Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Moby -> Newsy Idź do strony 1, 2, 3 ... 6, 7, 8
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Newsy
PostWysłano: Czwartek, 18 Sierpnia 2005, 21:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Ten topic służy do zamieszczania, czytania wink.gif i komentowania nowości, które Waszym zdaniem nie zasługują na oddzielny. Nie zapominajcie o linkowaniu źródła, z którego dane informacje pochodzą.

Zaczynamy.

moby.com

Moby wystąpił w radiowej audycji zatytułowanej „How pop ate itself”, która była nadawana o 21:30 w sobotę 13.08, a także w ciągu kolejnych siedmiu dni.

Ciekawe, co im tam nagadał... wink.gif
  
Re: Newsy
PostWysłano: Piątek, 19 Sierpnia 2005, 09:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Wklejam tłumaczenie jednej z notek z pamiętnika Moby’ego, które niegdyś na prędce trzasnęłam dla themoby.prv.pl...

Moby o narzekaniu

Pomówmy o narzekaniu. To coś, co zdarzało mi się robić notorycznie, gdy tylko nadarzała się okazja. Narzekałem na wszystko. Poniżej znajdziecie zasady, które moim zdaniem w narzekaniu obowiązują (co nie oznacza, że zawsze ich przestrzegam). Narzekanie jest w porządku, gdy:
a) narzekasz, bo masz ku temu ważny powód (choroba, głupi politycy, itd.)
b) możesz również narzekać w sposób, który jest zabawny dla osoby, przy której narzekasz. Nie ma w tym nic złego, dopóki robisz to w zabawnym stylu.
Załóżmy, że chcesz ponarzekać na film.
1 - Zdanie w stylu „Stary, ten film to kicha!” nie jest mile widziane, ponieważ dajesz upust swojemu niezadowoleniu w nieprzyjemny dla otoczenia sposób.
2 – „Niedorozwinięte chomiki lepiej by zrobiły ten film”
OK, gdyż jest to rodzaj dowcipu (nie jest to oczywiście dowcip, który wyśmiewa się z natury tych zwierząt czy ich ewolucji, bo kochamy je jak inne zwierzęta).
Osobiście mam zamiar ograniczyć się do narzekania w dwóch wypadkach:
a) kiedy mam ważny powód (wtedy nie muszę dbać o to, by narzekać w sposób dowcipny)
b) narzekać na coś w zabawny sposób, by nie tracić czasu osoby czytającej/słuchającej.
Proszę, weźcie to wszystko pod uwagę i dołóżcie starań, by narzekanie odbywało się w zabawniejszy sposób, a okaże się to korzystne.
Ja również wezmę to pod uwagę i mam nadzieję narzekać właśnie tak.
Dziękuję
Moby
  
Re: Newsy
PostWysłano: Piątek, 19 Sierpnia 2005, 10:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Album w hołdzie Sly And The Family Stone

Steven Tyler, lider grupy Aerosmith, użyczył swego głosu na potrzeby „I Want to Take You Higher”, utworu nagranego w hołdzie zespołowi Sly And The Family Stone.


Nagranie trafi na płytę „Different Strokes By Different Folks”, która ukaże się 27 września nakładem Epic/Legacy.

Na albumie pojawi się zresztą więcej znakomitych artystów. Swój udział w przedsięwzięciu potwierdzili także John Legend, Joss Stone, Van Hunt; Buddy Guy, John Mayer, Robert Randolph; Chuck D (Public Enemy), D‘Angelo, Isaac Hayes, Big Boi (Outkast), Sleepy Brown, Killer Mike, Janet Jackson, Maroon 5, will.i.am (The Black Eyed Peas), The Roots, Moby, Devin Lima (LFO).

