Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua -> AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się! Idź do strony 1, 2, 3 ... 47, 48, 49
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 13:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marcysia_b
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3801
Posty: 486


[ Osobista Galeria ]




Witam wszystkich!
Chciałabym, aby w ten topic wpisywały sie osoby chetne do pomocy dzieciom z ubogich krajów.
Program do ktorego Was gorąco namawiam to 'ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ'. W wielkim skrócie polega on na oplacaniu edukacji jednego konkretnego dziecka przez rok albo dluzej. W skali roku jest to wydatek rzedu 120-200$ w zalezności od mozliwości finansowych.
Pomyslalam, że jest tu nas tylu, że składając sie, możemy pomóc przynajmniej kilkorgu dzieciom...
Wpisujcie co o tym myślicie, ile jesteście w stanie od siebie dać, ja w miare możliwości postaram sie nad tym czuwać i z Wasza pomocą tworzyć grupy odpowiedzialne za dane dziecko...

wiecej informacji na stronie
http://www.adopcja.salezjanie.pl/

Pamietajcie!
"One love, one blood, one life, you got to do what you should.
One life with each other: sisters, brothers.
One life, but we're not the same.
We get to carry each other, carry each other."
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 13:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marcysia_b
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3801
Posty: 486


[ Osobista Galeria ]




Pierwsza grupa deklarująca opłate edukacji jednego dziecka za cały rok z góry (ok 20zl w zalezności od ilości chetnych osob):
Cezar
Doty
Corso
Agnieszka003
Maggie
Zooropa1987
marchef
Alien
Pigol
martatea
marcysia_b

to wstepna lista osob na 100% zdecydowanych... brakuje ok 9 chetnych! smile.gif zapraszam serdecznie!

Wiadomość wysłana po 1 minucie 25 sekundach:

Druga grupa adoptująca drugiego dzieciaczka, płacąca w ratach to:
maga213
Max4u2
U2roopa

mam nadzieje, że nic nie namotałam, jeśli tak... to piszcie sprostowania biggrin.gif
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 13:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
maga213
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4303
Posty: 657


[ Osobista Galeria ]




aha czyli w ten sposob-znowu musialam cos pokrecic i czegos nie zroumiec ale to u mnie norma:) bo myslalam ze tutaj kazdy deklaruje kwote miesieczna a nie jednorazowa wplate i wtedy by bylo dla wiekszej ilosci dzieci

no ale ja swoja oferte podtrzymuje i chcialam tutaj zglosic propzycje ze jesli ja i U2roopa dajemy po 10 a Max4u2 az 20 to chyba on ma prawo wyboru dziecka no i bedzie glownym tatusiem lol.gif


a no i chcialam jeszcze zauwarzyc ze chyba pominelas aps i wersyfikatora ktorzy to wpisywali sie na stronie krakowskiej:)
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 14:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pigol
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2491
Posty: 922


[ Osobista Galeria ]




witajcie !


popieralem tam i popieram tutaj !!
jestem z Wami !
eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif

Marcysia - jedna prosba !!!! (nie kazdy ma czas zajrzec na stronke o ktorej pisalas z topicu "krakowskim" ) - jesli mozesz to raz jeszcze stresc idee akcji jakiej sie podejmujemy - wiem, wiem zanudzam - ale nowy topic (i to z takim przeslaniem !!!) jest tego godzien ....


oczywiscie jesli wszystko dobrze dopytalem - chodzi o wplate roczna a nie miesieczna ..
Marcysia bedziesz nasza "matka chrzestna" pomyslu ???

pozdrawiam
i gratuluje pomyslu ...
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 14:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




marcysia_b :
Pierwsza grupa deklarująca opłate edukacji jednego dziecka za cały rok z góry (ok 20zl w zalezności od ilości chetnych osob):
Cezar
Doty
Corso
Agnieszka003
Maggie
Zooropa1987
marchef
Alien
Pigol
martatea
marcysia_b

to wstepna lista osob na 100% zdecydowanych... brakuje ok 9 chetnych! smile.gif zapraszam serdecznie!

Wiadomość wysłana po 1 minucie 25 sekundach:

Druga grupa adoptująca drugiego dzieciaczka, płacąca w ratach to:
maga213
Max4u2
U2roopa

mam nadzieje, że nic nie namotałam, jeśli tak... to piszcie sprostowania biggrin.gif


ja tez bylabym chetna, ale nie wiem jeszcze na 100%. 20 zl MIESIECZNIE?
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 14:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pigol
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2491
Posty: 922


[ Osobista Galeria ]




Widzisz Marcys ????

musisz wszystko dokladnie i powoli wyjascic inaczej bedzie zamieszanie i pelno niedomowien !!

pozdrawiam
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 14:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Maggie
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2243
Posty: 156


[ Osobista Galeria ]




Postaram sie przeznaczyc na ta ,,akcje'' tyle, ile bede w stanie.

