Elfy. Horda to natomiast Orkowie, Trole, Taureni oraz Undead (np. mój mag ;)). Każda z ras ma swoje umiejętności rasowe (jak do tej pory pasywne jednak po ostatnim patchu już chyba niezupełnie). Więcej niestety nie mogę napisać… i tak chyba sporo wrażeń jak na cztery dni gry. Reszta na stronie WoW.
Gra jest zdecydowanie warta zainteresowania, polecam ;)
(wiem, ze trochę nie po kolei opisywałem ale niechce mi się poprawiać :P )
  
Re: <RoX97> WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Czwartek, 11 Listopada 2004, 02:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




amen rox podsumowal to krotko

ja ma kilka postaci jednak najdluzej gram warlockiem undedem
i staram sie grac sam
chowaniec zalatwia sprawe :) bo bierze na klate
a ja rzucam czary z daleka

co do rozleglosci swiata to jest ogromny
ja do tej pory nie wyszedlem poza 1 lokaacje
caly czas robie w niej questy

no poprawka
raz polecialem zeppelinem na drugi koniec kontynentu
miodek
poszedlem wykapac sie w morzu
zanurkowałem i zobaczylem wrak ...
nie musze mowic czym skonczylo sie zwiedzanie ...

teraz rozpoaczyna sie teoretycznie open beta na europe
a gra jest z tego co mozna wycztytac mocno przebudowna

gra mase ludzi nawet po stronie undedow i całkiem sporo z pl
tyle moze na poczatek
sciagnij filmy to poczujesz klimat
bb
  
Re: <J@ger> WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Listopada 2004, 11:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dogi
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1772
Posty: 17


[ Osobista Galeria ]




Jakies linki skad mozna zasysnac ?!

I czy to bedzie otwarta beta ?!
  
Re: <dogi> WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Listopada 2004, 18:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




beta jest prawie otwarta bo trzeba miec konto
a jak masz konto to masz skad zassac

skoro nie masz konta to po co zasysac ? na zapas ? eusa_wall.gif
  
Re: <J@ger> WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Środa, 01 Grudnia 2004, 20:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dżimi
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2177
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




jak zrobić to konto i skąd ściągnąć bo zdeka niewiem :( powie mi ktoś ????
  
Re: <Dżimi> WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Środa, 01 Grudnia 2004, 20:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




otwarta beta zakonczona
mozesz zamowic gre w przedsprzedazy
koszt okolo 200 pln w tym miesiac gry na serwerze
potem w zaleznosci od opcji okolo 45 pln za miesiac gry
  
Re: WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Środa, 08 Grudnia 2004, 00:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kreseq
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #2217
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Gralem w Bete,zakupilem gre i jedno powiem:Dla mnie prawie ideal:) Troszke to kosztuje,na szczescie juz zarabiam i mysle ze co jak co ,ale na taka rozrywke sie oplaca.
  
Re: <kreseq> WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Piątek, 02 Września 2005, 12:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




wykopuje starocia
ok jutra rusza pamietnik mlodego undeda :P
  
Re: WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Piątek, 02 Września 2005, 12:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
FuKs
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1182
Posty: 257


[ Osobista Galeria ]




shock.gif
  
Re: <FuKs> WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Niedziela, 04 Września 2005, 06:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




no i stalo sie
pojechalismy z roxem do miasta wojewodzkiego
i po dlugich poszukiwaniach udalo nam sie kupic jedna ! sztuke ...
nie ma Wowa na polkach

ja gram na friend pasie a rox juz na pelnym ... 10 dni w plecy szkoda ale co zrobic. MM i empiki w Wawie tez ogołocone z gry ... czyzby byla az tak popularna ?

no i ostatnia rzecz gramy po stronie aliansu
mam brzydka grubą wręcz tłustą kransoludkę z wielkim cycem :P
  
Re: WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Niedziela, 04 Września 2005, 18:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
FuKs
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1182
Posty: 257


[ Osobista Galeria ]




10 dni w plecy ?

[jeszcze tydzien temu u nas w Empiku widzialem troche kopii :p]
  
Re: <FuKs> WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Niedziela, 04 Września 2005, 19:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




w paczce masz friend pasa 10 dni
+ 30 dni zwyklego abonamentu
a tak michał zaczal od razu z abonamentu
  
Re: WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Niedziela, 04 Września 2005, 21:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
FuKs
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1182
Posty: 257


[ Osobista Galeria ]




to trzeba bylo mu tej paczki nie oddawac :D

a pozatym = kupujac normalna gre stracisz konto z friend passa i bedziesz musial zaczynac od nowa ?
  
Re: <FuKs> WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 08:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




nie to nie tak
grasz na FP i potem mozesz przedluzyc sobie zywot w grze wlasnie kupujac pelna
albo zaczac od pełnej
nie mozesz zagrac np. FP i potem nastepny FP.. tzn mozesz ale to nei to samo konto juz

a grajac na FP masz 10 dni na decycje potem konto do kosza
zrobilem 9 lev krasnoludzka pieknoscia :) ktora oczywiscie udaje priesta
i 10 taurenem druidem ten nie dosc ze ma bufy to i dziubnac potrafi
  
Re: WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 15:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
FuKs
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1182
Posty: 257


[ Osobista Galeria ]




i co , fajna ta gra ?
  
Re: <FuKs> WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 16:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




nie badziew ... nie kupuj ...:)

jak ladnie poprosisz to sam sprawdzisz i ocenisz
dluuuuga
jetsem w pierwszej wiosce zrobilem z 20 questow i nastepne 8 mam otwartych..
na strone hotbota jest opisane pona 3300 questow wiec troche jeszce przed nami
  
Re: WoW - World of Warcraft
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 18:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
FuKs
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1182
Posty: 257


[ Osobista Galeria ]




a powiedz tak szczerze... czytasz wogole o co w tych questach chodzi ?

[tzn nie glowne zadanie , ale cala otoczke :P ]

PS. ja jestem sceptycznie nastawiony do WoW cool.gif
  
WoW - World of Warcraft
Forum dyskusyjne -> Software -> Gry

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010