Wśród producentów nagrań wymienia się Randy‘ego Jacksona, Nile‘a Rogersa i Steviego Jordana.

onet.pl

Wspaniali artyści, zaiste... eusa_sick.gif
  
Re: Newsy
PostWysłano: Sobota, 20 Sierpnia 2005, 09:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Z pamiętnika buntownika. cool.gif
  
Re: Newsy
PostWysłano: Wtorek, 23 Sierpnia 2005, 11:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Kolejna notka. smile.gif

Bob Moog
Sie 22, 2005 – Nowy Jork

Właśnie dowiedziałem się, że Bob Moog wczoraj zmarł.
To bardzo przygnębiające.
Bob Moog był kimś, kto najprawdopodobniej bardziej niż ktokolwiek inny miał wpływ na kształt współczesnej muzyki w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat.
To Les Paul muzyki elektronicznej. Przykre, że nie ma go już wśród nas.
Moby

moby.com
  
Re: Newsy
PostWysłano: Wtorek, 23 Sierpnia 2005, 17:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Troszkę o gitarce. cool.gif

[2005-08-17]
MOBY GRA NA EPIPHONE G 400

Moby – znakomity, wszechstronny artysta (na zdjęciu z endorserem Gibson - Daronem Murphy), zagrał na festiwalu w Moskwie, na swoim Epiphone G-400. Moby jest w trakcie światowego tourne promującego jego najnowsze dzieło: „Hotel”. Więcej informacji o trasie Moby i nie tylko: www.moby.com.

lauda-audio.pl
  
Re: Newsy
PostWysłano: Wtorek, 23 Sierpnia 2005, 19:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Wywiadzik. smile.gif

Moby - wywiad
Wywiad z Mobym, który wydał właśnie nowy album, Hotel.

Nową płytę zatytułowałeś „Hotel”. Dlaczego akurat tak?

Jest dużo powodów. Nie zdążyłbym opowiedzieć tu o wszystkich. Najważniejszy jest jednocześnie najprostszy. Podczas tras koncertowych zawsze mieszkam w hotelach. Zawsze, gdy wchodzę do hotelowego pokoju mam wrażenie, że jestem tu pierwszą osobą. A to przecież nieprawda. Sześć godzin wcześniej ktoś mógł tutaj uprawiać seks. Mam na myśli to, że w hotelach rozgrywają się bardzo intymne sytuacje. Wszystko to jest równocześnie niezwykle anonimowe. Bardzo szybko jednak jest to sprzątane i przygotowywane dla kolejnego klienta. To może zabrzmieć dosyć dziwnie, ale ja tak odbieram również życie. Bardzo skupiamy się na swoich uczuciach, czynach, a później umieramy i natura sprząta resztki nas. Tak, jakby nigdy nas tu nie było. To jednocześnie dołujące i stymulujące uczucie. Za dzień, miesiąc, rok świat może wyglądać tak, jakbyś nigdy w nim nie istniał.

To zdaje się Twój pierwszy album, na którym obyłeś się bez sampli. Skąd taka zmiana?

Na początku nie zamierzałem wcale nagrać albumu bez sampli. Dopiero gdy go kończyłem dotarło do mnie, że całkowicie zrezygnowałem z loopów. To było dziwne spostrzeżenie. Wiele osób kojarzy mnie przecież, jako artystę tworzącego głównie na podstawie sampli! Tak jednak wyszło. Nie odczuwałem potrzeby korzystania z cudzych fragmentów.

Czy „Hotel” można jakkolwiek porównać do „18”, Twojej poprzedniej płyty?

“Hotel” to w pewnym sensie kontynuacja „18”. Moim zamiarem było stworzenie ciepłej, pełnej emocji płyty. W porównaniu do mojego nowego krążka „18” jest dla mnie dużo bardziej rozmazana. Popełniłem ten błąd, iż tworzyłem ją zupełnie sam. Nikomu nie dałem posłuchać, zanim się nie ukazała. Jest za mało agresywna. Inaczej się ma sprawa z „Hotelem”. Tym razem byłem bardziej skoncentrowany, otwarty.

Czy tworząc tę płytę wyobrażałeś sobie jakiś konkretny hotel?