Pozdrawiam:)
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 18:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marcysia_b
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3801
Posty: 486


[ Osobista Galeria ]




Jakby to powiedzial moj brat: OMG! Co ja z Wami mam! wink.gif biggrin.gif
Ale poniewaz bede, jak to pieknie nazwal Pigol- 'matka chrzestna', musze mieć dla Was cierpliwosc... wink.gif Tak wiec po kolei:

Pigolu:
kiedy rozpoczynałam topic w skrocie napisalam o co chodzi, ale dorzuce jeszcze garść informacji:
- Adopcja na odległość to przyjęcie do swojego życia biednego dziecka z kraju misyjnego i zapewnienie mu możliwości edukacji.
- Kto pragnie wziąć dziecko w adopcję na odległość, zobowiązuje się do opłacania kosztów jego kształcenia przez okres przynajmniej jednego roku. Po upływie tego czasu, można przedłużyć swoje zobowiązanie wobec tego samego dziecka aż do ukończenia jego edukacji.
- Dzieci do adopcji przedstawiają misjonarze salezjanie. Na podstawie rozeznania w swoich placówkach misyjnych wybierają oni najbardziej potrzebujące: sieroty, półsieroty, dzieci, którym rodzice z powodu braku zdrowia czy bezrobocia nie są w stanie zapewnić możliwości edukacji a czasem nawet zaspokojenia najbardziej podstawowych potrzeb.
- Dziecko w adopcję na odległość może wziąć rodzina, osoby indywidualne, firmy, zakłady pracy, uczelnie, szkoły, klasy, kluby, stowarzyszenia lub inne grupy, które składają się na opłacanie nauki swego podopiecznego.
- Osoba adoptująca deklaruje wpłatę na konto Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego (z dopiskiem adopcja) równowartości od 120 do 200 dolarów US (ok. 470 - 790 zł) rocznie, w zależności od swoich możliwości. Wpłat w polskiej walucie można dokonywać w ratach miesięcznych lub kwartalnych. Rok adopcyjny trwa od momentu złożenia deklaracji.
- Mając na względzie zadeklarowaną kwotę oraz inne preferencje przedstawione w deklaracji, Ośrodek Misyjny wybierze i prześle dane dziecka oraz, w miarę możliwości, jego fotografię.
- Korespondencja z dzieckiem odbywa się za pośrednictwem misjonarza.
- Misjonarz zobowiązany jest raz w roku przekazać rodzicom adopcyjnym informacje dotyczące dziecka i jego postępów w nauce.


Mam nadzieje, że te wybrane informacje zaspokoją (poki co) Wasza ciekawosc... Pisząc tego posta rozmawiam z Kanapką, która zaraz napisze Wam o programie telewizyjnym na ten temat, który ostatnio ogladała... dziekujemy Kasiu! eusa_clap.gif

Evay... ta grupa do ktorej szukamy chetnych składa sie JEDNORAZOWO po ok 20 zl smile.gif

Reszte spraw ustalimy, gdy zbierzemy komplet chetnych...

Jutro aktualizacja listy, tak wiec zglaszajcie sie sms-owo, pm-owo, mail-owo lub w tym topicu... biggrin.gif

buziaki dla wszystkich rodziców... eusa_clap.gif
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 19:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




ok, to naprawde dobre rozwiazanie.
Czyli cala nasza rodzinka hehowa adoptuje jakies dziecko? :)
DOPISUJE SIE!
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 19:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kanapka
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3892
Posty: 461


[ Osobista Galeria ]




Przypomniało mi się, jak kiedys oglądałam program poświęcony właśnie adopcjom na odległość.
Kilka osób ze szkoły, nie pamietam z jakiego miasta, postanowiło zaadoptować afrykańskie dziecko-tak samo jak zaproponowała nam to Marcysia. "Rodzice" opowiadali o dwójce swoich pociech, pokazywali listy jakie dostaja z Afryki, zdjęcia.
Bardzo pięknie to wszystko wyglądało, widać było, że między tymi ludźmi utworzyła się swojego rodzaju więź. Mimo iz nigdy się nie spotkali i najprawdopodobniej nigdy się nie spotkają, to pamietają o ważnych dla siebie datach, dzielą się ze sobą swoimi przeżyciam smile.gif
Te dzieciaki opisywały swoje osiągnięcia w szkole, przysyłały zdjęcia, różne rysunki czy plecionki zrobione własnoręcznie. Były nawet afrykańskie stroje ludowe, które otrzymali Polacy smile.gif
Świetny pomysł, świetna idea i mam nadzieje, ze juz niedługo będziemy mogli w tym uczestniczyć smile.gif
Nie po to, żeby dostawac jakieś prezenty z Afryki ale żeby komus pomóc, czuc się potrzebnym i wiedzieć, że gdzies daleko, na innym kontynencie jest ktoś, kto o nas pamieta smile.gif
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 19:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
KuKu
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2295
Posty: 611