Wygląda to tak. Na co dzień jestem właścicielem niewielkiej restauracji „Teany", znajdującej się w nowojorskiej dzielnicy Lower East Side. Naprzeciwko mojego lokalu stoi olbrzymi hotel. Podczas gdy w okolicy znajdują się wyłącznie kamienice cztero-, pięciopiętrowe, on ma aż 25. Przypomina mi statek kosmiczny. Ludzie za nim nie przepadają, ponieważ nie pasuje do okolicy. Ja wręcz przeciwnie. Lubię go, bo oddaje charakter Nowego Jorku, czyli nieustanne zmiany i skupienie w jednym miejscu wiele przeciwieństw. Obserwowałem jego budowę od samego początku. Zaprzyjaźniłem się z kilkoma osobami, które go stawiały. To właśnie w nim zrobiliśmy sesję fotograficzną, która znalazła się na okładce płyty. Tak, to o tym hotelu myślę, słuchając mojego nowego albumu.

Na płycie czuć Twoją fascynację twórczością Davida Bowie. Czy właściwie?

No tak. David Bowie, to oprócz George'a Gerschwina, mój ulubiony kompozytor XX wieku. Na płycie znajduje się utwór „Spiders”, który jest moim wyraźnym hołdem dla Davida. To było wtedy, kiedy dowiedziałem się o jego ataku serca. Próbowałem sobie wyobrazić, jak wyglądałby świat bez niego. Tak właśnie powstał utwór „Spiders”. Mam jednak nadzieję, że on szybko nie umrze i dożyje 170 lat.
Inspiracje to trudny temat. Jeżeli jakieś utwory mają wpływ na moją muzykę, to jest to efekt niezamierzony. Czasem nie można sobie z tym poradzić tak po prostu. Muzyka, której słuchasz od małego, musi na Ciebie wpłynąć. Nie ma innego wyjścia.

A jak się ma sprawa wpływu New Order na Twoją muzykę? Nagrałeś w końcu „Temptation" ich autorstwa.

Dorastałem na takiej muzyce. Miałem obsesję na punkcie wspomnianego Davida Bowie, Joy Division i właśnie New Order. Uwielbiałem cold wave z lat 1979-1983. Ba, ja nadal ich uwielbiam! Trafia do mnie ta mieszkanka rocka, elektroniki, która niesie ze sobą także emocjonalny ból. „Temptation" usłyszałem po raz kolejny w swoim lokalu. Po raz pierwszy jednak dokładnie wsłuchałem się w słowa utworu. Pokochałem ten niezwykle osobisty tekst. Czym prędzej wróciłem do domu i rozpocząłem prace nad swoją wersją utworu. Myślę, że wyszło całkiem nieźle.

Limitowane wydanie „Hotel” zawiera dodatkowy krążek z ambientową zawartością.

Tak. Bonusowy "Hotel Ambient" to ciche, ambientowe kawałki. Mam przeczucie, że niektórym sposobają się bardziej, niż piosenki na głównej płycie. Zaczyna się cicho, by później było jeszcze bardziej spokojnie. Ta płyta ma właśnie takie zadanie. To wersja zastępcza środków uspakajających.

Tak na Ciebie działa?

Działam w organizacji, która zajmuje się badaniem wpływu muzyki na system nerwowy. To taki program terapeutyczny, który odbywa się w Nowym Jorku. To niesamowite, że muzyka może mieć tak lecznicze działanie. Prawda? Były na przykład przypadki, iż osoby urazy psychiczne nie mogły ani mówić, ani się ruszać. Dzięki muzyce zaczęły śpiewać i tańczyć! Stało się tak, ponieważ część mózgu, która odpowiada za mowę, jest niezwykle czuła na muzykę. Ja po prostu pomagam tej organizacji zbierać pieniądze. Ufundowałem także kilka pomieszczeń, w których pacjenci mogą nagrywać swoje piosenki. To ma dla nich bardzo duże znaczenie.

Co zamierzasz robić teraz?

Wiesz, to dziwne uczucie. Już kawał czasu nagrywam płyty. Uwielbiam to robić, ale czasem to trochę zwariowane. Najpierw siedzisz w domu i jedyne na czym się skupiasz to twoje nowe kompozycje. Następnie wydajesz album i wyruszasz w co najmniej kilkumiesięczną trasę koncertową. Kiedy wracasz do domu, twoje życie wygląda dziwnie. Ja oczywiście nie narzekam, ale w moim wieku ludzie wolą ustabilizowane życie. Zastanawiam się czy na jakieś pięć lat nie przystopować. Jest spora szansa, że moja następna płyta będzie dla większości nie do słuchania i skończy się tym samym (śmiech).

Źródło: EMI Music Polska

muzyczna.pl
  
Re: Newsy
PostWysłano: Środa, 24 Sierpnia 2005, 11:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Trzy wypaśne remiksy „Lift Me Up” z nowego singla do odsłuchania na mp3.com. biggrin.gif

moby.com
  
Re: Newsy
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Sierpnia 2005, 11:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Tutaj można również wysłuchać fragmentów utworów z najnowszego albumu.
  
Re: Newsy
PostWysłano: Środa, 31 Sierpnia 2005, 16:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Uwaga na odchody. cool.gif

Nowy Jork
Sie 29, 2005 - New York City

Dziś obserwowałem panoramę miasta ze szczytu pewnego budynku.

Jastrzębie i sokoły szybowały w powietrzu nad parkiem położonym w centrum, po czym raz po raz nurkowały w dół.
To był zdumiewający widok.
Zdumiewający dla mnie, ale nie dla małych ptaków i chihuaha od dawna pogodzonych z faktem, iż mogą stać się zdobyczą tych drapieżników.
W którymś momencie jeden z nich znalazł się w odległości dziesięciu stóp ode mnie i jego spojrzenie zdawało się mówić: „Gdybyś był trochę mniejszy, zostałbyś pożarty”.
Taki jest właśnie ten park.
Jednak obserwując go z perspektywy ludzi żyjących na dole, nie dostrzega się panującej tutaj egzystencji.
Jest ogromny, przepiękny, dobrze zaprojektowany, po prostu doskonały.
Kocham go.

A teraz kręcę się w kółko niczym wariat. Jak zwykle mam milion rzeczy do zrobienia.

Wczesnym środowym rankiem udam się na lotnisko, by wyruszyć do Meksyku, potem do Wenezueli, Kolumbii (o, patrzcie, w końcu dobrze to napisałem), Chile, Brazylii i Argentyny.
Jestem zachwycony tym, że będę miał okazję odwiedzić środkową i południową część Ameryki i tym samym poznać miejsca, których nigdy wcześniej nie miałem okazji zobaczyć.

Moby

moby.com
  
Re: Newsy
PostWysłano: Czwartek, 01 Września 2005, 16:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Huragan Katrina
Sie 01, 2005 - Cancun

Obejrzałem wiadomości.
Jak zapewne każdy z Was się domyśla, dotyczyły katastrofy wywołanej przez huragan Katrina.
W tym momencie nie mam na ten temat do powiedzenia nic mądrego i pełnego treści. Jedynie mogę współczuć ludziom, których ten przerażający kataklizm dotknął z bliska.
Moby

moby.com
  
Re: Newsy
PostWysłano: Niedziela, 04 Września 2005, 18:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Ta strona jest najchętniej odwiedzana przez naszego artystę, ciekawostka.

moby.com
  
Re: Newsy
PostWysłano: Niedziela, 04 Września 2005, 22:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Moby przygnębiony tragedią Nowego Orleanu

„Nie chcę mieszać do tego polityki, ale wkurza mnie fakt posyłania żołnierzy do Iraku w momencie, gdy Amerykanie potrzebują ich tu na miejscu” - w ten sposób Moby odniósł się do wydarzeń ostatnich dni, które wstrząsnęły całymi Stanami Zjednoczonymi. Śmiercionośny huragan Katrina spustoszył południowe Stany. Są tysiące zabitych i jeszcze więcej potrzebujących natychmiastowej pomocy.

W swoim internetowym dzienniku publikowanym na oficjalnej stronie Moby pisze: „To strasznie przygnębiające. Każdej godziny dowiaduję się o ludziach umierających w Nowym Orleanie, Luizjanie oraz Mississippi. Wszystko na to wskazuje, że ludzie umierają, bo za mało jest żołnierzy, którzy powinni się zająć tymi co przetrwali kataklizm Katriny”.