[ Osobista Galeria ]




ja też się dopisuję do akcji...
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 19:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
aps
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2497
Posty: 907


[ Osobista Galeria ]




to ja się zgłaszam do grupy jednorazowej 20 zł

pzdr smile.gif
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 19:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchef
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #3799
Posty: 165


[ Osobista Galeria ]




rencyma i nogyma podpisowuje siem pod akcjom lol.gif i tak szczerze mowiac czuje sie z tego powodu naprawde happy
----------
Jedno pytanie:
Jak bedziemy ta grupą dokonywac wplat vel wplaty?
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 19:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
evay
Nałogowy uczestnik
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #3075
Posty: 3063


[ Osobista Galeria ]




marchef :
rencyma i nogyma podpisowuje siem pod akcjom lol.gif i tak szczerze mowiac czuje sie z tego powodu naprawde happy
----------
Jedno pytanie:
Jak bedziemy ta grupą dokonywac wplat vel wplaty?



hmmm mysle (ale to tylko propozycja!) ze jesli Marcysia jest juz matka matek to moze wyslemy jej kase a ona wszystko zalatwi? Chyba ze ktos jest bardziej sie na tym wszystkim zna :P
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 20:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Maggie
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #2243
Posty: 156


[ Osobista Galeria ]




Hello hola:)


Zglaszam swoja chec i oczywiscie wplace jednorazowo(to na pewno)ok. 20 zl na ta ,,akcje'':)Zobaczymy jak sie rozwinie:) Pozdrawiam:)
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 21:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
matri
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1239
Posty: 373


[ Osobista Galeria ]




Ja również chciałbym zostac jednym z jutowych hehowych wujków i jak najbardziej przyłączam się do akcji smile.gif
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 21:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
martatea
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4311
Posty: 1169


[ Osobista Galeria ]




hello, hello!

potwierdzam moją wcześniejszą deklarację wink.gif zostania mamą lol.gif w tej pierwszej grupie adopcyjnej wink.gif
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Sobota, 17 Września 2005, 22:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pigol
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #2491
Posty: 922


[ Osobista Galeria ]




Wilekie dzieki Marcys !!!!

jestes wspaniala, odpowiedzialna i pelna milosci istota !!!
i jetsem bardzo dumny ze moge Cie znac i podlaczyc sie do pomyslu przez Ciebie wymyslonego !!!!

moje gratulacje ...... eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif

postaram sie przekazac pieniadze jak najszybciej sie da (przeznaczam z tego czesc pieniedzy ze sprzedazy naklejek jakie prowadze !)


mam tylko jedna prosbe ....
jesli ten dzieciaczek przysle jakis list albo foto - to pewno podzielisz sie tym z nami !???

dziekuje ..... bardzo dziekuje !!!!!
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Niedziela, 18 Września 2005, 00:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trinec
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #4625
Posty: 69


[ Osobista Galeria ]




Ja też oczywiście się podpisuję pod tym postem i składam swoją deklarację wpłaty na potrzeby biednego dziecka... Przychylam się równocześnie do postu Pigola o udostępnienie wszelkich informacji od Naszego "Chrześniaka" dla wszystkich...
Myślę, że dobrym pomysłem byłoby zebrać całą kwotę na którymś z kolejnych zlotów (chyba następny w październiku, nie???), co by to nie było problemów z przekazami pocztowymi czy bankowymi... Marcysia, jestem pewien, że będzie na tym zlocie... Więc, jak wcześniej pisałem, jestem zdecydowany wyłożyc te przykładowe 20 zł...
  
Re: AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
PostWysłano: Niedziela, 18 Września 2005, 08:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
U2roopa
Pro uczestnik vip
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #1336
Posty: 1186


[ Osobista Galeria ]




Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dołączam do akcji - podpisuję się nogami, rękami i czym tam jeszcze trzeba się podpisać:)! A czy grupa pierwsza czy druga to już nie jest istotne... Aż by się chciało intro do "Where The Streets Have No Name" z Vertigo Tour usłyszeć:)!
  
AFRYKA- Adopcja na odległość- przyłącz się!
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> U2 - The Joshua

Strona 1 z 49  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010