Moby wyraził wpółczucie dla wszystkich ofiar kataklizmu i ich rodzin.

wp.pl
  
Re: Newsy
PostWysłano: Środa, 07 Września 2005, 16:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Dawno, ale prawda. crazy.gif

100 najlepszych albumów wszechczasów
Poniedziałek, 18 Kwiecień 2005 r, 05:13

Telewizja Channel 4 opublikowała wyniki plebiscytu, w którym podsumowała najlepsze albumy wszechczasów.

W plebiscycie głosowało ponad 500 tysięcy Brytyjczyków. Celem zabawy było stworzenie listy krążków, które zmieniły życie mieszkańców Wielkiej Brytanii. Telewidzowie zgodnie wyróżnili zespół Radiohead i ich kultowy album "OK Computer".

Oto lista 100 najlepszych albumów wszechczasów:

1 RADIOHEAD - OK Computer
2 U2 - The Joshua Tree
3 NIRVANA - Nevermind
4 MICHAEL JACKSON - Thriller
5 PINK FLOYD - Dark Side of the Moon
6 OASIS - Definitely Maybe
7 THE BEATLES - Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band
8 MADONNA - Like a Prayer
9 GUNS N' ROSES - Appetite For Destruction
10 THE BEATLES - Revolver
11 R.E.M. - Automatic for the People
12 THE BEATLES - The White Album
13 QUEEN - A Night at the Opera
14 COLDPLAY - Parachutes
15 OASIS - (What's the Story) Morning Glory
16 ALANIS MORISSETTE - Jagged Little Pill
17 LED ZEPPELIN - Led Zeppelin IV
18 THE VERVE - Urban Hymns
19 JIMI HENDRIX - Are you Experienced
20 THE SMITHS - The Queen Is Dead
21 JOHN LENNON - Imagine
22 RADIOHEAD - The Bends
23 BOB MARLEY AND THE WAILERS - Exodus
24 THE STONE ROSES - The Stone Roses
25 SIMON AND GARFUNKEL - Bridge Over Troubled Water
26 BJORK - Debut
27 THE DOORS - The Doors
28 ABBA - Arrival
29 MICHAEL JACKSON - Off the Wall
30 DURAN DURAN - Rio
31 SEX PISTOLS - Never Mind the Bollocks Here's the Sex Pistols
32 DAVID BOWIE - The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars
33 THE BEACH BOYS - Pet Sounds
34 JOY DIVISION - Closer
35 THE ROLLING STONES - Let It Bleed
36 BLUR - Parklife
37 BRUCE SPRINGSTEEN - Born to Run
38 BILLIE HOLIDAY - Lady Sings the Blues
39 THE WHITE STRIPES - Elephant
40 BLACK SABBATH - Paranoid
41 THE SPECIALS - Specials
42 THE ROLLING STONES - Exile on Main Street
43 FRANK SINATRA - Songs for Swingin' Lovers!
44 THE CLASH - London Calling
45 THE PRODIGY - The Fat of the Land
46 THE VELVET UNDERGROUND - The Velvet Underground and Nico
47 DIRE STRAITS - Brothers in Arms
48 PIXIES - Doolittle
49 ARETHA FRANKLIN - I Never Loved a Man the Way I Love You
50 THE LIBERTINES - The Libertines
51 HAPPY MONDAYS - Pills 'N' Thrills and Bellyaches
52 PATTI SMITH - Horses
53 THE WHO - Tommy
54 LOU REED - Transformer
55 BOB DYLAN - Blood on the Tracks
56 PRINCE - Sign 'o' the Times
57 DIDO - No Angel
58 AIR - Moon Safari
59 ELTON JOHN - Goodbye Yellow Brick Road
60 THE JAM - All Mod Cons
61 JEFF BUCKLEY - Grace
62 FLEETWOOD MAC - Rumours
63 MOBY - Play
64 RED HOT CHILI PEPPERS - Blood Sugar Sex Magik
65 THE POLICE - Synchronicity
66 JONI MITCHELL - Blue
67 CURTIS MAYFIELD - Superfly
68 ELVIS PRESLEY - The Sun Sessions
69 OUTKAST - Speakerboxxx/The Love Below
70 PULP - Different Class
71 KRAFTWERK - Trans-Europe Express
72 MASSIVE ATTACK - Blue Lines
73 BECK - Odelay
74 STEVIE WONDER - Songs in the Key of Life
75 KATE BUSH - Hounds of Love
76 TALKING HEADS - Fear of Music
77 EMINEM - The Marshall Mathers LP
78 MARVIN GAYE - What's Going On
79 GEORGE MICHAEL - Faith
80 SATURDAY NIGHT FEVER - The Original Movie Soundtrack
81 PRIMAL SCREAM - Screamadelica
82 JOHN COLTRANE - A Love Supreme
83 LOVE - Forever Changes
84 PAUL SIMON - Graceland
85 NICK DRAKE - Five Leaves Left
86 MEAT LOAF - Bat Out of Hell
87 DUSTY SPRINGFIELD - Dusty in Memphis
88 DE LA SOUL - 3 Feet High and Rising
89 THE STROKES - Is this It
90 MADNESS - One Step Beyond...
91 ROBBIE WILLIAMS - I've Been Expecting You
92 NEIL YOUNG - After the Gold Rush
93 PUBLIC ENEMY - It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back
94 BLONDIE - Parallel Lines
95 THE EAGLES - Hotel California
96 JAMES BROWN - Sex Machine
97 THE STREETS - A Grand Don't Come for Free
98 DEXY'S MIDNIGHT RUNNERS - Searching for the Young Soul Rebels
99 ROD STEWART - Every Picture Tells a Story
100 The HUMAN LEAGUE - Dare!

Źródło: channel4.com

muzyczna.pl

Where is Britney? wink.gif
  
Re: Newsy
PostWysłano: Piątek, 23 Września 2005, 09:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Wróciłam wczoraj wieczorem, więc nie miałam czasu rozejrzeć się za czymś poważnym i konkretnym, dlatego wrzucę coś takiego.

Tak na dobry początek dnia. lol.gif

Moby i kokaina

Znany amerykański muzyk Moby przyznał, że ostatnio zażył kokainę, co zdarzyło mu się po raz pierwszy w życiu. Przy okazji ujawnił, iż po wzięciu narkotyku całą noc uprawiał dziki, perwersyjny seks ze swoją byłą dziewczyną.


Fani zgromadzeni na spotkaniu w nowojorskim "China Club" usłyszeli szczegóły tej historii z ust samego muzyka. Moby, będąc w jednym z nocnych klubów na Times Square w Nowym Jorku, zaofiarował striptizerce 400 dolarów za samą rozmowę. W odpowiedzi dziewczyna dała mu woreczek z kokainą.

Moby zażył cały narkotyk, co bardzo rozsierdziło striptizerkę.

"Mam 38 lat, a nigdy wcześniej nie zażywałem kokainy. Nie wiedziałem, że powinienem się z nią podzielić" - przyznaje muzyk.
W ramach przeprosin Moby kupił jej butelkę szampana wartą 400 dolarów. Po powrocie do domu, nie był w stanie zasnąć i postanowił zadzwonić do swojej byłej dziewczyny.

"Po jej przyjeździe uprawialiśmy całą noc seks" - dodaje artysta.
Cała sytuacja wydaje się być zaskakująca, gdyż Moby znany jest ze zdrowego trybu życia. Artysta głosił wcześniej, że nie je mięsa, nie pije alkoholu, ani nie zażywa narkotyków.

źródło: AFP, wyszperane przez Google Alert

hyperreal.info
  
Re: Newsy
PostWysłano: Piątek, 23 Września 2005, 10:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Wreszcie wstał dzialik z newsami na naszej polskiej stronie. eusa_clap.gif

LIVE DVD - 10.09.2005 - 15:53:52

Moby przyzwyczaił już nas, że oprócz normalnych płyt wydaje też specjalne, bardzo lubiane przez fanów płyty dvd z wieloma bonusami. Otóż najprawdopodobniej w październiku dostępna będzie odsłona albumu HOTEL DVD. Oprócz koncertu z Belgii, zarejestrowanego podczas tegorocznej trasy koncertowej, na płycie znajdą się remixy utworów z płyty Hotel. Pozostaje nam cierpliwie czekać.

autor: Moonlight
  
Re: Newsy
PostWysłano: Sobota, 24 Września 2005, 12:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Za mało Gwen Stefani dla Moby'ego

Moby skrytykował Gwen Stefani. Artyście nie spodobało się, iż przy nagrywaniu debiutanckiego solowego albumu "Love.Angel.Music.Baby" wokalistka grupy No Doubt skorzystała z pomocy wielu gwiazd muzyki.


- Lubię Gwen jako osobę i uważam, że zrobiła świetną płytę, ale zbyt dużo osób zaangażowało się w ten projekt - powiedział Moby w rozmowie z dziennikiem "Daily Star". - W ten sposób na krążku jest za mało samej Gwen. Wolałbym, aby ona wyprodukowała ten longplay i wykorzystała gitarę akustyczną. Wówczas materiał brzmiałby dla mnie bardziej interesująco. Przypomnijmy, że na albumie Stefani znalazły się piosenki nagrane we współpracy choćby z takimi wykonawcami, jak Dr. Dre, Andre 3000, Dallas Austin, Eve, New Order i The Neptunes. Co ciekawe, Moby sam wcześniej stworzył duet ze Stefani. W 2000 roku ukazała się ich wspólna nowa wersja utworu "South Side", który oryginalnie pojawił się na płycie "Play" Amerykanina.

musiq.pl
  
Re: Newsy
PostWysłano: Sobota, 24 Września 2005, 12:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Moby zakazał swojej muzyki

W nowojorskiej kawiarni Moby'ego nie można prezentować... jego muzyki.


Gwiazda sceny dance razem z przyjaciółką Kelly w maju 2002 roku otworzył lokal o nazwie "Teany", w którym podawanych jest 98 rodzajów herbaty oraz wegańskie posiłki. Jedną z niepisanych zasad kawiarni jest zakaz prezentowania kompozycji autorstwa Moby'ego. Jedna ze stałych klientek herbaciarni wspomina, iż gdy kiedyś chciała posłuchać jego muzyki. - Wszyscy powiedzieli mi, że nie wolno - wyznaje bywalczyni "Teany".

musiq.pl
  
Re: Newsy
PostWysłano: Sobota, 24 Września 2005, 17:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Moby’s TOP 10

24.09.2005 - 11:36:27

Moby wpadł na pomysł publikowania co jakiś czas swoich ulubionych 10. Tak przedstawia się jego pierwsze notowanie: 'roots' by sepultura, 'self control' by laura branigan, 'common people' by pulp, 'northern sky' by nick drake, 'utopia' by goldfrapp, 'cosmic dancer' by t rex, 'trash' by the new york dolls, 'and you and i' by yes, 'banned in dc' by bad brains, 'staring at the sun' by tv on the radio. Artysta obiecał, że kolejne pojawi się za tydzień lub dwa.

autor: DJ oMega

themoby.prv.pl
  
Re: Newsy
PostWysłano: Niedziela, 25 Września 2005, 17:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Taka plotka.

Moby ma dość Busha

Moby wyraźnie nie przepada za prezydentem Georgem W. Bushem, uważa, że to "najgorszy prezydent w historii Stanów Zjednoczonych".


Moby w czasie swoich koncertów w Brazylii głośno krytykował politykę zagraniczną republikańskiego prezydenta. Artysta stwierdził, że jest przerażony działaniami swoich władz:
"Jako Amerykanin czuję, że powinienem przeprosić obywateli wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej za to, co robi mój rząd" - dodał ze sceny.
Według Moby’ego, prezydent Bush był bogatym i niezbyt bystrym dzieciakiem, za którego załatwiano niemal wszystko: "Gdy zaatakowaliśmy Irak, wydawało mu się, że będzie to tak łatwe jak zamówienie pizzy w Domino" - stwierdza artysta.

onet.pl
  
Newsy
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Moby

Strona 1 z 8  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010